Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Akik csak a kényelem miatt...

Akik csak a kényelem miatt választják az autó használatot, miközben lenne elérhető tömegközlekedés számukra, ők nem foglalkoznak a környezetvédelemmel?

Figyelt kérdés
Ugye egy busz, villamos vagy vonat nagyságrendekkel kevesebb károsanyagot termel, valamiért ezek az emberek mégis az autót választják akkor is, ha nem kell sok csomagot vinni, városban laknak, közel a munkahelyükhöz stb.. Miért? Nem érzik át, hogy ők is tehetnének a Földért?

2018. jún. 20. 21:03
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 Alex Fly ***** válasza:
26%

@12: számoljunk a valós arányokkal.

Egy busz átlag 80 utassal megy. Egy autó esetén ez átlag 1,2 fő. És nem minden autó 1000 köbcentis kiskocsi, hanem akad jócskán háromliteres szmókendcsármos TDI is, ami iszmog szempontjából veri a buszt...

2018. jún. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
30%
Az emberek egyén szintjén nem szokták az ilyesmit átérezni. Ezért kell a kormányoknak rávezetni őket különadókkal, dugódíjjal, stb. Persze más kérdés, ha a kormány is leszarja a kérdést.
2018. jún. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
0%
Én foglalkozok, de legyünk őszinték, attól, hogy én busszal járnék autó helyett, az égvilágon semmi nem változna, mert a maradék 1000000 ember ugyanúgy kocsival menne. Akkor minek is csesszek ki magammal?
2018. jún. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
30%

#12/23

Azt ne mond hogy mindenki ezres ekobuszt prüttyögővel jár. Nagyon kevesen. Szóval elméleted bukta

.

2018. jún. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
59%

Tegyük hozzá. hogy a jelenlegi életvitel, berendezkedés, szolgáltatások, munkahelyek úgy szerveződtek, hogy az emberek jó része kocsival jár. Ha meg fenntartja akkor használni is fogja.


Így fog ez lenni amíg lesz ami hajtsa, vagy megfizethető lesz. Ez most egy részben a gépkocsik kora.


Azelőtt víz meg szén berakodók voltak a gőzgépeknek, azelőtt meg a lovak köré szerveződött a társadalom. Korébban meg oda szaladtak ahol égett a tűz. Pedig az se feltétlen környezetbarát. Folyton égetni.


Egyébként így van. Sokakat nem érdekel a környezetvédelem.


Ha belegondolsz az egész városi élet, munka alapú társadalom egy nagy környezetszennyezés. Az emberek munkahelyei is.


Aki komolyan gondolja menjen ki egy tanyára és próbálja magát önerőből fenntartani.


Egész nap dolgozna. Látástól vakulásig. Ja igen, az úgy nem buli.

2018. jún. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
63%

Majd szólj ha az összes szén, gáz, olaj stb hőerőmű bezárt, akkor aggódj a témán vagy ha akarsz akkor hajrá, szedj szemetet vagy bármi.


Én azt tudom, hogy nem fogok a koszos, büdös, klíma nélküli buszon zötykölődni, pláne esténként a sok részeg hajléktalan között, főleg ha kocsival 99%-ban gyorsabban is odaérek ahova akarok.

2018. jún. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
71%

A tömegközlekedés télen meleg (kabátos öltözethez vastagon túlfűtött), nyáron meleg és elhasznált levegőjű. Idegenek intim szférájában vagy illetve ők a tiédben.

Vannak olyan útvonalak, amelyeken a tömegnyomor és/vagy az átszállások miatt elfoglalni se tudod magad.

Bár minél kevesebb átszállással és kisebb tömegben én végülis elvagyok. Előbb-utóbb le lehet ülni. Akkor már csak az elhasznált levegő zavar, ami a megállókban az egyedi ajtónyitás és a sok szélfogó miatt nem szellőzik át.


Ugyanakkor nem ilyen egyszerű ez.


Sok esetben az autó háromszoros-négyszeres időnyereség, fővároson belül hétvégén kapásból, városon kívülről pedig ne is beszéljünk.

