Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Na most hogy lesz ez a MÁV...

Na most hogy lesz ez a MÁV szigorítás? Csak 4 óráig lesznek érvényesek a jegyek?

Figyelt kérdés

Eddig kényelmesen utaztam Jászapátiról indul a vonat szolnokra 12:00-kor a vonaton a kalaúztól megveszem a jegyet oda vissza.


Szolnokra ér a vonat 13:00-kor aztán pedig megy vissza Jászapátira 15:00-kor és 17:00-kor na de mivan akkor ha vissza fele le késem a 15:00-ás vonatot ezért csak a 17:00-ás vonattal tudok vissza utazni Jászapátira.

Akkor nekem az a jegy amit megvettem 12 órakor az már nem lesz érvényes újat kell vennem?

Ez most komoly?



2018. dec. 3. 19:06
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 15 és 17 között a különbség csak 2 óra, szóval bonyolult matematikai számításokat végezve belefér a 4 órába. Egyébként meg nincs értelme már pénztárban, előre menetjegyet venni, használd a Vonatinfo alkalmazást, a vonat indulása előtt 5 perccel megveszed a jegyet mindenféle sorban állás és egyéb kellemetlenség nélkül, és még olcsóbban is!
2018. dec. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nyugodj meg, ha a 15:00 órás vonatra veszel jegyet, az a jegy 18:59-ig érvényes marad, ergo a 17:00 órás vonaton bőven tudod használni.( A 19:00 órásban nem vagyok már ennyire biztos, mert az üzletszabályzat 4 órás érvénytartamot ír, míg az értelmező újsàg- és blogcikkek 3:59 percben határozzák meg az utazás megkezdésének lehető legkésőbbi időpontjàt.)


Egyébként pedig tényleg érdemes használni az online jegyvásárlást, ezerszer rugalmasabb és olcsóbb is. Igaz, kell hozzá valamilyen bankkártya, ami sajnos mind a mai napig nem magától értetődő dolog az országban.

2018. dec. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

A visszaúti jegynél eddig csak annyit kérdeztek, hogy ma jössz-e vissza, ezentúl a pontos vagy kb. időpontot is megkérdezik.

Látom, néhányaknál nagy a katyvasz a fejekben: A jegyek ezentúl nem egész nap, csak a kezdő érvényességtől (ami nem feltétlenül azonos a vásárlás időpontjával!) 4 órán belül lesznek érvényesek.

Átszállásos utazásnaál az utolsó átszállást kell a 4 órán belül megkezdeni. Ez mondjuk szerintem további szigorítás, hiszen eddig a komplett utazást volt elég az érvényességi időn belül megkezdeni tudtommal.

2018. dec. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

A Máv ügyfélszolgálata is válaszolt nekem ők is hasonló választ adtak.


Tehát például: Ön elindul az 05:50-kor induló vonattal, az a menetjegy 09:50-ig lesz érvényes. Feltételezhetően tudja, hogy kb. 13 óráig lesz elfoglaltsága, akkor a visszaúti menetjegyét a 13: 40-kor induló vonatra ha megváltja, a menetjegye 17:40-ig lesz érvényes, ami vélhetőleg elég idő lesz arra, hogy visszaérkezzen.


Ennek nagyon örülök mert szerencsére akkor nem veszélyeztetti a megszokott kényelmemet , viszont nem értem az egész dolgot mért nem inkább azt a szabályt vezeték be hogy csak 2 vagy 3 óriág lehet visszaváltani a jegyet.

Nem tudom hogy van ez de így szerintem úgyanúgy vissza tudnak élni vele na mindegy de ha tényleg így van ahogy mondjátok akkor oké.

2018. dec. 4. 09:41
 15/29 anonim ***** válasza:

Az alábbi esetben mi a helyzet? Egy példaeset:


Megveszem a jegyet, úgy hogy 12 órától legyen érvényes egy 1 átszállásos menetre (hogy ha úgy gondolom mehessen a 12:00-ással is), elindulok a 14:30-as vonattal, ami menetrend szerint 15:30-ra és a csatlakozó vonatom 15:40-kor indul (jelen esetben ugye érvényes, mert az átszállást, 4 előtt megkezdtem ugye) Igen ám, de a vonat befut 15:50-kor és a 15:40-es meg nem várja meg és kénytelen vagyok a 16:30-as vonattal menni, amire már nem érvényes a jegy. Na ilyenkor mi van, mivel a menetrendszerint jönne a vonat, akkor teljesíthetőnek kellene lenni, így meg nem.

2018. dec. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
valószínűleg újra meg kell venni a jegyet.
2018. dec. 4. 11:24
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvaló, hogy nem veszek új jegyet, amikor a MÁV-START nem teljesíti a szerződéses kötelezettségét. Miattuk kések 1 órát, és még nem fizessek rá? Nem nekik kellene fizetni? Nem életszerű, hogy új jegyet veszek, teszek rá, hogy belémkötnek vagy sem.
2018. dec. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
6%

Ennek az egésznek semmi értelme hogy 4

órán keresztül lesznek érvényesek a jegyek,attól még nem kezelik le az összes jegyet,mert nincs elég kalauz a járatokon, ez egy nagy h.ly.s.g.

2018. dec. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Nah ,akkor...

Sok a találványozás úgy látom..

Üzletszabályzat megjelent viszont a gyakorlati változásról még senki semmit nem tud.....


Valószínüleg ugy lesz hogy te fogod megmondani mikor hány orakor szeretnél vissza jönni

pl ha 15 kor az órát oda lesz állitva és 19 oráig fel tudod használni....


Valakinek baromság szerintem jo dolog jobban megelőzhető lesz a rengeteg visszatérités...

2018. dec. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Pl én Újszászon veszek egy jegyet a automatából vagy interneten Jászladányra és 12:00-kor indul a vonat , 12:35-re be ér Jászladányra.

Meglátogatom a testvéremet 14:00-kor pedig vissza utazom Újszászra 14:35-14:40 körül bent vagyok Újszászon.


Tehát 12:00 és 14:40 között eltelt idő az 2 óra 40 perc tehát ha nem tudja le ellenőrizni a kalaúz a jegyem akkor úgyanúgy vissza tudom váltani a használt le ellenőrizetlen jegyemet hiába van ez a 4 órás intervallum.

2018. dec. 4. 15:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!