Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít ilyen...

Csak engem idegesít ilyen szinten, hogy nincs döntés az érettségivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nehezebb koncentrálni így a tanulásra is, folyamatosan azt lessük többen, hogy mikor jelentenek be végre valamit ezzel kapcsolatban. Tudom, hogy ez a döntéshozóknak is nehéz helyzet, de ez a fajta bizonytalanság amiben vagyunk mi érettségi előtt állók nagyon rossz, én legalábbis nehezen viselem.

Ti hogy vagytok vele?



2020. ápr. 8. 19:14
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom miért lettem lepontozva, de ok. Írjuk május 4-én, hátha mindenki intenzíven lesz..
2020. ápr. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak egy előrehozott közép infó érettségim van idén és én is rohadt ideges vagyok miatta. Nem tudom mi lesz, nem tudok nyugodtan készülni. El tudom képzelni, hogy milyen rossz lehet annak, aki végzős és nem csak egy tárgyra kell készülnie
2020. ápr. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
60%
Na mindenki nyugodjon le a pixsába, mostmár van info
2020. ápr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
58%

jaja, mindenki nyomja be a chill gombot


[link]

2020. ápr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
83%

Biztos nekem nem jó a szövegértésem, de ez nekem nem tűnik még készpénznek. Mindenesetre elég hlye egy helyzet. Szerintem a legkézenfekvőbb megoldás az lenne, ha nyárra tolnák át az érettségit. Az írásbelinél még nem lenne olyan nagy probléma a meleg, mert délelőtt lemegy az írásbeli, csak az utolsó fél-egy órára lenne meleg. A szóbelinél már zavaróbb lenne, ugyanis lehet valaki pont délben kerülne be a terembe (mikor már bőven meleg van) és 3-4 óra fele kerül ki onnan, csaknem megsül a gyerek.

Akik idén tennének előrehozott érettségit, az ez a rendelet kicseszés lennem, ert nem tehetné meg, hiszen jövőre valószínűleg "normálisan" zajlana le az egész, másoknak 2 részből állna az érettségi, nekik meg egyből,de akik tavaly érettségiztek azoknak is 2 részből állt, nem egyből.

Én tavaly érettségiztem, ha akkor is csak írásbeli lett volna, akkor 2 tárgyból sokkal rosszabb lett volna az eredményem, míg egyből jobb lett volna. A szóbeli is sokat dob az érettségin.

A megajánlott jegyek meg a legrosszabb ötlet lenne. Nem tükrözik azt a tudást, amit az érettségi ad. Ugyanis nálunk a "kitűnő" leányka a középmezőnyben végzett az érettségi jegyek tekintetében, míg másik osztálytársam és én, akiknek az évvégi bizonyítványunkban volt pár négyes sokkal jobb lett az érettségi bizink, mert mi sosem nyaliztunk a tanároknak évvégén a jobb jegyekért, ő meg besírta magának. Na, ez mennyire lenne fair másokkal szemben?

2020. ápr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
igen, egyébként ez csak egy javaslat (a linket küldő voltam)
2020. ápr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
87%
12:28 ne általánosíts. Én a fél karom odaadtam volna, hogy ne kelljen szóbeliznem. Vannak olyanok akik nem tudnak rizsázni és írásban sokkal jobbak.
2020. ápr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
82%

Tudom utolsó, én is írásban teljesítek jobban, mégis jól jött a szóbeli. Töriből 71 pontom lett írásbelin, maxos felelet kellett, szerencsére kihúztam Mátyás királyt, a feleletem 80%-a érdekesség volt róla és sikerült 50 pontot felelnem. Igag, a tanárunk jó fej, jól is tanított, segített is volna, ha megakadok. Magyarom gyászos 54 pont lett, szóbelin 39 pontot szereztem, a magyartól féltem is, mert a verselemzésem gyászos, szerencsém volt, hogy Radnótit és József Attilát adtak. Németből előrehozottat tettem, ott az írásbelim jobb volt, mint a szóbeli, az infóm írásbelin és szóbelin is ugyanolyan lett. Emelt bioszon az írásbeli eredménye jobb lett volna, ott a szóbelit szúrtam el.

Nagyon gyér egy helyzet, de hogy ne "általánosítsak" van olyan, aki meg szóban teljesít jól, azoknak ez nem lesz jó, az írásban jól teljesítőknek meg kánaán.

A lényeg az, hogy sose jó semmi. 🤷‍♀️

2020. ápr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
75%

"Minden tanuló idegeskedik most."

Nem csak érettségizőkből meg államvizsgázókból áll a "tanulók" halmaza. Sokan meg tudják látni a jó oldalát a helyzetnek.

2020. ápr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
78%

"szerencsém volt, hogy Radnótit és József Attilát adtak"

tejóég nekem a magyar tanárnőm azt mondta, hogy inkább felejtsem el, hogy a verselemzést írjam, ha József Attilát kapjuk, mert annyira árnyalt volt a csávó, egyetemen is sokáig tanulják, míg valahogy felfogják miről is dumált...

2020. ápr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!