Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elfutottam a BKV ellenőr...

Elfutottam a BKV ellenőr elől, lehet valami bajom emiatt?

Figyelt kérdés

Meg akart büntetni az ellenőr a buszon. Mondom semmi iratom. Erre hogy akkor rendőrt hív és hogy szálljunk le.

Leszálltunk és körül vettek az ellenőrök, hogy menni nagyon ne tudjak és az egyik akarta hívni a rendőrt. Én nagyon megijedtem és volt egy kis rés két ellenőr között, ahol sprintelve el tudtam rohanni. Mivel rövidtáv futó vagyok, több díjat is nyertem, így nem volt nehéz gyorsan eltűnni, csak azt hallottam hogy üvöltöznek utánam hogy azonnal álljon meg.

Attól félek hogy a rendőrnek személyleírást adnak majd és köröztetni fognak.


2015. okt. 12. 09:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném...
2015. okt. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem estél el a futás közben, semmi bajod nem esett. És nem is fog. A rendőrség nagyon komoly bűnözőket köröztet. De vegyél egy bérletet, jó az, nyugiban utazni...
2015. okt. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%
Sajnos semmi
2015. okt. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
Történt már olyan, hogy valaki az ellenőrök elől menekülve átfutott a busz mögött és elütötte egy autó. Rögtön meghalt, pedig legrosszabb esetben 16 000 Ft pénzbüntetéssel megúszhatta volna. Most Te is megúsztad, de nem biztos, hogy mindig sikerülni fog.
2015. okt. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
Azért nem lehetetlen hogy megnéznek egy térfigyelőt vagy a busz kameráját (ha van), az nem kerül semmibe. De majdnem biztos hogy kamu, ezen a díjnyertes rövidtávfutón felröhögtem. :D
2015. okt. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Bár nem helyeslem amit tettél, de következményektől nem kell tartanod. A BKV ellenőrnek nincs joga kényszeríteni arra, hogy megvárd a közterület-felügyelőt, vagy rendőrt. Viszont veszélyes a sokszor buzgó "ráhatásuknak" ellenállni, mert könnyen lehet belőle Btk. szerinti "közfeladatot ellátó személy elleni erőszak", pl. körbe állnak, és te egyiket meglököd, azért már feljelenthetnek.


Azért arra figyelj, hogy közterület-felügyelő elől már eszedbe se jusson menekülni, mert azért már keményen megüthetnéd a bokád.

2015. okt. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy nem fogják megnézni.

Jóó nem vagyok olyan nagy futó :) csak iskolai, ilyen kerületi díjakat nyertem

2015. okt. 12. 09:52
 8/18 A kérdező kommentje:

6. 21 éves vagyok, rendszeresen járok bkv-val, de eddig egy fillért nem fizettem érte :)

A közterületesre vigyázok, mindig nézem a megállókat és ha látok egy közterest, azonnal leszállók, ez eddig mindig bejött. Csak amikor csak ellenőr vagy az nehéz, mert sokszor csak a buszon veszi elő a karperecet.

2015. okt. 12. 09:57
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

Egy dolog lopni, mások pénzén utazni. Megtetted, oké, ne legyél rá büszke.


De båszd meg, legalább annyi gerincet növeszthettél volna, hogy ha már megfogtak, emelt fővel vállalod a következményeit... Ez tényleg a legalja.


Most minden azon múlik, hogyan adták elő az esetet. Ha azt mondják a rendőrségnk, hogy meglökted őket, akkor abból lehet bajod, nem is kicsi. És utolérhető vagy, ha volt kamera a közelben (márpedig elég gyakran van).


Ezen kívül menekülés közben akár halálod baleset is érhet. Ha nem ér 16000 Ft-ot az életed, akkor persze rohangássz csak nyugodtan - csak légyszi mást ne ránts a halálba. Köszi.

2015. okt. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

(Zárójeles megjegyzés: a 16 000 Ft több válaszban említve lett. Ha számítva rá, tart magánál 8 000 Ft-ot, akkor helyszínen való fizetéskor ennyi a pótdíj.

"A pótdíj helyszíni kiegyenlítésekor 16 000 forintról 8000 forintra mérséklődik. A pótdíj helyszíni megfizetéséről a jegyellenőr minden esetben pótdíjelismervényt köteles adni."

[link] )

2015. okt. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!