Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » "Bliccelő-szakértők"; tanácsot...

"Bliccelő-szakértők"; tanácsot kérek! Megbüntettek Ma. Tehetek vmit? Több info lent.

Figyelt kérdés

Na, szóval; nincs bérletem 2 hónapja, gyalog járok (szeretek is; mozgok és pénzt takarítok meg), de max. 1-2x egy héten egyéb körülmények miatt (pl.eső) buszra szállok, jegy hijján. De ha több megállóról van szó (6-7-8), akkor jeggyel.

LÉNYEG: Ma a vilin (villamoson) épphogy egyet utaztam visszafele (odafele nem volt ellenőr), két oldalról támadtak a "vérszomjas ebek". Nem tudtam menekülni. És mint tapasztalatlan un."bliccelő" naiv, becsületes lelkemmel kiadtam magam. Engedelmesen odaadtam az iratot. 3000,- helyi bírságot utólag ezen bánkódva kemény 60,- híjján nem tudtam lerendezni. Tehát; maradt az 5 napon belül a bő dupláját kiperkálni! :((

KÉRDÉSEM: Valóban csak ez a lehetőség maradt??

Olvastam olyat itt, h nem fizetett vki, 2x küldtek levelet, aztán nem foglalkoztak vele! Van ilyen?


2010. ápr. 17. 21:09
 1/10 anonim válasza:

Egyet tudok javasolni!

A közlekedési társaságnak írni kell egy levelet, hogy először fordult veled ilyesmi, feledékenységből...stb. és a végén szépen megkéred, hogy szociális helyzetedre legyenek tekintettel és adjanak kedvezményt.

Az esetek 90%-ában szokták méltányolni az ilyesmit s így csak a bírság felét, 3/4-ét kell kifizetni. De az a levél szép legyen és hivatalos :)


Remélem segítettem.


266 22f

2010. ápr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Hát ha egy kicsit hamarabb gondolkodtál volna, akkor még tudtál volna venni esetleg egy bérletet.

Mert ha mindez ma történt, és ma még vettél volna bérletet, akkor utólagos bérletbemutatással és kevesebb büntetéssel úszod meg!

Igaz, hogy összegre kb. ugyanott van, de legalább 1 hónapig lett volna bérleted, és akkor tutira nem köthetnek beléd! :)

Egyébként nagy hiba volt megadni az adatait. Mert mit csinálnak, ha nem beszélsz? Hozzád nem érhetnek, nem foghatnak le, stb...

Persze, nem kell bliccelni sem, senkit nem akarok erre buzdítani..

2010. ápr. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Előző válaszoló;

Gondolod, hogy tényleg eredményes lehet?

Amugy pont eltaláltad; a szociális helyzeti ok éppen helyénvaló, valóban fennáll anyagilag nézve. Bizonyítható is.

"Feledékenységre" adnak? Köszönöm a tanácsot, anyukám is megnézte, és felkeltette a figyelmét. Jó ötlet! :)

2010. ápr. 17. 21:26
 4/10 A kérdező kommentje:

második válaszoló: Miután most nemrég elolvastam a bliccelős- szokásokat, utólag könnyebb okosnak lenni.

Mellesleg bérletet semmiképp nem akarok venni, épp azon spórolok.

2010. ápr. 17. 21:28
 5/10 anonim ***** válasza:

engem már vagy 3× elkaptak de még sosem kaptam csekket :) mindig kitalálok álnevet, csak arra figyelj hogy a keresztneved az igazi legyen mert megkérdik a névnapodat. :)Sose mondd azt hogy van nálad valamilyen írat. pl a másik kabátomban maradt. ilyesmi :)

az igaz amit az 1.válaszoló írt hogy ha írsz levelet akkor kedveznek neked.

2010. ápr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mit csinálni, fizesd ki, vagy rámegy a házad is.. Csinálnak ebből simán pár hónap alatt többszázezres tartozást is..


Nincs értelme bízni, hinni a csodában..



Legközelebb meg még véletlenül se add ki magad, és ne legyél muja!!


Lökd fel a picsßba a barmot és futás!!!

2010. ápr. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tubarózsa ***** válasza:

elvileg ha két napon belül a pótdíj irodába befizetetd akkor is 6000Ft.

"A 12.000,- Ft pótdíj helyszíni kiegyenlítése esetén annak összege 6.000,- Ft-ra mérséklődik. Helyszíni kiegyenlítésnek tekintendő a pótdíj jegyellenőrnél történő megfizetése, melyről a jegyellenőr pótdíjelismervényt köteles adni, továbbá a pótdíjazást követő 2 munkanapon belül, a társaság által kijelölt helyen történő megfizetés, melyről bevételi pénztárbizonylatot állítanak ki."

gondolom az Akácfába kell menni.

2010. ápr. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor mindenképp betervezem a levelet. Remélem valóban mentőöv lesz, amint javasoltátok páran.

Utolsó válaszoló:

Ezek után gondolhatjátok, hogy "okosabb" leszek! No really name, no identity card, no info from me, just fable (humbuk)!

De nem tervezek "bliccelős-életmódot", csak ha úgy hozza a szükség, akkor legfeljebb.

Köszi mindent

2010. ápr. 17. 21:44
 9/10 A kérdező kommentje:

21.43-as;

nem pesti vagyok. De m ez a 12.000,-os dolog?

Nekem úgy volt,h ott lehetett volna 3000 Ft-ot, de mivel nem volt, azt mondta 6000 Ft-ot kell bevinni a központjukra v. hova.

Amugy érdekes, hogy a csekkre meg vmi 12.125. Ft-ot írt. És még a bliccelők a tisztességtelenek szépenszólva.

2010. ápr. 17. 21:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Jut eszembe!

Én sem vagyok bliccelő párti, de ha a BKV tisztelt vezetői sokkal kevesebbet loptak volna, akkor nem kellene ilyen magas viteldíjat kiszabni. Utálom, ha a tolvaj dumál nekem a tisztességről.

2010. ápr. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!