Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít ilyen...

Csak engem idegesít ilyen szinten, hogy nincs döntés az érettségivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nehezebb koncentrálni így a tanulásra is, folyamatosan azt lessük többen, hogy mikor jelentenek be végre valamit ezzel kapcsolatban. Tudom, hogy ez a döntéshozóknak is nehéz helyzet, de ez a fajta bizonytalanság amiben vagyunk mi érettségi előtt állók nagyon rossz, én legalábbis nehezen viselem.

Ti hogy vagytok vele?



2020. ápr. 8. 19:14
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
30%
Vers összehasonlítás volt, nem csak az ő versét kellett elemeznünk. A bevezetőm 10 sor volt, CSAK a két költő életét írtam le, hogy mikben különböztek. Nem emlékszek hány pontot kaptam, de nem sikerült annyira borzasztóra, de szerintem ez nem a kérdéshez tartozik, ha szeretnéd privátban vitatkozhatunk az érettségimről.
2020. ápr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Azt olvastam, hogy úgy fogalmazott Maruzsa, hogy nem kötelező az előrehozott érettségi. Az a kérdés, hogy ez alapján lehetőség lehetne az is, hogy választás kérdése? Ha nem kötelező, akkor választhatják a diákok azt is, hogy bemennek előrehozott érettségizni?

Ha kitiltanák őket az elég nagy kitolás lenne az ugyanebben helyzetben lévő diákokkal szemben, akik hónapokig készültek az emelt előrehozott érettségire.

Értem én, hogy nem felvételiznek egyetemre, de erre készültek hónapokon keresztül időt és energiát feláldozva, megvannak a jegyeik az összes évből ugyanúgy. Velük mi lesz a helyzet, vagy hogyan hat ki rájuk ez az intézkedés?

2020. ápr. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Az előrehozottak nem vizsgázhatnak egyáltalán, a végzősöknek lehet eldönteni hogy szeretnék-e vagy nem. Azt szeretnék hogy kizárólag csak az érettségizzen most, aki továbbtalnul.
2020. ápr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:
21%
Elég nagy kitolás lenne ez azokkal szemben, akik hónapokig készültek idöt, energiát nem kímélve. Lehet hogy nem felvételiznek idén, de ezzel alapozták volna meg a felvételit a jövőben. Gratulálok a kormánynak a minden szempontból is igazságos döntés meghozatalában, büszkék lehetnek magukra. Tudom hogy egy vírus közepén vagyunk, de ha 70000-embernek kötelezően és további több ezer embernek lehetőséget adnak, akkor az előrehozottazóknak is helyes lenne legalább a választás jogát megadni. Ez a minimum lenne ebben az országban.
2020. ápr. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú, de nincs olyan megoldás ami mindenkinek jó és ami a járvány terjedésének a kockázatát minimalizálja. Annyit lehet mondani hogy ez van, nagyon sokaknak alakul szerencsétlenül ez a pár hónap ettől függetlenül is. Amúgy is suliba járnak még az előrehozók, ősszel is próbálhatják.
2020. ápr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos az a helyzet, hogy a kormánynak semmi konkrét ötlete nincsen, hogyan is kezelhetné ezt az egész érettségit. Legértelmesebb és legbiztonságosabb az lenne, ha kitolnák biztonságos időpontra, csak olyan értelmetlenek, hogy akkor meg az egyetemi felvételivel kerülnének bajba. Egyébként pedig ez az egész javaslat abszolút szánalmas, aki pedig kieszelte azt a termenkénti 10 főt, azt tömeggyilkossági kísérlettel is meg lehetne vádolni. Senki sem fog felelősséget vállalni ugyanis az esetre, ha megbetegedik egy érettségiző. És a tudományos tévhitekkel ellentétben egy makkegészségesnek tűnő 18 éves is úgy belehalhat, vagy maradandó szövődményeket szerezhet ezáltal, mint egy idős ember. Az időhúzás továbbá önmagában is indok arra, hogy eltolják az érettségit. Nem elég, hogy stresszelhetünk a járvány miatt, még felkészülni sem lehet rendesen, mert az ember képtelen módszeresen beosztani az idejét úgy, hogy fogalma sincsen mikorra és milyen körülmények között készüljön fel. Botrányos az egész úgy ahogy van.
2020. ápr. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
25%
De legalább már van petició: [link]
2020. ápr. 10. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
82%

#27 az olyanok mint Te süllyedjenek el. Látszik lövésed sincs hogyan működik a magyar felvételi és oktatási rendszer, ha ezt támogatod.

Ha csak az év végi jegy számítana, akkor a legutolsó iskolákból a nem éppen tehetséges fiatalok jutnának be egyetemre, azok helyett akik kemény iskolába jártak és az utóbbi években rossz jegyet kaptak, de az érettségin simán felülmúlják tudásban a jelentkezők 95%-át.

2020. ápr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
30%
Mert az sokkal jobb megoldás ha megtartják és megfertőződik egy pár ezer ember
2020. ápr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!