Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Akik csak a kényelem miatt...

Akik csak a kényelem miatt választják az autó használatot, miközben lenne elérhető tömegközlekedés számukra, ők nem foglalkoznak a környezetvédelemmel?

Figyelt kérdés
Ugye egy busz, villamos vagy vonat nagyságrendekkel kevesebb károsanyagot termel, valamiért ezek az emberek mégis az autót választják akkor is, ha nem kell sok csomagot vinni, városban laknak, közel a munkahelyükhöz stb.. Miért? Nem érzik át, hogy ők is tehetnének a Földért?

2018. jún. 20. 21:03
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 A kérdező kommentje:
40-es: Hagyjad, a 38-as csak többet szeretne Facebook-ozni, arra kell neki a kiesett idő. :o)
2018. jún. 21. 13:26
 42/63 veterán vas ***** válasza:
64%

Kérdező!

Látom, paralel megy az ész-osztás a másik kérdésedben is.

("az autósok miért a benzin árát hangsúlyozzák...."

tegnap 15:00)


Arra figyelhetnél, hogy ne ugyan azokat a szófordulatokat használd, mert így könnyű rád ismerni. :D

2018. jún. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 A kérdező kommentje:
Hát, ott sem írtak okosabbakat a válaszolók, ha ez megnyugtat. :o)
2018. jún. 21. 13:51
 44/63 anonim ***** válasza:
75%

1.

Már miért rövidülne meg az életem?

A 35% szállópor szennyezettség miatt?


2.

Ennyi erővel a tömegközlekedés miatti idegeskedés és szenvedés miattis rövidül.


3.

A nyert pl hétvégi oda-vissza másfél órában általában családdal vagy barátokkal vagyok, hétköznap munka, tanulás, álláskeresés és a többi finomság.



Nem értem azokat, akik szerint h!romszor időnyereség nem számít.

Könyörgöm, ha 80 perc alatt mondjuk 20-at utazol csak oda, annyival többet játszol a gyerekeddel, annyival többet tanulsz az államvizsgára, annyival többet beszélgetsz az anyukáddal, annyival többet bújsz össze a szerelmeddel.



Én egy esetben nem feltétlen értek egyet az autózással: ha valaki nap mint nap használja munkába járásra, úgy, hogy a tömegközlekedés is ugyanannyi idő lenne a dugók miatt plusz esetleg még a parkolással is szenved emberünk.



Ha azonban fröcsögve és gyűlölködve leszólják azt, ki beteg rokont szállítana, bevásárolna, hétvégén és csúcsidőn kívül jelentős időt nyerne,... kinyílik a bicska a zsebemben.


Pl leírok egy konkrét példát: a Noé állatotthon tőlünk másfél óra és az elhasznált levegőjű buszon ülőhely se mindig van. Autóval 35-40 perc. Sokszor másodmagammal megyek kutyust sétáltatni.

Azt az összesen durván másfél óra előnyt tudom másra használni. És ha Facebookozásra,akkor? Lehet, hogy futásra vagy rokonlátogatásra vagy szomszédolásra.

Ha lennének gyerekeimmel, játszanék velük vagy együtt főznénk.



Heti 45-50 óra munka, napi másfél óra utazás és az egyéb dolgok mellett semmire aincs iseje egy embernek manapság, hadd üljek csúcsidőn kívül kocsiba!

2018. jún. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
74%

Na most válaszolsz, vagy sem?

Ződike! Drága! Cicusom!

Na?

Nem megy?

Szőke lenni?

2018. jún. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim válasza:
77%

Az undormány trollkodásod a témában vezet ahhoz, hogy az emberek többsége tesz a környezetre és kerüli a témát.

Nem az ekonácizmus hirdetése vezeti rá az embert a környezetudatosságra, hanem az értelmes párbeszéd és a fokozatosság. Annak felfogása, hogy még mindig jobb a kis eredmény elérése hosszútávon, mint az esztelen támadás és elidegenítés rövidtávon. Az ekonácik ezt nem fogják fel, mert nem tanítani akarják az embereket, csak fontosabbnak érezni magukat náluk. Egyszerű trollok.

