Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A villamost miért nők vezetik?

A villamost miért nők vezetik?

Figyelt kérdés
Általában!

2018. nov. 3. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Nemcsak nők vezetik, de már ők is vezethetik.
2018. nov. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igen, ezért írtam, hogy általában! Én mindig is úgy tudtam, hogy a vasúti járművek vezetése az férfi szakma. Vonatot pl. a mai napig nem vezethet nő. Ennek viszont nagyon ellentéte a villamos, ahol 10/8 nő vezetőt látok a fülkében. Mi ennek az oka?
2018. nov. 3. 22:14
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Vonatot is vezethetnek nők, a MÁV-nál vannak is női mozdonyvezetők.
2018. nov. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A villamos viszonylag könnyű terep, nem kell kormányozni, mert kötöttpályás, így máris kihúzva az egyik legnehezebb része a vezetésnek, legalábbis egy 18 méteres csuklós busszal sokkal nehezebb azért menni.

De ez a 10-ből 8 arány honnan jött neked?

2018. nov. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert miért ne?


Egyébként szerintem pontatlan statisztikád. Én nagyjából fele-fele arányban szoktam látni nő és férfi villamosvezetőket.

2018. nov. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
# 8/9 Időpont tegnap 22:33: Sokat villamosozok és kábé ilyen arányban látok női/férfi sofőrt. Lehet, hogy pont akkor dolgoznak, amikor én is villamosozni szoktam? Az arcokat nem igazán jegyeztem meg eddig, de szerintem feltűnt volna, ha ugyanaz lett volna a vezető.
2018. nov. 4. 00:51
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

" Én mindig is úgy tudtam, hogy a vasúti járművek vezetése az férfi szakma. Vonatot pl. a mai napig nem vezethet nő."


Ez baromság. Az vezethet, akinek van az adott járműtipusra vezetői engedélye.

Én napi szinten vonatozok (külföldön) és látok vasúti jármű vezető nőket. Sőt egyre több buszvezetőt is.


Nemi alapon "diszkriminálni" elég nagy hülyeség. Vagy a nők ne kaphassanak semmilyen jogositványt?

2018. nov. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez nem diszkrimináció, hanem a nők megvédése. Ha jól emlékszem a vasúton olyan indokból nem lehet nő mozdonyvezető, hogy a szelvények összecsatolása erőteljes fizikai munkát igényel és a nők fizikuma ezt a fajta munkavégzést nem engedi meg. Külföldön nem tudom mi a helyzet, de a MÁV-nál 1000% hogy így van.
2018. nov. 5. 14:25
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
A MÁV-nál sincs így, mint mondtam, a MÁV-nál is dolgoznak női mozdonyvezetők.
2018. nov. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

" Ha jól emlékszem a vasúton olyan indokból nem lehet nő mozdonyvezető, hogy a szelvények összecsatolása erőteljes fizikai munkát igényel"


Az nem is a "mozdonyvezető" feladata. Azt a kocsirendező, vagy hasonló munkakörben dolgozó csinálja. Sőt pl kis forgalmú vonalakon ahol az állomáson nincs "személyzet", a jegvizsgáló látja el a feladatot.


Vagy ezt, hogy képzelted el? A vezér 5 méterenként kiszáll, hogy mennyit kell még "tolatnia" és ha rátolatott akkor csatlakoztatja a "dolgokat"? :D

2018. nov. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!