Ha rossz a menetrend, nem vagy hozzá kötve. Nem kell vendégségben felugrani és futni a buszhoz vagy álmosan, úgy, hogy már mennél, nekik vagy neked dolgod lenne, várni még a másfél-két óra múlva menő kövi buszra. Mad esetleg lekésni a vonatcsatlakozást.

Lehet cipekedni a boltból, így kevesebbszer kevesebbet kell a héten 9-10 óra munka után bevásárolgatni, mert hétvégén a nagyját letudtad. Lehet tartalékolva vásárolni, így a tartós termékekből mindig lesz otthon. Közben a Lidl-ben megfogdoshatod a pizsamát, kezebe veheted a solarlámpát meg mittudom én mi szokott lenni a nem-élelmiszer részen -- mert nem online vásároltál. Egyáltalán: megnézheted közelről pl a cseresznyét a boltban, mert autóval vagy, az elcipelni neked és nem online nagybevásároltál.

Családdal így is nehéz elindulni és mindenkinek más a nyűgje, de így legalább kétszer másfél órát utaztok a kétszer három helyett.


Rákos rokont se kelljen metróval, tömegben, 2 átszállással szállítani. A taxi drága, az ingyenes, tb-s betegszállítót pedig kívánom, ne ismerjétek meg.



Nem szeretem a szélsőséges autóellenességet.

2018. jún. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
71%

a nagy sötétzöld ál-környezetvédő a repülős utazásaival sokkal nagyobb ökológiai lábnyomot hagy, mint én az autómmal.

egyébként szép elméleteket lehet gyártani, de amíg egy vonaton vagy buszon csak a helyek fele foglalt, már nagyobb környezetszennyezést ad, mint 2 ember személyautóval.

egyebként pesten belvárosban bicajjal járok, vagy tömegközlekedek, mert úgy ésszerű.

de az orszagban bárhol pesti belvároson kívül egyszerűen nem alternatíva a tömegközlekedés az autóval szemben

2018. jún. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 Alex Fly ***** válasza:
22%
Azt azétre tegyük hozzá, hogy akik sze e int a tömegközlekedés nem alternatíva, azok egyböl másképpen gondolkodnának, ha nekik kellene állniuk az autózásuk költségeit...
2018. jún. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
78%

Telibefosom a környezetet.

Ugyanúgy, ahogy a szmoggyáros kínaiak és amerikaiak telibefossák az egészet. Ahogy a felszíni atomrobbantásokkal a felelős nagyhatalmak telibefossák a bolygó szétsugárzását. Ahogy az autógyártók a csaló szoftvereikkel telibefossák a valós kibocsátást.

Ahogy az átlagparaszt telibefossa a levegő szennyezését az eltüzelt fával-szénnel-szalmával-szeméttel.

Ahogy a hulladéklerakó cégek telibefossák a talajminőséget a több trillió tonna elásott szeméttel. Ahogy a kerozinzabáló gépek százezreivel repülő légitársaságok telibefossák a légterek levegőjét. Ahogy a tengeri hajózás által tengerbe engedett szigetnyi hulladékok termelői telibefossák a vízi élővilágot.

Az ember ilyen, mellette végtelenül képmutató.

Most a kérdező az autósokra szállt rá.

Én meg visszakérdezek: Miért járulsz hozzá a környezetszennyezéshez pet palackos termékek vásárlásával? Miért veszel vegyi anyagokkal kezelt zöldséget a multiban a bió helyett? Miért jársz a koromokádó busszal, ha mehetsz a városban biciklivel is? Miért támogatod az atomerőműveket, amikor használhatnál napkollektort és napelemeket? Miért használsz napelemeket, amik gyártása környezetszennyező? Miért használsz luxustermékeket, számítógépet, TV-t, klímát, mosogatógépet, amikor azok rengetet áramot fogyasztanak? Miért használsz káros mosószereket, öblítőket, amikkel a vizeket szennyezed?


Tudjátok mit, környezetbhuhzik? A képmutatásotok messze undorítóbb, mint hogy én bevallottan telibefosom a környezetet. Ti is telibefossátok, csak előtte megnyugtatjátok magatokat azzal, hogy kipécéztek valamit, amit szapulhattok.

Kapjátok be.

2018. jún. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!