Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKV (BKK) jegyellenőr tömött...

BKV (BKK) jegyellenőr tömött járaton ellenőrizhet?

Figyelt kérdés

Mostanában többször éltük meg, hogy szardíniás/heringes dobozhoz hasonló tömegben jöttek az ellenőrök. Furakodnak, tolakodnak és kérik a jegyeket/bérleteket. :-(

Tegnap pl. a táskámban volt a bérlet, és még az ellenőrnek állt feljebb, hogy mit keresgélem perceken keresztül. Mivel felemelni is alig bírtam a táskámat a tömegben, ráadásul kapaszkodni is szerettem volna így eléggé macerás volt a dolog. Két gyerekkel voltam. Kisfiam elővette bérletét, de a kislány még nagycsoportos óvodás. Volt pofája a gyerektől megkérdezni, valóban oviba jársz, nem vagy még iskolás. :-( Felháborító viselkedésük! :-(

Egy indiai turista csapat is be volt préselődve, de köztük is átfurakodtak az ellenőrök.

Tudtommal, ilyen tömegben nem ellenőrizhetnek. Jól tudom?



2016. ápr. 17. 11:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
62%
Nemhogy megkérdezheti az ellenőr,hogy a gyerek óvodás-e,de még a személyi igazolványát is elkérhette volna,hogy valóban nincsen még 6 éves. Valaki írta,hogy :az ellenőrök miért azzal kekeckednek,akinek van jegye,bérlete? Gondolom,ez a kekeckedés addíg tartott,amíg nem tudta felmutatni,szerintem utána továbbálltak,már amennyire volt rá lehetőségük. Szokták ezt a keresgélést időhúzásnak alkalmazni és ha nyílik az ajtó,akkor leugranak. Nem ellenőr vagyok,csak egy volt buszvezető. De elég volt, az ilyen pókhendi utasokból,mint a kérdező,akik azt hiszik,hogy 9500-ért csak jogaik vannak,kötelességük semmi. Egyébként pont ők a legsértődöttebbek,mikor első ajtós járaton,merészelni szólsz,hogy mutassa fel a bérletét és akkor is keresgélni kezd.
2019. febr. 24. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Személyi egy 6 évesnek?
2019. febr. 24. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

# 22


még szép, unokaöcsémnek gyakorlatilag 3 hónapos korában csináltattak mert a szülei sokat jártak külföldre (EU)

és oda meg kell a személyi a gyereknek is ha kiviszik,


szóval személyit lehet csináltatni akár újszülöttnek is,

kérdéses hogy akar-e a szülő vagy megköveteli-e valamely szituáció.

2019. febr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Bezony. A személyit már a születési anyakönyv elkészülte után meg lehet csináltatni,és mondjuk ilyen esetben az ellenőr el is kérheti,hogy a gyerek még nem múlt el 6 éves. Neki ez a bérlete. Volánnál és Mávnál meg ezzel szokták azt is igazolni,hogy a nagycsaládos kedvezményre valóban jogosultak-e,vagy csak a szomszédból kölcsönkértek egy gyereket.
2019. febr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Ja oksi, nekem ez még új volt. :)
2019. febr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
74%
Igen, a személyi már mindenkinek kötelező kortól függetlenül, mi is csináltattunk rögtön a születése után a ygereknek, mert sok helyen kérik is, és EU-n belül jó útlevél helyett is. Viszont a BKK ellenőr ez alapján nem tudja eldönteni, hogy jogosultan utazik-e ingyen a gyerek, mivel a BKK üzletszabályzata szerint (ellentétben a MÁV-val ás a Volánnal, ahol 6 év a határ) amíg nem iskolás a ygerek, ingyen utazhat, és ezt nem kell semmiylen papírral igazolni, bemondásra jár. Persze sok értelme nincs egy 6 év körüli ygereket kérdezgetni, hiszen az ő szava nem joghatályos, a szülő mondhatja azt, hoyg csak szeret a gyerek nagyot mondani, azért mondja, hogy iskolás, amúgy még csak óvodás.
2019. szept. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!