Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ilyet lehet egy buszsofőrnek?

Ilyet lehet egy buszsofőrnek?

Figyelt kérdés

Különböző okokból én mindig előre szeretnék ülni a távolsági buszokon, közvetlenül legelőre. (Nem a sofőr mögé.)

Azonban ezek a helyek az esetek 90%-ban mindig foglaltak. De nem úgy, hogy valaki/valakik ott ülnek, hanem a sofőr direkt odarak valami szart(1 kiskönyv, 1 újság, zacskó(üres), stb. Már olyannal is találkoztam, aki foglalta egy utasnak az ülést.

Szóval semmi komoly dolog, csak direkt foglalni akarják valamiért.


Ilyenkor felmegy bennem a pumpa, hiszen a busz nem az övé, én kifizettem a jegyet, ami szerintem feljogosít arra, hogy oda üljek ahova akarok, és a busz nem a buszsofőröké.


Most már annyira zavar, hogy azt terveztem, hogy írok pár panasz levelet. Mielőtt megtenném azonban, hátha van itt valamilyen szakmabeli, aki logikus választ tudna adni erre a tényre.


Illetve ha írok, akkor történni fog változás az adott járatokon? Vagy csak kinevetik a levelem, és ennyi?


(Mielőtt valaki azt írja, hogy barátkozzak meg a többi üléssel, sajnos nem tudok. Egyfajta fóbiám van, így csak ott érezném magam jól, a nyitott tér miatt. Ennek ellenére majdnem mindig középen, meg hátul utazok.)



2017. máj. 6. 10:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen kérdezd meg hogy odaűlhetsz e mert a többi részen hányingered van...
2017. máj. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

a 11-es válasza a legéletszerűbb...én is okádok, ha hátrébb ülök..illetve akkor inkább állok.


de...


nézzük a buszvezető szemszögéből..ő nagyon jól tudja, mit illik, és mit nem.. viszont az evolúció jótéteményeként tele van tesztoszteronnal,tehát leszarja az utast, mert várja a nőjét, aki mindennél fontosabb..


hát ilyen az élet..lehet választani.Ha udvariasan szólsz, vagy bármit teszel, abból vita lehet...tehát dühöngeni fogsz..ha nem szólsz, akkor is..


amúgy a cég pont nem tud tenni semmit...

2017. máj. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Persze, hogy egyértelmű volna az, hogy arrébb teszem a cuccokat, de az vitával jár.

Vitázni meg több okból sem akarok.. A legfőbb indokom, hogy hirtelen haragú vagyok, és ha azt érzem, hogy nem hat a szép szó, és túlságosan a személyes terembe furakszik, akkor nem félek határozottabban fellépni.

Emellett sűrűn utazok busszal, és ott van a többi utas is.


Eléggé faramuci helyzet, de úgy hiszem, hogy akkor marad minden így. Maximum írok pár levelet, amíg meg nem unják.

2017. máj. 6. 20:20
 14/23 anonim válasza:
Azért a pár levél után ne csodálkozz,ha néha otthagy a busz... Vannak feltételei annak, hogy a buszsofőr kizarjon az utazásból! Kicsit erősebb idegrendszer, és nem mást kell baszogatni,ha te selejt vagy!
2017. máj. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Nem értem, a #11-és válaszában javasolt miért nem jó neked? Udvariasan Megkérdezed (ez még nem vita), kapsz egy választ: igen vagy nem, aztán úgy teszel további vita nélkül.
2017. máj. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

#14-es az nem úgy megy. Soha nem érkezem utoljára. Így max akkor hagy ott, ha direkt ott akar hagyni, azonban ezt sokan látni fogják, és akkor már tényleg nyomós indokkal írhatom a levelem, tanúkkal. Ezt meg már a vezetőség sem nézné jó szemmel, és a sofőr úr kereshetne másik munkahelyet.

A szüleid a selejtek, mert életben hagytak.. sajnos..

Amúgy sem bírom a monitor harcos emberkéket, hiszen csak magamat idegesíteném fel velük.

A kérdést elolvasva tökéletesen kiderül, hogy a sofőr követi el a hibát, felesleges mellé magyarázni, hiszen direkt foglalja a helyet, de azt is csak látszólagosan, pl. 1 újsággal, és sokszor az egész út alatt üres marad a hely.


Nem volt probléma a #11-es válaszával sem. Sőt.. elárulnám, hogy nem vagyok életképtelen. A kérdezgetés már rég megvolt, és olyankor azt tanácsolják, hogy üres az egész busz.

Ebből kifolyólag nem fogja érdekelni semmilyen kifogás, stb. Vita lenne belőle.

2017. máj. 7. 12:49
 17/23 anonim ***** válasza:
oké, értjük.. mindenki hülye, csak te vagy helikopter..
2017. máj. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Kérdező, te az a tipikus szarkeverő vagy.
2017. máj. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
pontosan.. tökéletes nyugdíjas lesz majd, aki mindenbe beleköt, mert ŐT zavarja..
2017. máj. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Szerintem már most valami akciónyugger lehet, akinek semmi sem jó...
2017. máj. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!