Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Buszsofőrnek miért nem adunk...

Buszsofőrnek miért nem adunk borravalót?

Figyelt kérdés
Régóta buszozok de még sose hallottam hogy valaki egész összegből kért volna vissza, vagy nem kérte volna az aprót. Vonaton viszont gyakran van az ellenkezője. Szinte mindenhol többet fizetünk ha csak pár forinttal is, étterembe, kisboltba, futárnak. Buszsofőrnek miért nem adunk? Vagy szoktak adni csak én nem vettem észre eddig?

2017. dec. 13. 10:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
69%

Borravalót azért adunk, mert ezzel fejezzük ki az elégedettségünket a szolgáltatással kapcsolatban. Persze manapság már ennek sincs kultúrája, az emberek csak adják, mert hallották, hogy van ilyen és illik. De alapvetően a borravaló mértékével az elégedettségünket fejezzük ki. Például, ha étteremben elégedettek voltunk a kiszolgálással, az ételekkel, akkor nagyobb mértékű borravalót adunk; ha nem voltunk elégedettek kisebb mértékűt; ha pedig minden totálisan pocsék volt, akkor nem is muszáj adni. Csak hát sokan tényleg nem értik ennek a kultúráját. Az meg a másik fele, ha valaki alanyi jogon elvárja.

Egy buszvezetőnél hogy adsz borravalót? A jegyet az utazás előtt váltod meg, tehát még nem lehet fogalmad arról, hogy milyen lesz az adott szolgáltatás (időben odaérsz-e stb), ezért aztán nem is kell borravalót adni. Tulajdonképpen leszálláskor lenne jogosultsága a borravalónak, de mondanom sem kell, hogy mennyire feltartaná a menetidőhöz kötött buszt az, hogyha mindenki leszállás előtt még gyorsan adna borravalót a sofőrnek. Fodrásznál is akkor adunk borravalót, miután levágta a hajunk, és elégedettek vagyunk az eredménnyel.

2017. dec. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Adriatika válasza:
100%
Én szoktam kapni buszosként. Nem nagy összegek de jól esik . Egy napi kávé adagot kifut. Nekem mindegy hogy adnak e vagy nem.Én szoktam adni másnak is futárnak...stb
2018. jan. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Úgy látom valaki töröltette a válaszomat, amit még az elején írtam. Valami ilyesmi volt:


Mindek adnék? Eleget lopnak azzal, hogy az utasok jelentős részének nem adnak jegyet, és féláron viszik őket a busztársaság költségére.

Nem tudom kinek szúrta a szemét, de ezekra az ügyekre bizonyítékok is vannak, az ellenőrök is benne vannak, a sofőrök nekik is juttatnak "leadót".

Egy pestkörnyéki viszonylaton a közelmúltban nemrég az egész sofőrgádát lecserélték emiatt.

2018. jan. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!