Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Én voltam a bunkó?

Én voltam a bunkó?

Figyelt kérdés

Ma sok cuccal utaztam egy távolsági buszon,hátizsák,2 sporttáska,kisbőrönd.Raktam kívül 3 ember utazott még a buszon,egy idős néni,egy fiatal srác,meg egy középkorú nő.Ezen kívül teljesen üres volt a busz,volt még bőven hely.Zenét hallgattam,amikor megállt mellettem a néni,és elkezdett méltatlankodni,de nem értettem,csak amikor kihúztam a fülesem,a mondat végét csíptem el.A következő párbeszéd hangzott el:

-Elnézést,nem hallottam,mit tetszett mondani?

-És még szemtelenkedik is!Nem elég,hogy nem adja át a helyét az idősebbnek!-körbenéztem a buszon,majdnem minden hely teljesen üres volt.

-Dehát üres az egész busz,ne tessék haragudni,de nem szeretném másik üléshez tenni a cuccaimat!-ezt bevallom,egy kicsit-de tényleg csak egy kicsit!-emeltebb hangon mondtam.

-Te ne feleselj velem!Én már akkor éltem,amikor a szüleid se!-ezt nem értettem hogy jön ide,de gondoltam rendben,idősebb nálam,el van fogadva.

-Ne tessék haragudni,de nem ülne máshová?Nem tudom az ölembe pakolni a cuccaimat!

-Akkor állj fel,add át a helyed!Nem bírok sokáig állva utazni!-ezt úgy,hogy szinte el voltam barikádozva,mivel a belső ülésen ültem.Megállt a busz,a néni meg egy ,,Na mindegy már!Látom a szüleid nem tudtak rendesen megnevelni!" felszólalással leszállt a buszról.


És most hogy így visszagondolok rá,tök lelkiismeret-furdalásom van.Jogosan?Bunkó voltam?Azt még megjegyezném,hogy azért nem tetettem be a buszsofőrrel a cuccaimat a csomagtartóba,mert kérdezte,hogy betegye-e,de láttam,hogy kevesen utazunk,ezért mondtam,hogy nem kell.

Előre is köszönöm a válaszokat!

13/l



2017. aug. 7. 14:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltál bunkó egyáltalán. Én ki is röhögtem volna, ha egy nagyjából üres buszon arra kér, hogy adjam át a helyem. Ha rosszabb napom van, akkor meg el is zavarom a faxba.
2017. aug. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltál bunkó.

Ő volt a bunkó.


Ne legyen lelkiismeret-furdalásod, ne foglalkozz vele.


Valahogy soha nem azok az idősek jönnek ezzel a szöveggel, akik tényleg rászorulnának az ülőhelyre.

2017. aug. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2017. aug. 7. 14:55
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Beléd kötött a nyanya! :-) Le kell szarni.
2017. aug. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tanuld meg még most fiatalon: mindig lesznek olyan idősebbek, akik kötekednek veled, semmi nem lesz nekik úgy jó, ahogy Te csinálod, pusztán csak azért, mert fiatal vagy. Ettől Te nem leszel se bunkó, se neveletlen, a baj velük van, nem Veled. Persze fiatalon azt még nehéz kezelni, jól reagálni rá, de valaki attól, hogy idős(ebb), még nem lesz bölcs...
2017. aug. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akciós a csirkefarhát akkor ők még az élő fába is belekötnek. Üres buszon elvárná, hogy a sofőr adja át neki a helyet. Ők ilyenek. Ezen nem kell fönn akadni. :)
2017. aug. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Na most kiélte magát az öreg asszony.
2017. aug. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

"A Market-ben az eladók vagy 50-en néznek,

mindent a szemnek és semmit a kéznek

vagy egy idős hölgy az üres buszon hozzám odalép :ugyanmár fiatalember adja át a helyét!

EZT MAGÁNAK!

Átadom szívesen,hú-hú mekkora szatyor remélem vihetem,

vigyorgok hülyén,s jön a kedvenc dalom:NEM VAGYOK IDEGES,FŐ A NYUGALOM!"


Csak kötekedni akart a mama... Lehet elüldözte már a családját is. Nem tudni. Ha meg leszállt, akkor miért kellett volna neki a helyed?

Szrd le. Nem minden ember egyforma. Ha tényleg le akart volna ülni és még volt bőven hely, akkor le ült volna.


Egyébként én se birok sokáig állva utazni, szerencsére max 20 percet kell.

Át szoktam adni a helyemet, ha tényleg nincs ülőhely, vagy az ülőhely olyan helyen van, hogy nem tudna odaülni.


Viszont ha látom, hogy van ülőhely és csak egy hátizsák pihen rajta, akkor udvariasan szólok, hogy le szeretnék ülni. Megjegyzem: Még nem volt belőle probléma. Ölbe vették, vagy ülés alá tették a csomagot. Legtöbbször szólni se kellett, látták, hogy valaki le szeretne ülni.


Egyébként berakhattad volna alulra a csomagokat, hisz nem tudhattad volna, hogy később még sokan felszállhatnak...

2017. aug. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Nem a te hibád volt, az öreg a csaknem üres buszon bárhova leülhetett volna. Lehet, hogy csak direkt kipécézett magának. Ha meg látja, hogy mennyi minden van nálad, miért nem megy arrébb?


Hogy jobb kedvre derülj, nézd meg ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=bMxb2SfDsLk

2017. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
"mama, ha zavarja a pókháló ott lent, akkor ne velem baszakodjon" ennyi kellett volna
2017. aug. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!