Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A MÁV vonatjegyeit miért nem...

A MÁV vonatjegyeit miért nem védik hamisítás ellen?

Figyelt kérdés

A BKK jegyek és bérletek eléggé le vannak védve olyan biztonsági elemekkel, mint a hologram-csík, az áttetsző, irizáló sávok a felületen, a fluoreszkáló szálak a papírban, és már maga a a papír színe is nehezen reprodukálható komolyabb szakértelem nélkül.


A MÁV vonatjegyei több ezer Ft -ot is érhetnek, mégsem fektetnek szinte semmi energiát, hogy megvédjék ezeket a hamisítóktól. Egy sima hőpapír az egész, mondjuk van rajta egy finom, szürke, ismétlődő logó, és az egyik oldalán egy sima nyomat, ezeket bármilyen jobb printerrel elő lehet állítani.


Amúgy eszembe sincs hamisítani, a MÁV amúgy is sokkal korrektebb társaság, mint a BKK, csak érdekel, miért nem védik jobban magukat a csalóktól.



2017. júl. 26. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire tudom, vannak rajta UV-fényben látható elemek is.


Lehet, hogy a BKK pár fokkal biztonságosabb papírra nyomtat, de a MÁV-START-ét sem olyan könnyű hamisítani.


Az más kérdés, hogy régen a MÁV-START jegyek is sokkal jobb minőségű és nagyobb biztonságú papírra kerültek nyomtatásra, csak aztán jött el. Nyilván pénzügyi okai voltak.

2017. júl. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos kezdjük ott, hogy mikor ellenőrzik a jegyet, ugye bescannelik.... Egy nagyobb méretű QR kód van rajta, ami teljesen egyedi minden jegyen, és központilag tárolják.

Ha kiadnak állomáson egy jegyet, az már kerül is be a központba, hogy ahhoz a QR kódhoz milyen jegy tartozik és pontosan mire jogosít stb.

Kalaúz meg ezt ellenőrzi.... ha nyomtatsz otthon egy jegyet, a QR kód épp elég hozzá, hogy lebuktasson bármilyen jó is a hamisítvány, egyszerűen érvénytelen lesz, mert a központban semmi nyoma sem lesz a rajta lévő kódnak...

2017. júl. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

# 2


A kódos jegy azért még nem országos lefedettségű. Én pl. még nem utaztam olyannal, csak másoknál láttam.

2017. júl. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2: Hát épp itt van előttem a jegy, amivel legutóbb jöttem, ezen semmilyen QR kód nincs. A kalauz néni csak ránézett, tollal bekarikázta az érvényességi dátumból a napot, és mosolyogva visszaadta.


Ha QR kódos lenne, azt valóban nem nagyon lehetne hamisítani, mert ha a kalauz leolvasója tud kommunikálni a központi rendszerrel, azt is tudná ellenőrizni, hogy ki lett-e adva ilyen azonosítójú jegy, és azt is, hogy ha igen, felhasználták-e már utazásra.

2017. júl. 26. 21:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudtam, hogy nem országos még ez a rendszer.
2017. júl. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!