Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKV (BKK) jegyellenőr tömött...

BKV (BKK) jegyellenőr tömött járaton ellenőrizhet?

Figyelt kérdés

Mostanában többször éltük meg, hogy szardíniás/heringes dobozhoz hasonló tömegben jöttek az ellenőrök. Furakodnak, tolakodnak és kérik a jegyeket/bérleteket. :-(

Tegnap pl. a táskámban volt a bérlet, és még az ellenőrnek állt feljebb, hogy mit keresgélem perceken keresztül. Mivel felemelni is alig bírtam a táskámat a tömegben, ráadásul kapaszkodni is szerettem volna így eléggé macerás volt a dolog. Két gyerekkel voltam. Kisfiam elővette bérletét, de a kislány még nagycsoportos óvodás. Volt pofája a gyerektől megkérdezni, valóban oviba jársz, nem vagy még iskolás. :-( Felháborító viselkedésük! :-(

Egy indiai turista csapat is be volt préselődve, de köztük is átfurakodtak az ellenőrök.

Tudtommal, ilyen tömegben nem ellenőrizhetnek. Jól tudom?



2016. ápr. 17. 11:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Mért ne tehetné, nincs erre semmi szabály.
2016. ápr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

2010 előtt valóban létezett ilyen szabály, de eltörölték. Előtte még négyzetméter/ember adat is meg volt adva a tömeg fogalmához. Olyan járaton, ahol az emberek összezsúfolódva állnak, tulajdonképp fizikai lehetetlenség az ellenőröknek átnyomakodniuk, ráadásul baleset-biztonsági okok is indokolták mindezt.


Természetesen itt nem azon van a hangsúly, hogy valaki vesz vagy nem vesz jegyet, bérletet. Ha jól értelmezem, épp az a probléma, hogy aki becsülettel kifizeti az utazást avval miért kekeckednek az ellenőrök?

Én magam sem értem, azokat az ellenőröket, akik ilyen járatokon próbálnak dolgozni. Szinte minden nap olyan tömött buszokon közlekedek, hogy levegőt is alig lehet venni, nem hogy elviselni a benyomakodó ellenőröket.

Már az új buszok ajtócsukás érzékelője is megnehezíti az utasok életét... és minden nap akad több olyan ember, aki még megpróbál felszállni a már tömött buszra, ami miatt nem indul el. Tehát, az olyan zsúfolt buszon akarnak ellenőrizni, csak azért, mert a szabályok engedik nekik?

Kedves előttem szólók! Most őszintén! Ezt ti jogosnak, és értelmesnek tartjátok???

:-o

2016. ápr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
2%
Egyre inkább az az érzésem, hogy ebbe a témakörbe ellenőrök irkálnak a szabadidejükben. Vagy csak ennyire tahók lennének az emberek?
2016. ápr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
13%
#13 Nekem is ez jutott eszembe :) Mindig minden ellenőrös helyzetből azt hozzák ki, hogy az utas a hibás, akár volt jegye, akár nem.
2016. ápr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
62%

Nekem ilyen érzésem szokott lenni, mikor tömegben jön az ellenőr :-)

[link]

2016. ápr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

A BKK most reagált az e-mail kérdésemre, ez volt a válaszuk:

"Társaságunk jegyellenőrei utaslétszámtól függetlenül bármikor végezhetnek jegyellenőrzést a tömegközlekedési eszközökön."

2016. ápr. 25. 16:46
 17/26 anonim ***** válasza:
64%
#14 nem vagyok ellenőr, mégse lepődök meg ha kérik a jegyemet a bkv-n...
2016. ápr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
58%

Azon én sem lepődöm meg, ha kérik a jegyeket, bérleteket! Jogosnak tartom. Ha a legtöbb ember becsületesen kifizeti, akkor a bliccelők igenis kapjanak büntetést. DE! Mindennek van több oldala is. Ha kifizetek egy szolgáltatást, akkor elvárásaim is lehetnek. Jogosan várnák el az utasok, hogy az ellenőrök ne zaklassák őket! Legyenek előzékenyek, udvariasak. Evvel szemben, nálunk az ellenőrök hatalommal bíró személynek érzik magukat. Minden utast előítélettel szemlélnek, abból indulnak ki, hogy feltételezhetően nincs jegye, bérlete senkinek.

Ahogy én nem lepődöm meg, ha ellenőriznek, akkor a kalauzuk se lepődjenek meg, ha felmutatom az érvényes bérletemet, jegyemet!

A BKK álláspontját értem, ám nem értek vele egyet! Tömött járatokon, ne furakodjanak az ellenőrök! Amennyiben a BKK nem képes érdemleges szolgáltatást biztosítani, azaz megfelelő számú járatot indítani, amivel a nagy létszámú utast kényelmesen, reális létszámban szállítani, akkor tekintsen el ezeknek az ellenőrzésétől.


A BKK minőségére nagyon jellemző, hogy az ellenőrei számára nem biztosít megfelelő munkakörülményeket sem. Nagyon jó imázs a fővárosnak, ahogy a metrókban álldogálnak a megfáradt, unott ellenőrök, cókmókjukkal a lábuknál, esetenként a fal tövében, a kukák mellett, a padok alatt... Uzsonnájukat, ebédjüket munka közben fogyasszák álldogálva. Abba már bele sem merek gondolni, hová járnak mosdóba?

Nem lehetne ezt kulturáltan megoldani? Mért nem létesítenek számukra fülkéket, ülőhelyeket, stb.?

Régen volt erre megoldás:

[link]


[link]

2016. ápr. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Pont hogy épülni fognak (újra) beléptetőkapuk (természetesen a RIGÓ-val), csak köze nem les ahhoz, amit alig pár éve, a Corvin negyednél ki lehetett próbálni.
2016. ápr. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
48%

Nem jól tudod!


Utazás megkezdése és befejezése közötti időintervallumban bármikor fel kell tudnod mutatni a jegyed/bérleted!


Ne légy olyan mint az ex.feleségem, mindig mindent rápakolt aztán percekig kotorászott mire előkerült a táskából!


A jegy felmutatása kötelességed mivel az utazás megkezdésével elfogadtad ezt a feltételt is.

2019. jan. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!