Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hallott már valaki a RIGO...

Hallott már valaki a RIGO nevű tömegközlekedési kártyáról?

Figyelt kérdés
Ha igen és már valakinek van megírná hol és hogyan jutott hozzá ugyanis a bkk nem mond semmit(Elérhetetlenek)de nekem fontos lenne mert gyakran járok Pestre átutazóként nyugdíjas vagyok és a hírek szerint mindenkinek kell a RIGO.
2017. nov. 12. 16:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Megnéztem a hivatkozott hivatalos RIGO oldalt, de sehol nem találtam benne 2018. január 1-jére való utalást. 2018 nyarát írják részleges, év véget végleges üzembe helyezésre.
2017. nov. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! 5-ös válasz értő olvasását ajánlom. Nincs 1-je, nincs január benne.
2017. nov. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol van 2018. január 1.

[link]

Forrás: [link]

2017. nov. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Kötelező közlekedési kártyát vezetnek be 2018. Január 1-től! Igényeld minél előbb, mert január 1-től enélkül már nem utazhatsz se busszal, se vonattal, se metróval!

2

Kötelező közlekedési kártyát vezetnek be 2018. Január ...

www.mindenegyben.com


A közlekedési kártyát az elektronikus jegyrendszer i

2017. nov. 13. 08:23
 15/20 A kérdező kommentje:
A 65 év felettiek díjmentes utazása esetében annyi változás történik, hogy ellenőrzéskor 2018. január 1- étől. a jogosultságot érvényes közlekedési kártyával kell igazolni. A közlekedési kártyát az elektronikus jegyrendszer indulásáig (2018. január 1.) mindenkinek ki kell váltania, és onnantól ezzel lehet igénybe venni a budapesti közösségi közlekedés szolgáltatásait. A regisztrációkor a rendsze
2017. nov. 13. 08:30
 16/20 A kérdező kommentje:
13/15 válaszolónak.Olvasd el amit küldtem ez csak két oldali hír de több helyen is olvasható.Sőt ma már a facebook-on is megjelent sok kommenttel.
2017. nov. 13. 08:33
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Talán a BKK hivatalos oldala hitelesebb forrás, mint a mindenegyben.com
2017. nov. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Az nem bizonytalanít el a www.mindenegyben.com és a facebook híreivel kapcsolatban, hogy azt már nem írják meg, hogy hol és hogyan juthatsz a közlekedési kártyához?


Miért elérhetetlen a BKK? Ott az elérhető információ az elérhető oldalukon. De, ha eléred őket telefonon, és azt mondják, hogy nem kell január 1-től, akkor azt hogyan fogod elhinni? Mikor több más helyen is írják, hogy kell.


Sokat megért, koros emberként komolyan gondolod, hogyha többmillió ember mindennapjait érintő ekkora változás lenne másfél hónap múlva, akkor nem lenne mindenre kiterjedő tájékoztatás-áradat a pontos tennivalókról?

2017. nov. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy kormányablak-tájékoztató szerint: [link]

Forrás: [link]


• Tehát, Nemzeti Elektronikus Kártya (NEK) a neve.


• Az az egyik gond a tájékoztatóval, hogy már az első mondata sem igaz. Pontosabban, esélytelen, hogy 48 napon belül a BKK Zrt., a MÁV Start Zrt., az Volán Zrt. is bevezeti az elektronikus jegyrendszert. Az a valószínű, hogy egyikük sem. Pedig, 48 nap, és vége lesz 2017-nek.


• Alul ajánlják, hogy további információért látogassunk el a [link] oldalra.

Az oldalon, a „Gyakori kérdések”-ben olvasható, hogy személyes, előzetes regisztráció szükséges, amivel összefüggő feladatokat a fővárosi és megyei kormányhivatal járási (fővárosi kerületi) hivatala, a kormányablak, valamint a Belügyminisztérium végzi.

Csakhogy.

- Az okmányirodák, kormányablakok honlapjain nincs ilyen ügytípus.

- Időpontot sem lehet foglalni rá → [link] ← a „Válasszon ügyet” „Kérjük válasszon!” legördülő menüben nincs ilyen.

- A [link] oldalon az „Ügyintézés”-re kattintva „A – Z listá”-ban „N”-re kattintva sincs ilyen ügy.


• Aztán, alul ajánlják, hogy további információért hívja a 1818-as Kormányzati Ügyfélvonal 3.2-es menüpontját → [link]

Mint látszik, a 3.2-es menüpont „Segítségnyújtás a Webes ügysegéd használatához”.

A Webes ügysegéd → [link] nem tartalmaz ilyen ügyet.


Nos, tisztelt kérdező, lehet próbálkozni. A fentiek hivatalos oldalak.

2017. nov. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok infót!Én már ezeken túl vagyok!Nem azt írtam hogy bevezetik hanem kérdeztem hogy a hír igaz-e.Sokan érdeklődnek a RIGO vagy NEK ügyben és én itt próbáltam meg informálódni.Ennyi az egész!A kormányablak-ban azért majd érdeklődök személyesen nehogy meglepetés érjen.Egyébként a Mindenegyben blog az egy hazug blog és soha nem veszem komolyan amit ott írnak
2017. nov. 13. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!