Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért kell babakocsival a...

Miért kell babakocsival a tömegközlekedésben részt venni?

Figyelt kérdés
Komolyan kérdezem. A drága szülő miért nem képes a lakóhelyéhez közel elintézni a dolgokat? Budapesten nagyon irritáló dolog, hogy villamosra meg metróra babakocsival szállnak fel anyukák. Komolyan nem értem, miért teszik egyáltalán ki a gyermeküket ennek? Mert hogy az agyonzsúfolt jármű nem tesz jót nekik, az szerintem biztos. Miért nem lehet akkor elmenni messzebbre, amikor van kire hagyni a gyermeket, az összes többi teendőt - bevásárlás, hivatali ügyek, stb - meg a lakóhelyhez közel elvégezni?

2017. okt. 26. 21:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%
Nagyszulohoz,orvoshoz fejlesztėsre.. Bárhová.. Nekünk is vannak dolgaink
2017. okt. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
23%
Inkább a banyatankos nyuggereket kéne kitiltani a tömegközlekedésből 7-9, illetve 17-19 órás időszakban.
2017. okt. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
61%

Tévedésben vagy, kedves kérdező, nem is a gyerekemet teszem ki a tömegközlekedésnek. Zsák krumplit, néma kacsát, nukleáris robbanófejet szoktam szállítani a babakocsiban. Vagy pl. múltkor a nagyfiamat feldaraboltam, és a testrészeit BKV-val vittem ki a város különböző szeméttelepeire. Ne ítélkezz, jó okom volt: hülye kérdéseket írogatott az internetre.


Üdvözlettel: egy babakocsis anyuka

2017. okt. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
19%

12-es!


Azt ügye tudod, hogy ma a nők 60, a férfiak 65 év után mehetnek nyugdíjba? Az idős egyáltalán nem biztos, hogy nyugdíjas.

A böfögésedet tarsd meg legalább a nyuggeres kérdésekhez.

2017. okt. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
76%
Te ezt most komolyan kérdezed? Nem mindenkinek van arra pénze, hogy a olyan lakóhelyet válasszon ahol mindent de mindent el lehet intézni egy helyen. Ilyen nincs. A kisebb gyerek elfárad, ha -egy válaszolónak igazad adva- ne agy isten orvoshoz kell vinnie. A Te kényelmed miatt majd ölbe vagy sétálva fogja vinni. Te miért közlekedsz tömegközlekedéssel? Ezt már megkérdezték többen is én is csak ezt kérdezem. Miért nem ott dolgozol ahol laksz? Vagy miért nem ott shoppingolsz vagy vásárolsz ahol laksz? 1. pl villamoson van babakocsis rész úgy mint a buszokon, tehát nem a kényelmednek és a saját közlekedésedre van az fenntartva de mégis sokan elfoglalják, akkor most én is essek neki az ilyen embereknek? Vegyél autót és ott csak Te vagy, ne a gyerekeset bántsd a szavaiddal!
2017. okt. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Még mindig nem tudtatok egy normális érvet se mondani.

Jöhetnek még ezek a kommentek, hogy akkor én miért használom a tömegközlekedést, csak remélem ti is érzitek magatokban, hogy ezzel visszavágni eléggé gyermeteg dolog. Én egyetlen állóhelyet foglalok el (amiért fizetek is), a babakocsis szülő meg feltartja a járművet, elfoglal nagyjából 5 férőhelyet, a legtöbben pedig nagyképűen áttolják az ember talpán a kocsit és még sorolhatnám.


Orvoshoz kell vinni a gyereket? Budapest gyermek-háziorvosi rendelői elég jól decentralizáltak, szóval minden kerületben található bőven elegendő rendelő, minden lakótelep közelében.

Legjobb tudomásom szerint GYES ideje alatt dolgozni sem kell.

Az meg egyéni szocprobléma, ha a frissgyermekes anyuka csak shoppingolással tudja az idejét eltölteni.

