Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ilyet lehet egy buszsofőrnek?

Ilyet lehet egy buszsofőrnek?

Figyelt kérdés

Különböző okokból én mindig előre szeretnék ülni a távolsági buszokon, közvetlenül legelőre. (Nem a sofőr mögé.)

Azonban ezek a helyek az esetek 90%-ban mindig foglaltak. De nem úgy, hogy valaki/valakik ott ülnek, hanem a sofőr direkt odarak valami szart(1 kiskönyv, 1 újság, zacskó(üres), stb. Már olyannal is találkoztam, aki foglalta egy utasnak az ülést.

Szóval semmi komoly dolog, csak direkt foglalni akarják valamiért.


Ilyenkor felmegy bennem a pumpa, hiszen a busz nem az övé, én kifizettem a jegyet, ami szerintem feljogosít arra, hogy oda üljek ahova akarok, és a busz nem a buszsofőröké.


Most már annyira zavar, hogy azt terveztem, hogy írok pár panasz levelet. Mielőtt megtenném azonban, hátha van itt valamilyen szakmabeli, aki logikus választ tudna adni erre a tényre.


Illetve ha írok, akkor történni fog változás az adott járatokon? Vagy csak kinevetik a levelem, és ennyi?


(Mielőtt valaki azt írja, hogy barátkozzak meg a többi üléssel, sajnos nem tudok. Egyfajta fóbiám van, így csak ott érezném magam jól, a nyitott tér miatt. Ennek ellenére majdnem mindig középen, meg hátul utazok.)



2017. máj. 6. 10:43
1 2 3
 21/23 Vadparaszt18 ***** válasza:

Sok buszon azért van oda rakva, mert nincs biztonsági öv az ülésre szerelve, vagy nincs az első ülés sor előtt plexi, ami megvédene, hogy felkenődj a szélvédőre, ha fékez a busz. Így inkább nem engednek oda ülni.

De ha szólsz, hogy te oda leakarsz ülni, valószínűleg lefognak engedni, csak normálisan kérd meg a sofőrt.

Az, hogy ismerősét leengedi, az meg had legyen az ő dolga. Lehet a barátnője, esetleg rokona.

Írhatsz panaszlevelet, ha reagálnak is rá, nem sok minden fog változni. Szerintem még említeni se fogják a sofőrnek az irodából.

2017. máj. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
A jegy nem jogosít fel arra hogy oda ülj ahova akarsz,sőt sok esetben leülni sem tudsz akkor is reklamász hogy te kifizetted a jegyed de nem tudsz leülni? A jegy arra jogosít hogy a buszon tartoszkodj és a busz elvigyen A-ból B-be.Az hogy te ezt ülve,állva,esetleg fekve csinálod az senkit sem érdekel.Nem helyjegyet fizetsz éd székre pontosan.A buszosok meg a buszban élnek,ott vezetik le a napi 150-200km-ert és a buszon nincs sok hely a papíroknak és a kajának sem.Nem tudja mindig hova tenni.De ha akarja sem kötelezheted mindaddig amíg van ülőhely még a buszon.Amúgy ülj leghátra ott is van kilátás.Két oldalt meg hátul is van ablak az is jó.De a közösségi közlekedésben senkit sem érdekel a fóbiád,menj kocsival :)
2017. máj. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
100%

tudom, hogy ez a válasz nem fog tetszeni, mert nem hiszed el, de tényleg szolgálati hely, és bár nem tudom te merrefelé laksz, de nálunk volt már olyanból szerencsésen elsült baleset, hogy az utasok és a rosszul-lett sofőr életét az mentette meg, mert oda foglalt helyet az egyik hazafele tartó kollégájának. Te tudnál mit kezdeni a busszal, ha látod hogy rosszul van a sofőr és te vagy a legközelebb?


más... igen sok sofőr csak az ismerősének foglal helyet, és erre is volt magyarázat hogy miért, lehet hogy te azt hogy trágárul beszélget egy kollégájával (vagy akár a főnökével) vagy flörtölget egy nővel te személyes sértésnek veszed, ő viszont adott esetben ezzel küzd a fáradtság és a túlhajtottság ellen. és azért is enged odaülni csak ismerőst, mert tudja hogy az figyel rá, és ha szükséges, akár végigbeszélgeti vele az utat hogy ne aludjon el, te meg mint idegen pont leszarnád...


persze mindenre vannak kivételek és extrém esetek, viszont annyira nem lehetsz rosszul a hátsó soroktól sem, ha ittvagy és kiírsz egy ilyen kérdést. Így bocsi, de az csak egy hatalmas hiszti, vagy ah előttem írták... sz.rkeverés, mert neked semmi nem tetszik, meg semmi nem elég jó

2017. máj. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!