Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nyáron megbüntettek a BKV-n,...

Nyáron megbüntettek a BKV-n, nem volt kilukasztva a jegyem, azóta kaptam regy 20ezres csekket, be kell fizetnem? Mennyi idő után évül el!

Figyelt kérdés
A személyimet nem adtam oda csak a diákigazolványomat, amire már 3x vettem matricát! Megtalálhatnak? Mondhatom, hogy a diákomat elhagytam?
2008. nov. 2. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kaptál csekket akkor már megtaláltak, nem?:P Ha gondod van, akkor első szúrásban menj be az ügyfélszolgálathoz, és ott próbálj intézkeni valamit, aztán majd kiderül, hogy mi lesz, mert ha már (jogosan) megbüntettek, akkor előbb-utóbb be is hajtják. Az elévülési idő asszem 5 év az utólsó fizetési felszólítástól számítva, szóval ilyen módon azt te nem fogod megúszni. Annak megint nincs értelme, hogy azt modod elhegytad a diákot, mert akkor amikor odatad neki nálad volt.
2008. nov. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Nekem bekellett mennem a hivatalukba,és ot ügyvéd segitett hogy részletre fizessem be.

Bàr én részletet sem fizettem,még màig nem történt semmi(4 év kb...)

Nem mondom hogy ne fizesd be,mert nem mindenkinek van olyan szerencséje ,mint nekem,de kérhetel személyesen részlet fizetési lehetöséget.

2008. nov. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem addig fizesd be, amíg csak ennyi, mert aztán eltelik pár év, és mikor már el is felejtetted a dolgot, megjelennek, hogy behajtsák az összeget, jó sokat, kamatostul...,

Ismerősöm járt így.

2008. nov. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Aláírtad a büntiről kiállított jegyzőkönyvet? Ha igen akkor így jártál és fizesd be. Ha nem akkor nincs bizonyíték.


Legközelebb pedig tanuld meg, h ha már bliccelsz akkor csináld jól. Bliccelésnél alapszabály, h vagy profin csináld vagy sehogy. Igazolványt kézből kiadni tilos jegyzőkönyvet aláírni szintén, ha ezeket betartod megúszhatod a büntetést.

2008. nov. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi:)

A baj az,hogy nem akartam bliccelni,de nagyon nem tudtam jegyet venni,ahogy átszálltam a 2-ről a 3-ra!

Olyan sokat járok ott!És nagyon hülyén van megcsinálva! Nem írtam alá semmit!

De igazából,ha valaki elhagyja a diákigazolványát,akkor azzal efféleképpen vissza is élhetnek,meg sem nézte a cigány p..icsa a fényképet!

... tehát akár azt a diákot is odaadhattam volna amit előtte egy héttel találtam!:)

Személyimet nem adtam oda!!!

2008. nov. 18. 08:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem néznek amúgy semmit, tudok olyanról, aki majd egy éve talált lakcímkártyával bliccel.
2008. nov. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha nem írtad alá a jegyzőkönyvet, nem nagyon van bizonyíték. Ki lehet kérni a jegyzőkönyv másolatát, azon szerepelnek a helyszínen felvett adataid és az aláírás is, ha netán mégis. Párom járt így, az aláírás is stimmelt (4 évvel ezelőtti ügy volt, nem tudni, miért nem küldték ki korábban, de ő már az ügyvédi költséggel megfejeltet kapta csak meg :S) , pedig nem emlékezett rá, hogy ellenőrrel találkozott volna. Amúgy még a klotyóra is kocsival járt, szóval szinte biztos volt magában :( Ha ügyvéd küldte e levelet, akkor vele vedd fel a kapcsolatot.
2009. márc. 3. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Alá nem írt az nem bizonyíték semmire. Azt mondják (ügyvéd, BKV), h bizonyítsd be és akkor elhiszik, de e éppen fordítva működik, ők követelnek rajtad valamit, nekik kell bizonyítani, h jogosan. Erre pedig egy alá nem írt sajtpapír ( jegyzőkönyv) nem bizonyíték. Pláne úgy, h bemondásra vették fel. Eleve mielőtt bármit is tennél ha ilyen levelet kapsz. Ha nem tértivevényes vagy ajánlott kukába vele, nem kaptad meg és kész. Nincs vele macera, időhúzás hátha elévül. Nem számít hivatalos értesítésnek, nem kell vele foglalkozni. Ha tértivevényes vagy ajánlott jön és te azt aláírtad akkor is első körben válaszként mehet az ügyvédnek ,h először is küldjön egy megbízólevelet, ami igazolja, h a BKV felhatalmazta, h a nevében eljárjon ( hiszen neked nem kell ezt elhinni azért, mert ő azt állítja) ill. a követelés alapjául szolgáló dolgokat 8 pl. jegyzőkönyv). Ha ezeket nem küldi el akkor nincs miről beszélni. Ha pedig bármi nem stimmel a jegyzőkönyvön akkor szintén nincs.
2009. márc. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Menj be és panaszold el, hogy amikor volt a BKV-sztrájk, akkor csak úgy tudtál közlekedni, hogy autóval hoztak-vittek és jövedelemkiesésed is keletkezett, mert nem tudtál 1-2 munkát elvállalni. 25 000 Ft károd keletkezett. Na, erre mit mondanának? :)
2010. jún. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!