Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Étkeztetés középiskolában -...

Étkeztetés középiskolában - hogyhogy nincs menza? (Bicske)

Figyelt kérdés

Bicskén élünk, lányomnak keresek gimnáziumot, ill. szakgimnáziumot. Kézen fekvő lenne a városunkban (inkább falunkban) lévő Vajda János Gimnázium - ahol sajnos nincs menza, étkeztetés.Ledöbbentett a dolog - azt gondoltam, ez alap lenne. A gyerekek a büfébe vehetnek chipset, drága szendvicset, cukros üdítőt, csokit. Sőt - mikróban is melegíthetnek otthonról hozott ételt - azt hittem, ez valami vicc. Ez maximum kis fős irodákban elfogadható felnőtteknél - de több száz gyerek, és a mikró... Az otthonról hozott étel megromolhat...

A büfé meg csak pénzlehúzás - nem fedezi egy kamasz táplálkozási igényét.

Ráadásul el is veszítem az étkezési kedvezményünket, hiszen az önkormányzat biztosítaná a félárú étkezést...


A mellettünk lévő kis falvakban is van menza - fogalmam sincs, mi vezette a vezetőséget arra, hogy a gimisek ne kapjanak étkezési lehetőséget.

Valószínű más iskolát választunk - megengedhetetlen, hogy ilyen előfordulhat.


Találkozott valaki ezzel a jelenséggel?



2019. szept. 9. 13:31
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Sajnos egy fizezésből nevelem a gyerekeimet. Nem tudok minden nap minőségim menüvel előrukkolni. Ehhez jó fizetés kellene!
2019. szept. 9. 19:04
 12/21 A kérdező kommentje:
Olyan fura nekem, hogy sokan menzaellenesek! Ezek egészséges, friss, ellenőrzött, változstos ételek, és rengeteg macerától kíméli meg a családot. A mikrót egészségtelenbek tartom, elvből nem használnék - ha visz is főtt ételt, meg pang, vagy a többiek ellopják. Nem mindegy, higy 3000,- et, vagy 25000 - et fizetek havonta! Vannak órák, amik 3- ig eltartanak, mire hazaér farkas éhes lesz,! A büfé pedig rablás. Én azt szüntetném be!
2019. szept. 9. 19:11
 13/21 anonim ***** válasza:
82%
A menza minden csak nem egészséges és raadasul rossz ízű. Bedobsz 2 szalámus vagy bármilyen szendvicset es ha hazaér majd eszik.
2019. szept. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerek olyan szakközépiskolát, ahol van ebédszünet. A leghosszabb szünet is 20 perc. Ennyi idő alatt lehetetlen elérni a menzára, kivárni a sort, enni és visszaérni. 5 évig voltam bejárós. Minden reggel a fél 7-es vonattal mentem. Legalább 2-ig volt órám. Ha nem volt semmi fakultáció, edzés stb, akkor fel 4re értem haza. Ha volt valami, akkor fel 6-ra. Nem haltam ehen. Vittem otthonról szendvicset, péksütit, gyümölcsöt. Meleg ételt pedig akkor ettem, amikor hazaértem. Ha lett volna egy rendes legalább 3/4 órás ebédszünet, akkor annyival később végeztünk volna, hogy későbbi vonatot értem volna csak el. Jobb volt ez így.

Megértem, hogy neked anyagilag megterhelő, de a világ nem fog hozzátok alkalmazkodni.

2019. szept. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
84%
"Ezek egészséges, friss, ellenőrzött, változstos ételek"Hol van ilyen konyha? Enyémek állandóan éhesen jöttek haza, mert ízetlen, gusztustalan állagú ételkek kaptak. Egyszer hazahoztak egy pogácsát, esküszöm, fűrészporból készülhetett.Bővebb tízórait visznek, így kibírják, amíg hazaérnek.
2019. szept. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
73%
Őszintén nem értem a problémádat. Nem csak elit gimik vannak pesten. Ha megoldható, hogy bejárjon, akkor nem értem miért kellene valami lerobbant falusi gyűjtőiskolába járnia. Amúgy kérdezted már tőle, hogy ő mit akar? Azért nonszensz, hogy azon múlik a gyereked jövője, hogy van-e a suliban menza.
2019. szept. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell hozzá jó fizetés. Én hármat is neveltem egy fizetésből, mert apuka éppen munkanélküli lett. Mégis tudtunk normális kaját főzni, ötünkre. Nem luxusmenüben kell gondolkodni (ami mellesleg egyetlen menzára sem jellemző). Teljesen normális és változatos egytálételeket ki lehet hozni kevesebb pénzből is.

Te amúgy éhezel vagy fényevő vagy? Magadra nem kell főznöd? Főzz többet és lesz a gyerekeknek, ha hazamennek a suliból. Egy 14+ gyerek pedig már legyen annyira önálló és életképes, hogy meg tudja magának melegíteni a kaját, még mikro nélkül is.

2019. szept. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom - hogy sokan nem érzékelik a téma felvetés lényegét. Nem éhezünk, és nem vagyok fényevők. Meg hát tudok is főzni, nem vagyok lusta, a kenyeret is én sütöm, szeretek főzni, ha van miből, és van rá időm.

Nem vagyok koldus, sem kisebbség - van munkám, (10 órát dolgozom), de mégis nagy könnyebbségnek tartanám, ha lenne egy elfogadható menza. Hogy punyadt szendvicsen éljen a gyerek.


Nem értem, hogy miért gond az, ha valaki fontosnak találja a menzát - egyáltalán nem igaz, hogy mindenütt rossz, és ehetetlen a menü. Van ilyen is, de én szerencsére nem találkoztam ilyennel. Nagyon szomorú, hogy a szülők nem tudnak összefogni - és inkább hagyják, hogy a gyerek szendvicseken éljen, vagy későn hazaérve faljon - vagy a zsebpénzét hamburgerre, vagy vacak péksütikre, méregdrága büfére költse...

Ilyenkor még fejlődésben van a gyerekek szervezete!


A hasznos tanácsokat köszönöm - a sok szabad idővel rendelkező szuperanyáktól meg mentsen az Isten!

Úgy tűnik, megoldódott a dolog, találtam a közelben egy jó gimnáziumot menzával. Én léptem!

2019. szept. 10. 11:29
 19/21 anonim ***** válasza:
82%
A szülőknek sem érdeke, mivel a gyerekek sem igénylik. Otthon esznek és kész.
2019. szept. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
39%
Én is Bicskei vagyok, és én is úgy tudom, megszüntették a menzát - a portás is megerősítette, egy hete kérdeztem. Igen, bármennyire is sokan szidják a menzakosztot, de nagy könnyebbség a szülőnek, ha van menza, azért ez nem igaz, hogy minden nap, minden ebéd ehetetlen. Én is elbizonytalanodtam, hogy a lányom menjen-e ebbe az iskolába, még gondolkodunk rajta -van egy olyan szak itt ( közszolgálati ügyintéző), ami nagyon tetszene. Ha mégis megyünk, nagyobb adagokat fogok főzni, és berakok valami pogácsa félét. De valóban nem jó ez a rendszer - szerintem ezt a vezetőség nem gondolta át.
2019. szept. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!