Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A mozdonyvezetők tényleg nem...

A mozdonyvezetők tényleg nem engedhetnek fel senkit a mozdonyra?

Figyelt kérdés

Azt mondják nagyon szigorúan veszik és ,ha rajtakapják a vezért,nincs elnézés elküldik a cégtől.


Most akkor tilos vagy nem?


Mert a multkor érkezett a vonat be amelyiket vártam és utaztam vele tovább és felláttam a mozdonyba,hogy a vezér mellett egy lány is űlt.


Én egyszer pedig szeretnék mozdonyon utazni legalább egy kevés távot de azt mondják esélytelen.



2018. jan. 22. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem esélytelen. Csak külön engedélyt kell rá kiváltani.
2018. jan. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha intézel engedélyt akkor minden gond nélkül megteheted, nem mellesleg viszont nagyon sokan engednek fel embereket, igaz nem árt hozzá, ha azért személyesen is ismered adott vezért.


Na meg az is sokat számít, hogy merre. BP környékén, ahol sok felsővezető előfordulhat, ott nem igazán engedi meg senki papír nélkül. De például itt Tapolca-Celldömölk vonaton nem ritka látvány, hogy valaki feljöhet mozdonyra, és állomásokon sincs olyan aki ezt szóvá tenné.

2018. jan. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szabály szerint még a jegyvizsgáló sem utazhat a vezetőálláson, kivéve természetesen akkor, ha erre kimondottan szükség van (pl. a forgalmi utasítás értelmében figyelőszolgálatot kell ellátnia). Ennek elsősorban balesetvédelmi oka van: ha nagy a gáz, egy ember még csak-csak el tudja hagyni a vezetőállást, de kettő vagy több már nehezen.
2018. jan. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Ahogy #1 írja: külön engedély.

Amit általában azok kapnak meg, akik maguk is mozdonyvezetők.

És még akkor is az eredeti vezetőnek ezt meg kell engednie.


Az a kiscsaj ha jólsejtem természetben hálálta meg a dolgot.

2018. jan. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Alex Fly ***** válasza:
100%

Elméletileg nem.

A gyakorlatban már többször utaztam a vezérállásban.

A katonai szolgálatomat Tapolcán töltöttem. Ha eltávra hazajöttem, visszafelé az utolsó balatonfüredi vonattal mentem, ott a mozdonyt lekapcsolták a szerelvényről és szólóban ment Tapolcára. Ilyenkor meg szoktam kérni a mozdonyvezetőt, hogy vigyen már el. Soha nem mondott nemet...

Tény, hogy ilyen esetben (meg pl. autostopnál is) komoly előnyt jelentett az egyenruha -de azt azért nem hittem volna előtte, hogy ilyen egyszerű Nohabot stoppolni...

2018. jan. 27. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

#5#

Ja, de ez nem tegnap volt. És ugyanez vonatkozott a postavonatokra is. (amíg nem szállítottak utast) Noha tilos volt hét végeken tele volt a mozgó peronja kiskatonákkal....

2018. jan. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Próbálkozz Gysev kornyeken. Minket tavalyelőtt egy által üzemeltetett vonalon a mozdonyvezető invitált be, igaz nem a mozdonyra, mert az éppen hátul volt, de a vezérlőkocsi vezetőfülkéjébe családostól, mégcsak nem is kértük, és a gyerekek nyomódhatták a gombokat, meg tolhatták a kontrollert
2018. jan. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!