Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ti is elszédültök a mozgólépcs...

Ti is elszédültök a mozgólépcsőn a reklámokat nézve?

Figyelt kérdés

A metrók mozgólépcsőit szegélyező reklámtáblák kétféleképp állhatnak: a mozgólépcsővel párhuzamosan, azaz ferdén, illetve függőlegesen. Számomra gondot okoz a ferdén feltett tábla, elveszítem az egyensúlyom vagy még kicsit hányingerem is lesz, ha figyelem az így kihelyezett hirdetéseket. Ti hogy vagytok ezzel?

Csak egy példa: a Keletinél a keleti (két részes) mozgólépcsőnél az alsó részen ferdék a táblák (hányinger), a felső szakaszon függőlegesek (oké).



2018. jan. 17. 18:25
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Kérném fókuszáljunk a kérdésre: nem életvitelről vagy a reklámról való véleményekről kérdezek, hanem egy fizikai élményről. Mindegy, hogy az ember konkrétan figyelmet szentel a reklámnak, vagy csak egyszerűen a látóterébe kerülnek színes téglalapok a mozgólépcsőn, már ez utóbbi is képes kiváltani ilyen hatást.


Az is világos, hogy a mozgólépcsős reklámok célcsoportja egy szűk réteg (döntően kulturális események, hangversenyek, kiállítások hirdetéseit láthatjuk itt, nyilván mert egy olcsóbb reklámfelületről van szó) sokaktól nem is várható, hogy belemélyedjenek valamibe, amin esetleg több szót is el kellene olvasni. Tehát nem az a lényeg, mi van a keretben.


Több embertől hallottam már, hogy a párhuzamosan felszerelt képek megzavarják az érzékelést - ezért szerettem volna szélesebb körből gyűjteni véleményeket. Továbbra is várom a tapasztalatok megosztását, s köszönöm a segítséget.

2018. jan. 18. 21:48
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Komolyabbra fordítva a szót, én nem szédülök ilyen helyeken. Az első repülésemnél szédültem, amikor nem kifelé néztem, de visszafelé már ez sem volt probléma. Nyilván sokféle ember van, de nem hinném, hogy túl sok bonyolultságot okoz mondjuk a jobb-balkezesség.
2018. jan. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
kedves írástudó kerdező, ha kulturális eseményeket keresel, arra ott az internet :)
2018. jan. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem ferdén raknák fel, akkor dizájnilag ocsmány lenne. Ha már táblát helyeznek el valahol, akkor az szerintem elvárható, hogy legalább dizájnilag illeszkedjen az adott helyhez.
2018. jan. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
52%
A reklámok nem zavarnak, hányinger csak akkor kapott el, amikor mindenhol a kormánypropagandával plakátolták tele a tömegközlekedési eszközöket, megállókat.
2018. jan. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Egy érdekes adalék a témához, hogy ezt az egész problematikát pár külföldi barátom vetette fel, amikor ide látogattak, pedig ők aztán ezer százalék, hogy nem a hirdetéseket olvasgatták...
2018. jan. 20. 01:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!