Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lehetséges, hogy olyan gyors...

Lehetséges, hogy olyan gyors legyen a tömegközlekedés, hogy versenyképes legyen az egyénivel?

Figyelt kérdés

Akár árban is versenyképes legyen, ha azt feltétlelezzük, hogy az adott családban alapból van 1 vagy 2 személygépkocsi, esetleg rendszeresen igénybeveszik az autókölcsönző szolgáltatásokat.


Egynapos belföldi kiruccanások, vidéki családtagok meglátogatása, milliós nagyvárosban ide-oda cikázás hétvégén programokra. Minimum két fő (a pár), esetleg gyerekek is.

Esetleg este, munka után elugrik pl a családfő ide vagy oda.


Nagyon megmaradt bennem az idei tél első hava... Amikor tömegek mentek a Normafára és a sok autós miatt dugó keletkezett. Igen,

egy kellemetlen szituáció volt, a dugóban a buszok se haladtak, az önkormányzat és a BKK lehetett volna előrelátóbb stb-stb-stb.

Most a lényeg... Egyes Facebook-oldalakon nagyon durva hangnemben lettek leszólva azok, akik a családjukkal, a szánkóikkal, a sítalpaikkal, a kutyáikkal autóval merészeltek elindulni.

Megmondom őszintén, hogy én is autóval indulnék családdal kirándulni, még ha nem is cipekedem adott esetben.


Sok nehéz- és könnyűmetróval, gyorsabb hagyományos villamosokkal (Budapesten jelenleg a leggyorsabb: 21,2 km/h átlagseb; Prágában elvileg 70-nel is mennek), városok központjaiba betérő elővárosi vonatokkal (S-Bahn), ezek mindenféle hibridjeivel létrehozható a tényleg versenyképes tömegközlekedés?


2018. márc. 4. 11:45
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Ami amúgy szerintem emberséges és gyors is, csúcsforgalomban a bringa (sok esetben kérszeresen ver a csodás tömegközlekedésünkre szabályt betartva is, persze ha a villamos vonalán haladva lehagyod azt, ne csodálkozzunk), csúcson kívül az autó.

Nemsokára erre állok rá.

2018. márc. 5. 12:54
 12/21 anonim ***** válasza:

Hát sajnos én csúcsban járok be, de a csúcsidő maga is annyira szét van csúszva, hogy hétköznap szinte egész nap valahol belefutsz egy dugóba.


A bicikli nekem nem opció -10 fokban, de +40-ben sem annyira. Persze elismerem, az lehet gyorsabb a közösségi közlekedésnél, de itt az autó volt a kérdés.


És igen, azt is elismerem, hogy hosszabb távon gyorsabb lehet az autó, de napi ingázáshoz Budapesten biztosan nem.

2018. márc. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

40 fokban simán tekertem, 0 fokban is, mínuszhoz nem tudok jól öltözni...


Elhiszem, hogy dugóban sajnos nem alternatíva az autó. Akkor szenvedni kell a fülledt tömegnyomorban.

De nem kellene attól bántani azt (nem rád gondolok), aki hétvégén autóval indulna, akinek fontos az időspórolás, a kényelem.

A pénz... Annyi mindenre szóródik a pénz...

2018. márc. 5. 14:41
 14/21 anonim ***** válasza:
75%
A közösségi közlekedés része az autómegosztó szolgáltatások használata is. GreenGo remek alternatíva lehet egy koszos BKV busz helyett.
2018. márc. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Mondjuk amúgy szerintem is!

És erre a közösségi közlekedés szó is illik, nem úgy, mint a tömegközlekedésre.


Bár kirándulásokra ez se jó

2018. márc. 5. 20:22
 16/21 anonim ***** válasza:

# 14


A GreenGo és a MOL Limo nem a közösségi közlekedés részei. Teljes mértékben egyéni közlekedés: kibérelsz egy autót, használod, ahogy szeretnéd, aztán zárod a bérlést. Csak a marketingeseik próbálják nagyon fancy módon a "car sharing" kifejezést _közösségi_ autómegosztásként magyarra fordítani, csak hát a közösségi az sehol nincs az eredeti megfogalmazásban. A car sharinges autók is ugyanúgy részt vesznek a forgalomban, a dugóhoz ugyanolyan mértékben járulnak hozzá, egyetlen előnyük a város szemszögéből, hogy az idejük nagy részét nem parkolással töltik, hanem legalább hasznosan.

2018. márc. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Nem kell autót tartania, akinek nem olyan az életmódja, de mégis van autó, amikor épp pl cipekedne.



Egyébként miért a teljes autóellenességet hirdetik, miért nem pl azt, hoy hivali munkarendben ne autóval menj, ha alapból dugó van?

2018. márc. 5. 21:06
 18/21 anonim ***** válasza:

"Nem kell autót tartania, akinek nem olyan az életmódja, de mégis van autó, amikor épp pl cipekedne."


Ez igaz, csak attól még nem lesz közösségi közlekedés.

2018. márc. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

A tömegközlekedést miért hívják közösséginek?


Közösség a baráti köröm, a család, ha jó a család, a munkahelyi közösség. Semmiképp se a vadidegenek, akikkel egy fülledt konzervdobozban próbáljuk elviselni egymást, kellemetlen, természetellenes körülmények között...

2018. márc. 5. 21:25
 20/21 anonim ***** válasza:
Ez csak a neve, de hívhatod tömegközlekedésnek is, csak annak mára lett egy negatív hangzása, és inkább közösséginek mondják. A lényege attól még nem változik, az egyéni közlekedés ellentéte. Nagyon jó szolgáltatás a GreenGO, én is szoktam használni, de nem lehet közösségi közlekedésben tekinteni.
2018. márc. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!