Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Na most hogy lesz ez a MÁV...

Na most hogy lesz ez a MÁV szigorítás? Csak 4 óráig lesznek érvényesek a jegyek?

Figyelt kérdés

Eddig kényelmesen utaztam Jászapátiról indul a vonat szolnokra 12:00-kor a vonaton a kalaúztól megveszem a jegyet oda vissza.


Szolnokra ér a vonat 13:00-kor aztán pedig megy vissza Jászapátira 15:00-kor és 17:00-kor na de mivan akkor ha vissza fele le késem a 15:00-ás vonatot ezért csak a 17:00-ás vonattal tudok vissza utazni Jászapátira.

Akkor nekem az a jegy amit megvettem 12 órakor az már nem lesz érvényes újat kell vennem?

Ez most komoly?



2018. dec. 3. 19:06
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Tényleg ennyire nagy a visszatérítési arány, hogy ezt be kell vezetni? Az országban van kb. 5 jegyvisszatérítés naponta, az a bevételeket nagyon nem fogja visszavenni, mivel rengetegen utaznak vonattal, ez már fillérba@. Nekem is egyszer jól jött az aznap este visszaváltás lehetősége, mivel volt már rá példa, hogy a Keletibe 1 perccel indulás előtt érkeztem, az automatából vettem jegyet gyorsan, mivel a vonaton csak büntetéssel lehet, a vonatot már elkéstem, így inkább busszal mentem, (későbbi indulás nem volt opció, mivel, ha nem érek időbe oda, akkor dolgom nem elvégeztével jöhetek is vissza, tehát értelmetlen elindulni) és este visszaváltottam a fel nem használt jegyet (időm nem volt a vonatlekésés után rögtön)
2018. dec. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
48%

Ne keverjük már a netes jegyet az automatás illetve a pnztári jegyel


Netes jegynek külön szabálya van!!

Most megveszed estig érvényes

Pénztárba visszatérités nincsen

Visszatérités csak online felületen indulás előtt max 1 orával

ha 16 orás vontra nyomtál rá délelött akkor min 15.50 es vonattal kezdheted meg az utazást

visszatérités pedig max 15 oráig

ha 16 os vonatra vetted meg 15.30 kor akkor meg meg hivod az ügyfélszolgálatot hogy nem utazol el ...


Csak el kéne olvasni azt a szövegrészt is ahova a fizetésnél beleteszik a pipát....

2018. dec. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Nem tudom honnan az a pontos informácio hogy 5 jegy visszaváltása
2018. dec. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
#20: Oké, ez esetben vissza tudod váltani, de ez a ritkább eset. A legtöbben reggel mennek, délután vissza, és így kicsúsznak a 4 órából, ha reggel nem kezelték a jegyüket.
2018. dec. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
A MÁV-START szokás szerint gurítja a kockát. Simán azt kellett volna mondani, hogy a jegyek a megadott időponttól a nap végéig érvényesek, és visszaváltani csak x idővel az érvényesség kezdete előtt lehet (mint az e-jegyeknél is). De inkább szopatják az utasokat, hogy a jegy 4 órán belül le is jár, mintha a visszaváltási határidő és az érvényesség össze lenne nőve.
2018. dec. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Valószínűleg azért vezeték így be ezt a szabályt hogy minél több pénzt be nyeljenek ,mert ha valakinek tényleg le jár a jegye akkor új jegyet kell vennie ha pedig nem vesz új jegyet akkor megbüntetik , és mivel rengetegen utaznak vonattal ezért a következő években nagyon sok embernek lefog járni a jegye mert egy csomó ok miatt le késheti az ember a vonatot pl orvosi rendelésen orákat várni kell vagy bármilyen oknál fogva kicsúszhat a 4 órás intervallumból és akkor már vissza váltani sem tudja a jegyet.


Nyílván sokkal kényelmesebb lett volna egyszerűen azt mondani hogy a vásárlás időpontjától számított 2 óráig lehet csak vissza váltani a jegyet,de úgy látszik a máv telhetetlen itt az számít hogy a máv jól járjon a utasoktól pedig minél több pénzt kicsikarni.

Bonyolultabb nehezebb lett az utazás a másik dolog pedig egyenlőre örüljünk hogy nem emelik a jegy árakat de valószínűleg mivel a fizetések nőnek ezért majd az árak is emelkedni fognak.


Egyszóval évről évre nehezebb bonyolultabb az élet.

2018. dec. 5. 21:47
 27/29 anonim ***** válasza:
akkor csak azt jegyet kell megvenni amivel éppen utazol és akkor nem kell új jegyet venni ha lejárna
2018. dec. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
Akkor csak oda meg csak vissza veszel jegyet simán nem retúrt.. És helyben veszed, nem előre..
2022. jan. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
#28: Muszáj egy több mint 3 éves kérdésre válaszolni? Valószínűleg már megvette a jegyet és utazott is.
2022. jan. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!