Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Na most hogy lesz ez a MÁV...

Na most hogy lesz ez a MÁV szigorítás? Csak 4 óráig lesznek érvényesek a jegyek?

Figyelt kérdés

Eddig kényelmesen utaztam Jászapátiról indul a vonat szolnokra 12:00-kor a vonaton a kalaúztól megveszem a jegyet oda vissza.


Szolnokra ér a vonat 13:00-kor aztán pedig megy vissza Jászapátira 15:00-kor és 17:00-kor na de mivan akkor ha vissza fele le késem a 15:00-ás vonatot ezért csak a 17:00-ás vonattal tudok vissza utazni Jászapátira.

Akkor nekem az a jegy amit megvettem 12 órakor az már nem lesz érvényes újat kell vennem?

Ez most komoly?



2018. dec. 3. 19:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszed meg vissza, csak oda?
2018. dec. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egy útra szóló jegyeknél lesz ez a változás.

Illetve a már megkezdett vonatút a célállomásra közvetlenül közlekedő járaton az érvénytartam lejártát követően is befejezhető lesz, tehát az átszállást is magában foglaló utazásnál elegendő lesz az érvénytartam 3. órájának 59. percében megkezdeni az utazást az utolsó (már a célállomásra tartó) vonattal.

2018. dec. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Én oda vissza szoktam venni a jegyet azért hogy vissza fele ne keljen sorba állni pénztárnál.

Mert mindig 1 km-teres a sor és ha oda vissza veszem a jegyet a vonaton az sokkal egyszerűbb de félek hogy búcsút mondhatok ettől a kényelemtől mivel bejött ez a baromság.

2018. dec. 3. 19:20
 4/29 anonim ***** válasza:
19%
rosszul értelmezted egésznap érvényes a jegyed, akkor utazol amikor neked jó,csak nem tudod majd visszaváltani a jegyet a pénztárban erre találták ki a négyórás határidőt
2018. dec. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, nem értelek... Ugye retúrjegy már egy ideje nincsen 100 km alatt. Eleve egy odaúton és egy különálló visszaúti jegyről beszélünk. Mármost, ha a kalauztól a 15:00-ás járatra kérsz jegyet a visszaútra, azzal simán megkezdheted az utazást 17:00-kor is, mert a jegy érvénytartama 19:00-kor jár le. Arról nem is beszélve, hogy a korábbiakkal ellentétben a jegy ingyen cserélhető lesz, tehát ha hirtelen úgy alakulna, hogy csak este 9-kor utaznál vissza, nem ér kár, csak ebben a viszonylag ritka esetben valóban sorban kell állnod.


Mellesleg ajánlom figyelmedbe az online jegyvásárlást, mert ezerszer kényelmesebb és jóval olcsóbb is.

2018. dec. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Én úgy szoktam megvenni a jegyet hogy a vonaton a kalaúztól és mindig úgy veszem hogy oda vissza és egy hosszú jegyet szokott adni mindig ami külön van tehát az egyik az Jászapáti Szolnok a másik jegy Szolnok Jászapáti.


Én azért aggódom mert azt mondták a tévében hogy a vásárlás időpontjától kezdődik el a 4 órás visszaszámlálás , tehát ha én megveszem pl 12:25-kor a oda-vissza jegyet akkor 16:25-ig érvényes elvileg.


De ha úgy van hogy pl 12:25-kor megveszem a kalaúztól a 15:00-órási vissza úti jegyet és az 17:00-kor is érvényes akkor semmi probléma.

Tehát ha a vásárlás időpontja lényegtelen akkor nincs baj.

2018. dec. 3. 20:07
 7/29 anonim ***** válasza:
2018. dec. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
0%
a jegy egésznap érvényes csak 4 órás intervallumon kívül nem lehet visszaváltani a pénztárban
2018. dec. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

8-as, ez nem igaz. 4 órán belül meg kell kezdeni az utazást a közvetlenül a cèlállomásra tartó vonattal.


Kérdező, a jövőben minden jegyvàltáskor megmondhatod, mikor kezdődjön a hegy érvényessége. Az új automatàk és az online jegyértékesítő rendszer már most is így működnek. Valószínűleg a pénztárakban nem fognak mindig visszakérdezni, hogy mikor is utazol, de eleinte valószínűleg igen. Ugyanakkor amikor kalauztól veszel visszaúti jegyet, mindenképp tisztázd, mikor utaznál vissza.

2018. dec. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Oké értem de ha én megveszem a 15:00 órási jegyet de lekésem akkor az a következő 17:00-órási vonatra érvényes lesz?

Vagy megbüntetettnek vennem kell újat?

2018. dec. 3. 20:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!