Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elcsesztem az érettségit....

Elcsesztem az érettségit. Szükséges a mai világban az érettségi? Szakmám van.

Figyelt kérdés

Ezt most pocsékul elrontottam. Tegnap megkértem a főnökömet munkában, hogy el-i engedne allergológushoz. Mondta, hogy nem mehetek el szerdán? Mondtam, hogy nem, már fél éve be vagyok rendelve. Feleslegesen mentem allergológushoz. Most az allergológus adott volna holnapra igazolást munkába mivel holnap vizsgára mentem volna? Akartam elmenni máma és holnap orvoshoz, nem akart elengedni holnap, mert már megbeszéltem vele, hogy máma megyek. Reggeli műszakos vagyok, 10:00-kor van az időpontom iskolában. Megtettem minden telhetőt, hogy elmehessek munka után, de esélytelen. Most vegyük ezt így: 745€ keresek, szakmám van, van középiskola érettségi nélküli végzettségem. Nem dolgozom a szakmámban.


Most menyjek pótvizsgára mivel semmit sem tudok? Megéri ennyit kockáztatnom? Elmegyek oda, leteszem, kirúgnak munkából, szeptemberben újabb vizsga amit szinten leteszek akkor nem kell mitől félni. Vagy az is megtörténhet, elmegyek pótvizsgára, és le nem teszem, és munka nélkül maradok. Ennél többet nem tudnám elképzelni, hogy ennél többet keresnék. Max 800€ de többet nem tudnék elképzelni. És 600-650€-ért dolgozni nem szeretnék.


Szerintetek jól döntöttem?


2019. aug. 20. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Tanulsz munka után minden este. Elmész viszgázni, bármikor is legyen az idôpont. A háziorvostól meg kérsz igazolást úgy hogy vagy elmondod neki az igazat és megértô lesz. Vagy hazudhatsz valamit a dokinak hogy hasmenésed volt (azt nem tudja ellenôrizni. Ad igazolást, amit köteles elfogadni a fônököd nincs olyan hogy "nem enged el". Táppénzt így is kapsz, nem kell a fônököd engedélye ha van igazolásod (ez törvénybe van foglalva). Emiatt nem rúghat ki. A fônöknrk max annyit mondasz hogy szarul voltál és odaadod neki az orvosi igazolást és kész.


Viszont a vizsgára tényleg tanulj, meet elég érthetetlen és helyesírási hibákkal teli az írásod. Ha nem tanulsz rendesen, akkor megbuksz az érettségin, a semmire nem adják oda.

2019. aug. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló holnap van a vizsgám.
2019. aug. 20. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!