2017. okt. 27. 15:32
 17/23 anonim ***** válasza:
79%
B+, a gyerekkel sem lehet állandóan a házba ülni, ki kell vinni néha. És az anyuka is ki kell mozduljon néha, nem ülhet 2 évig a 4 fal között. Ha shoppingolni megy, akkor oda. Igen, elfoglal 4 helyet, de ezt elnézzük, a tolókocsis mozgássérült is elfoglal 5 helyet, meg a babakocsi is, nekik elnézzük, ez ilyen dolog.
2017. okt. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy tudom, az elmeorvos is könnyen elérhető. Keresd fel, mert sürgősen be kell csukni téged a diliházba.
2017. okt. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
61%

Valahol vicces hogy normális érvet vársz egy nem normális válaszra.


Az normális érv hogy miért nem képes valaki a "lakóhelyéhez közel" intézni a dolgokat? Az normális hogy a te szemed szúrja egy gyerekes anyuka, mikor heti 1x ha látsz egyáltalán ilyet? Az normális számodra az "anyuka" egy shoppingoló libát jelent?


És igenis jogos a kérdés, hogy miért használod a tömegközlekedést? Te miért nem intézed az ügyeid a közelben? Te miért nem dolgozol a közelben? Miért nem a közeli iskolába jársz?


Az sem érv, hogy ki hány helyet "foglal el". A buszra/villamosra felszállva elfogadod az utazási feltételeket. A feltételek lehetővé teszik hogy gyerekes anyukák, mozgáskorlátozottak, idősek is utazzanak. Sőt, még adott csomagot is vihetsz magaddal. Ráadásul érvelsz hogy "te csak egy helyet foglalsz el". Kérdem én, miért foglalod el mások elől azt az egy helyet? Hiszen lehet hogy miattad pont olyan marad le akinek sürgősebb dolga lenne. Te is pont ugyanúgy tolakodsz felszállásnál, leszállásnál, rálépsz a másik lábára. Mindenki ezt teszi, akarva akaratlanul is időnként. Szóval elég "gyerekes" érv hogy ki hány helyet foglal. De ennyi erővel ne szálljon fel az se aki kövér, mert ő is 2 helyet foglal.

2017. okt. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
62%

De csak hogy érveket mondjak:


Van egy beteg, 40 fokos lázzal szenvedő gyereked, aki örül hogy él. Neked is az lenne a célod hogy minél hamarabb eljuttasd orvoshoz és ne gyalogolnod kelljen. Nem mellesleg a háziorvosok sem mindig helyben vannak, speciális kezelésekre is lehet járni, az sem jön házhoz.


Lehet a szülő is beteg, te sétálnál betegen miközben buszozhatsz is?


És akkor nem beszéltünk még olyan körülményekről mint 40 fokos meleg, -10 fokos hideg, téli, jeges utak, sár, hó latyak, szakadó eső.


"Shoppingolni" is miért ne lehetne? Vagy bárhova elmenni kikapcsolódni? Törvénybe van írva hogy az asszony csak otthon ülhet a seggén és egész nap a gyereket kell nevelje? Nem mellesleg időnként a gyereknek is kell új ruha, főleg ha nőnek mint a gomba. Gondolom te is elmész ruhát próbálni és nem anyádat kéred meg hogy vásároljon már helyetted.


Vagy miért menjen valaki a sarki boltba 3x drágábban vásárolni, ha van nagy áruház is ahol minden olcsóbb?


Időnként meg kell látogatni a rokonokat, szülőket, oda csak viszed a gyereked és nem hagyod otthon egyedül. Azt sem várhatod el hogy mindig mindenki hozzátok jöjjön.


De ilyen logika mentén szüntessünk meg mindennemű közlekedést, törjük fel az utakat és hintsük be sóval, mert minek megy bárki a szomszéd kocsmánál messzebbre.

2017. okt. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!