Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jogosan járt el az ellenőr?

Jogosan járt el az ellenőr?

Figyelt kérdés
Nemrég az egyik ismerősöm középiskolás lánya felszált a buszra. A kezében volt a jegy, hogy érvényesítse, de ellenőrök voltak a buszon ès nem hagyták, hogy kezelje, hanem rögtön megbüntették.
2015. okt. 25. 08:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg így történt, akkor nem.
2015. okt. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy a buszon, a felszállás után, AZONNAL, vagy az ELLENŐRÖKET MEGLÁTVA akarta csak lyukasztania a jegyét. A kettő között ég és föld a különbség. Az a gond, hogy mind a kettő lehetséges.

Ha az első eset történt, akkor az ellenőrök azonosítóját meg kell jegyezni és értesíteni kell a BKK-t.

Ha az utóbbi eset - magyarán bliccel és csak akkor lyukaszt, ha ellenőrt lát - akkor így járt.

2015. okt. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem szándékozott bliccelni, volt jegye, de az ellenőr nem hagyta lyukasztani.
2015. okt. 25. 08:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a jeggyel a kezében felszállt, azonnal ment volna lyukasztani, de máris rajtaütöttek? Ha így volt, akkor ez jogtalan büntetés volt, legalább a busz számát, rendszámát és az eset idejét tudni kell és lehet jelenteni.


Ha felszállás után leült, vagy álldogált mielőtt lyukasztott volna, akkor bliccelőnek nézhették.

2015. okt. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Ezek a történetek mindig olyan sánták.


A lyukasztó mindig közvetlen a busz ajtajában van max. 2 lépésre tőle.


Tehát a lánykát vagy megtámadták a kallerek már a lépcsőn (LOL - kb. ennyire életszerű) vagy csak próbálja menteni a menthetőt, mert elfelejtett / cseszett lyukasztani.

2015. okt. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Felszállás után rögtön megbüntették.
2015. okt. 25. 08:54
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Persze, ezeket mindig el kellene hinnünk. A lyukasztó mindig az ajtóban van. Nem kell hozzá se balra se jobbra menni, ahogy fellép az ajtón ott virít. Ha rögtön odalép, hogy lyukasszon nincs az az ellenőr, aki közben útját állná.

Elhiszem, hogy a lyányka így meséli el a sztorit, de sokkal inkább valószínűsíthető, hogy elfelejtett/nem is akart lyukasztani, vagy csak akkor akarta megtenni amikor már látta az ellenőrt. Akkor pedig persze, hogy nem engedték már neki. Ne is engedjék, a boltban sem csak akkor fizetünk, ha a pénztáros utánunk kiabál, hogy fizessünk.

2015. okt. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Hány ilyen sztorit láttam már. Anyuka, apuka, gyerek, bárki felszállt, kezében a jegy, hogy érvényesítse...persze csak akkor ha épp meglátja az ellenőrt, és a képébe röhöghesse hogy "van jegyem".
2015. okt. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hol történt az eset, de én el tudom hinni, mert Debrecenben történt velem hasonló, igaz még a Hajdú Volán idején. Utolsó pillanatban szálltam fel a buszra, ajtó hátam mögött becsuk, jegy a kezemben, egyből odaáll szembe 2 ellenőr, hogy hol a jegyem. Mutatom, és mondom, hogy lyukasztani indulok, hisz látták, hogy most szálltam fel. Erre közölték, hogy "mikor az ajtó becsukódott, a jegyednek már kezelve kellett volna lennie". (Wtf?) Ja, és a lyukasztó nem közvetlenül az ajtó mellett volt, ahogy itt többen állítják, hogy minden buszon úgy van. A jegyemet elvették, és elkezdték ajánlgatni, hogy vegyek náluk bérletet, az olcsóbb, mint a büntetés. És leszálltam a következően, ők is jöttek utánam, és kiabáltak, hogy álljak meg, mert rendőrt hívnak, én meg elsétáltam.

Ha velem (akkor még 30-as) átlagos testalkatú pasival meg merték csinálni, miért ne mernék egy középiskolás lánnyal?

2015. okt. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!