Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan lehetne átvezetni a...

Hogyan lehetne átvezetni a 3-as villamost Angyalföldre?

Figyelt kérdés

Több terv is született a 3-as villamos meghosszabbítására, véleményem szerint nagy szükség is lenne az angyalföldi átvezetésre, mert Zugló és Angyalföld hiába szomszédos kerületek, elég nehéz az átjutás egyikből a másikba.

A tervek mindegyike a Teleki Blanka utca vonalán vezetné át a vonalat, részben azért, hogy végre tömegközlekedési kapcsolatot kapjon az elhagyatott Rákosrendező vasútállomás. Utána a Szegedi úton folytatódna, onnan viszont kritikus szakasz következik.

Merrefelé lehetne továbbvinni a viszonylatot?

a) a Szegediről szerintem nem tudna a Lehel utcára kanyarodni a villamos a Lehel tér irányába, mert ott olyan éles kanyart kellene tennie.

b) a Béke utca felé (tehát észak felé) tudna kanyarodni, viszont kérdéses, hogy a külváros felé érdemes lenne -e egyáltalán elvinni

c) ha egyenesen továbbmenne a lakótelep felé, az a környék közlekedési gondjain segítene, viszont több helyütt is falba ütközne, mert arrafelé már olyan szűkek az utcák, hogy szerintem egyiken se tudnák kivezetni a Váci útig, hogy elérje valamelyik metróállomást. Leginkább az Árpád hidat kellene, de ott a felüljáró miatt is különösen nehéz lenne az építkezés, az 1-es villamosra meg ráterelni szintén nem lenne szerencsés, hiszen az önmagában is elég sűrűn jár.


2018. júl. 22. 10:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a C tervet preferálom, azzal a különbséggel, hogy én a 69-es villamost is vele együtt járatnám erre az Erzsébet Királyné útjai szakasz felhagyásával.


Rögtön az első megálló a Kassai tér lenne itt átlehet szállni az M1-es metróra, valamint az összes olyan járatra, amelynek most a Mexicói út a végállomása. Így a Mexicói úti metrómegállót átlehetne helyezni a Hungária Körút alá, így összeköttetést teremtve az 1-es villamossal.


A Nagy Lajos király útjai felüljárót összelehetne kötni a Teleki Blanka utcával, így a BVSC Stadionnál lehetne a következő megálló.


Rákosrendezőt én szívem szerint megszüntetném. Elhanyagolt,kihasználatlan és csak foglalja az értékes helyet. A villamos egy aluljárón át vezetném a megmaradt vasúti sínek alatt.A következő megálló így a Reitter Ferenc utca lesz. A Béke téren lenne az átszállási lehetőség a 12,14-es villamosra.


Az 1-es villamosba való bevezetést én sem támogatom, csak egy rövid szakaszig. A Hajdú utcai megálló kötné be a lakótelepeket. Itt a vonalat kétfelé vinném el, úgy hogy egy kört formáljon, a 3-as az egyik, a 69-es a másik irányba tenné meg a kört.


A kör első megállója a Honvédkórház lenne,majd az 1-es villamossal menne az Árpád híd M-ig. Itt az 1-es villamos mindkettő megállóban mindkettő irányban megállna,csökkentve az átszállási időt az M3-as metróra. A villamos itt a felüljáró két oldalán érné el a Petneházi utcát. Itt lenne a következő megálló. A Röppentyű utcánál lenne a kör utolsó megállója.


Én így hosszabbítanám meg a 3-as villamost.

2018. júl. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A térképet nézve a Nagy Lajos király útja/Erzsébet királyné útjánál egyenesen folytatva, felüljáró és megálló az M3-Rákosrendező fölött, majd a Szegedi úton a Béke térig becsatlakozni a 1, 12M, 14M-be. Itt vagy végállomást kialakítani neki, vagy folytatni a 3 említett villamos valamelyik végállimásáig.
2018. júl. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Városszerkezeti és hàlózati szempontból elèg egyértelmű a helyzet, mert a Szegedi úti nyomvonal adja magát. A jelenleg érvényes közlekedésfejlesztési tervek Árpád híd M végállomással számolnak és ez is eléggé egyértelmű, mert ez az a pont, ahonnan viszonylatszervezéstől függően Óbuda felè továbbvezethető a vonal - ha és amennyiben ennek lesz létjogosultsága. A másik opció az aquincumi híd elérése lenne, ennek természetesen a Lehel úti nyomvonal volna az egyik reális változata, de ez esetben sem spórolható meg a vonal összekötése a Váci úti tengellyel.
2018. júl. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!