Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lehet-e bármilyen jogi lépést...

Lehet-e bármilyen jogi lépést tenni a BKK ellen?

Figyelt kérdés

Biztosan sokan tapasztaltátok, hogy a BKK egy rakat hulladékká változott az évek során, de ez most 2016 végére tényleg egy vicc kategória. Hihetetlen sok problémát tapasztaltam velük szemben:

- Az ellenőrök rá sem néznek a bérletemre. Nem azért veszem meg havonta 4000 Ft-ért a diák + kieg. bérletet, hogy egymással trécseljenek, és oda se fordítsák a fejüket, mikor megyek le a metróba.

- Első ajtós járműveken is van, hogy nem nézi meg a sofőr a bérletet, továbbá elég gyakran bunkó megjegyzéseket tesznek.

- Hihetetlen sokat késnek a buszok. Erről mondjuk nem feltétlenül ők tehetnek, mert lehet forgalmi dugó, vagy bármi.

- Nem indul időben egy járat, én ezért késem le a buszomat, ami fél óránként jár. 27-re van kiírva a villamos, erre csak 30-kor indul el, így én már nem érem el a buszomat, ami 36-kor indul.

- Retkes ocsmány undorító járművek. Példának okáért, villamoson utaztunk, megfogom a felső kapaszkodót, és látom, hogy tiszta feketék lesznek az ujjaim. Konkrétan feketék lettek, nem nagyzolok. A 4-6-oson szanaszét a szemét mindenhol, körzeti buszokon is. Akkor minek van egyáltalán kamerával felszerelve a jármű?


Lehet-e ezek miatt bármit is tenni, vagy csak pofán röhögnek és ugyan úgy idegeskedhetek tovább?


2016. dec. 30. 23:24
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

A bérletet nem azért kell megvenni,hogy az ellenőrnek tetszen,hanem az utazásodat fizeted a szolgáltató felé.

A villamosoknál (is) nagyon sokszor előfordul,hogy csak egyetlen egy öreg néni lassan száll le a járműről és máris egy szabadjelzéssel később tud elindulni (pl.XI.Bartók Béla úton egy ilyen húzás feltart 4 másik viszonylatot).

A járművek retkességének nagy részéről a utazóközönség tehet,akik a tiltó ábrák ellenére isznak,kajálnak stb. a járműveken,széthagyják a papírzsacskót,morzsát,italosflaskát,illetve a sok koszos mosdatlan tahó.Persze a kocsitakarítók is hibázhatnak,de az külső cég,és szokták ellenőrizni a munkájukat.

Nagyon sok ember próbál panaszkodni,de egy 2 milliós fővárosban nem hinném sok értelme lenne a fekete ujjaidat sírva mutogatni a BKK-nál.

2016. dec. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Az elsőt még kiegészíteném azzal, h eggyel korábbi villamossal indulsz és nem késed le a csatlakozó buszt. Tádám.
2016. dec. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Stressz szinted magas. Ez biztos. Tudsz stressz csökkentésére példákat, amik jobbá tehetik az életed? Ha krónikussá válik, nehéz lesz visszafordítani. Érdemes foglalkozod ezzel a témával. A problémáid fele FWP és csak magadnak teszel kárt, amikor hergeled magad ezzel.


Nem cikilek. Komolyan beszélek. Jártam már ott, ahol te. Nem jó érzés. Miért zavar, ha nem nézik meg a bérleted, nem igszoltatnak és gyorsabban eljutsz a célodig.

Ha megkéred az ellenőrt, még rendőrt is hív rád, hogy megmotozzon, nincs-e nálad tömeg pusztító fegyver. Hidd el, próbáld ki. Még fogja vizsgálni a bérleted, ha megkéred. De ettől jobb lesz neked?

És attól jobb lesz, ha mások hülyesége miatt magadat bünteted azzal, hogy idegeskedsz?