Az igazán környezettudatos emberek örülnek annak, amikor valaki úgy dönt, szelektíven kezdi gyűjteni a szemetet. Amikor bringára pattan néha autó helyett. Lerakóba viszi a veszélyes hulladékot, nem a kukába. Újrahasznosítható táskát használ nejlonszatyor helyett. Nem rakja a kazánba a szemetet. Környezetbarát és takarékos elektronikát vesz.

Az ekonáci pedig humorizálni próbál, gúnyolódik, örök elégedetlen.

Pontosan ezért ez egy csak egy újabb szánalmas trollkérdés ezen a moderáció nélküli szánalmas kis oldalon.

Meg lehet egyébként ilyet próbálni Redditen, 2 perc múlva a kérdés és OP is törlődik. Ez meg csak egy dühöngő 20 évvel lemaradva a normális fórumok mögött.

2018. jún. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
75%

"Az undormány trollkodásod a témában vezet ahhoz, hogy az emberek többsége tesz a környezetre és kerüli a témát."



+1!!!!



Amikor arról van szó, hogyan fejlesszük a tömegközlekedést, érdekel engem és meghallgatom.

Azonban sokszor átcsap gyűlölködő autósellenességbe.

2018. jún. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
15%

Kérdező nem gondoltál arra, hogy írsz a moderátornak, hogy törölje a kérdést?

Sikeresen felhúztad az összes benzinzabáló idiótát, itt hörögnek röfögnek üvöltenek magukból kivetkőzve, végig se olvasom amit írnak, minek ész nem szorult beléjük, gondolkodni nem tudnak, akkor meg most minek, hogy itt verjék a nyáluk és attól higgyék maguk valakinek, hogy fölpontozgatják egymást? Látod, hogy baj van a fejükkel, különben nem sivítanának mint a fába szorult féreg ennyit, a normális autós szükségből használja a kocsiját és elismeri, hogy igazad van a benzinagyúaknak meg így kompenzálnak valami vélt vagy valós fogyatékosságukat.

2018. jún. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 A kérdező kommentje:

44: "egy esetben nem feltétlen értek egyet az autózással: ha valaki nap mint nap használja munkába járásra, úgy, hogy a tömegközlekedés is ugyanannyi idő lenne a dugók miatt plusz esetleg még a parkolással is szenved emberünk."- Köszönöm, erre gondoltam én is. Örülök, hogy egy autós is észrevette ezt. Ment a zöld kéz!


46: Kedves 46-os (ugye név nélküli az oldal), mégis hogyan kéne tanítanom az autósokat a helyes életmódra? Kérlek, mesélj! Nem askarok én gyűlölködést kelteni, hanem megérteni az autósokat.


48: Látom, mi folyik itt, de szeretném, ha az autósok is belátnák, vagy megfontolnák, hogy legalább néha válasszák a tömegközlekedést a kocsi helyett. Sok kicsi sokra megy.

2018. jún. 21. 19:01
 50/63 anonim ***** válasza:
45%

#49


Pont ezért nem vagyok "autós".

BKV kaputól kapuig 35-40 perc, bicikli szintén. Autó 10-15, de dugóval szerintem ez is 35-40.

Ráadásul átszállás-és gyaloglásmentes az utam. A villamoson általában le tudok ülni illetve hazafelé mindig, lévén végállomáson szállok.

Ezért nem éri meg az autózás.



Viszont hétvégén beülök, ha városon kívülre megyek, sőt, városon belül is sokszor.

Utálok boltba járni, így hatalmas bevásárlásokat tartok néha, tartós tejek hada, eü papírok hada, tészták és zacskós levesek hada - ilyenkor pedig 2x300 méterért ülök kocsiba. Hétköznap csak a jaj elfogyott a kenyér, jaj elfogyott a vajkrém c. vásárlásokat ejtem így meg.

2018. jún. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!