Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Blicc. A "Hoppá! Elfelejtettem...

Blicc. A "Hoppá! Elfelejtettem lyukasztani. " mennyire válik be?

Figyelt kérdés
A lényeg az hogy kb. egy hónapban 15x utaznék villamossal, ami nem nagy bérlet kihasználtság.. Ha bérlettel utaznék.. azon gondolkoztam, hogy mi lenne ha vennék vonal jegyeket, de nem mindig használnám őket.. csak max ha meglátom a sárgát.. Azt szeretném megkérdezni, hogy a fentebb idéző jelbe faragott kis mondatocskám mennyire válna be? Vagy mi történne ha meglátna az ellenőr, hogy akkor lyukasztok mikor szedi a jegyeket, bérleteket? Nem szeretnék kidobni 4-7000-et.(MO.) Köki a válaszokat ;)

2015. szept. 8. 19:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%

Az ellenőr meg rendőrt hív, és visszatart a rendőr kiérkezéséig (joga van hozzá), kamu adatok esetén meg még okirathamisítás miatt is felelni fogsz. Megoldás: jársz gyalog.


A bliccelést én pont úgy kezelném, mint a bolti lopást. Ugyanúgy megkárosítanak egy céget, mint amikor megzabálják a kiflit a teszkóban, nem értem, miért kell egyik tolvajjal elnézőbbnek lenni, mint a másikkal?

2015. szept. 10. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
71%
Kamu adatok bediktálása még nem valósítja meg a közokirat-hamisítás vétségét. Ahhoz fizikálisan valami papírt kell hamisítani, ezért közokIRAT.
2015. szept. 10. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
90%
eddiboy, szerinted a kaller mire írja az adatokat? Sajtpapírra, vagy jegyzőkönyvbe?
2015. szept. 10. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal, hogy a bliccelőkkel keményebben kéne fellépni. Ott az a gyönyörű 28-as villamos. Az emberek legalább 1/3-a nem vesz jegyet, neadjisten bérletet Ezt akkor lehet leszűrni, amikor ellenőrzés van. Az előtte ordítozó, bűzölgő népség fülét behúzva menekül le a villamosról. Nagyjából előre meg tudom mondani, kinek nincs bérlete.

Na most mért kell nekem ezekkel az emberekkel azon a járművön osztozkodnom, amire én fizettem, ők nem?

Szép lenne, ha a vidéki helyközi járatokra is mindenféle utcai jöttment felszállhatna, az ablakolon lógnának ki az emberek.

2015. szept. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
75%
#11 Nem, az ellenőrnek nincs joga a személyi szabadságodban korlátozni.
2015. szept. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
63%

1. Nem minden esetben lesz blokkolva a lyukasztó! A régi tipusúakat pl. nem is lehet. Tehát ilyen esetben nyert ügyed van.

Illetve, ha mégis ilyen történne, a zöld világítás hirtelen pirosra vált; tudni fogod, hogy akció van.

Szép komótosan oda kell sétálni az ajtóhoz, magad elé megállni előtte és ahogy kinyillik leszálni.

Ha ügyesen hellyezkedsz elkap előtted valaki mást, akivel lefoglalja magát.


2. Folyamatosan nézd a megállót! Bármi gyanusat észlelsz, azonnal szálj le! Föleg, ha csoportban vannak.

Egy ellenőrt ki lehet szúrni a megállóban, csak nem figyelj-folyamatosan, mindenkit árgús szemekkel!

A felszállókat, leszállókat... mit csinálnak, merre néznek, mi van a zsebükben, milyen táska van náluk, van-e szatyor, mi van a szatyorban.

Mindent tudnod kell!

2015. szept. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
48%

3. Ne szállj fel sok megállóra, mert minél többet mész, annál inkább veszítesz éberségedből és esetleg nem tudsz kiváltkép szemügyre venni mindenkit.

Ilyen esetben szállj le, pihenj, sétálj pár megállót és csak azután szállj vissza!

Soha ne felejtd el, hogy neked nincs érvényes jegyed, egy percre sem!

Minden ellenőr mentes megállót vegyél ajándéknak és áld meg a sorsot, hogy melleted áll!

Ámen. :)

2015. szept. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
31%

4. Ja és mond le arról, hogy neked időre kell oda érned valahova. NEM! Ha ellenőr gyanú van le kell szállni ez fontosabb; a munkahellyednél, a barátodnál, a barátnődnél, a programnál ahova mész.

Mindenki megfog várni!

2015. szept. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Az, hogy az ellenőr visszatart a rendőr kiérkezéséig, nem minősül a Btk.-ban meghatározott személyi szabadság megsértésének.


Aki nem akar fizetni, menjen gyalog. A tömegközlekedés használata nem jog, hanem lehetőség.

2015. szept. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
23%

Nagyon szivesen gyalogolnék, ha biztosítanának forgalom mentes, friss levegőjű, természet közeli, erdős gyalogló hellyeket.

De amíg ez nincs meg, sajnos semmi kedvem a benzinszagú, büdös, koszos, szennyezet beton dzsungelben sétálni.

Tudatosan rákényszerítettek minket a tömegközlekedés, autó használatára. Az autó utak, a tömegközlekedés folyamatos fejlesztés alatt van, ezzel elvették tőlünk a nyugodt gyaloglás lehetőségét.

Amíg nincs ezirányú változás, sajnos fel kell szálnunk a tömegközlekedésre.:((((

2015. szept. 13. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!