2016. dec. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Amúgy nem stresszelek, de nagyon bosszantóak ezek a dolgok. Egyel korábbival meg nem tudok menni, mert nem érem el azt. Fűtést sem kapcsolnak télen, mert hogy akkor kevesebb a fizu, vagy mittudomén. Nevetséges.
2016. dec. 31. 00:11
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Én valahogy sose rángatóztam ilyeneken, örültem, hogy elvisz A-ból B-be, viszonylag olcsón, el tudok menni dolgozni vele, hazajönni és nem gyalogolnom kell, meg nem autót fenntartani egy vagyonért.


Én is ettem a buszon, de nem úgy hogy a fele morzsában a földre hullik, meg nem az ülésbe kentem a kezem, meg nem dobtam az ülés alá a zacskót... Nem a kajával van a gond, a trehány emberrel.

2016. dec. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt Újbudán nincs mire panaszkodni. A buszok nagyjából pontosak, tiszták, kellemes meleg van mindegyiken. A buszvezetők zömmel köszönnek, ránéznek a felmutatott igazolványra, igyekeznek jól veztni.


Ha megfigyelnéd egyszer milyen emberek szállnak fel, milyen ruhában, mekkora szatyrokkal, hátizsákokkal, nem mennek odébb az első ajtótól, és akkor még te is.


Amúgy a töredéke sem igaz, amit leírtál. A buszok GPS szerint közlekednek, ehhez igazodnak a sofőrök.


Javaslom, ha teheted, ülj le elöl valamelyik ülésbe. Élmény lesz..Utána lenyugszol.


Lehet jogi lépést tenni a bkk ellen, de értelmetlen.Nem röhögnek pofán, de őszinte sem lesz a mosolyuk.

2016. dec. 31. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Önérzetes pökhendi proli tipikus esete, tele csúsztatásokkal és túlzásokkal.
2016. dec. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Ó, már hogyne lehetne lépéseket tenni - gyalogolsz, kerékpározol, autózol. Ja, hogy az fárasztó meg nem lehet? Akkor ez van..


Bírom az ilyet, hogy "hulladékká változott" a BKV. Hány éves vagy öcsi, 16? Ültél volna a 90-es években a BKV-én, akkor tudnád, hogy a lehetőségeihez képest egész sokat fejlődött a BKV, csak rettentő trendi szidni...

2016. dec. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten van igazság is abban amit a kérdező mond.


Én például mindenképp felváltanám a metrós biztonsági őröket beléptetőkapukra. Nem is értem miért nem azok vannak, mikor még régen is azok működtek. Vagy más országokban érdekes módon működik.


És nem azért mondom mert finnyás proli lennék, de szerintem elég bugyután néz ki, hogy egy vadonatúj 4-es metró lejáratánál szakadt csöves módjára a táskájukat sarokba dobja lebzselnek nem túl összetett gondolkodású egyedek. Kicsit olyan érzés, mintha az ember besétálna egy 5 csillagos Hilton szállóba és 3 nyelven beszélő recepciós helyett a leglepukkantabb biztonsági őr fogadná hogy "Na mi va'?"


A járművek koszossága meg nagyrészt az utazóközönségen múlik, sajnos az átlag emberek is képesek olyan retket hagyni maguk után, hogy csak nézek. Papagáj kinézetű fiúk meg pláza cica lányok, akiken látod hogy 300 ezer forintnyi ruha van, a kis lakásukban is szívrohamot kapnak ha meglátnak 2 porszemet, de "ami nem az enyém az le van szarva" alapon tönkreteszik a közösségi járműveket.


De alapvetően ha úgy nézzük, maga a közlekedés összessége teljesen rendben van és rengeteget fejlődött az elmúlt években.

2016. dec. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet-e bármilyen jogi lépést tenni a BKK ellen?

A kérdésből olybá tűnik, hogy esment Dávid harcol Góliát ellen.

Az ősi sztoriban győzött a harcias, ügyes kis ember,

de ez a valóság, aki itt mer, az biza ritkán nyer.

2016. dec. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!