Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az év végi bizonyítvánnyal...

Az év végi bizonyítvánnyal kapcsolatban lenne pár kérdésem? (Ha esetleg van itt tanár)

Figyelt kérdés
Azt mondták, hogy az egész éves jegyei alapján kapja az év végi jegyeket és 4,6-tól adják meg az ötöst. Pl nyelvtanból volt 8 4-ese első félévben, most 8 5ös. Ugyanannyi, tehát az átlaga 4,5. Akkor hiába tepert, mindenképpen csak 4-es lesz? (Mi nem erőltetjük, hogy kitűnő legyen mindenből, eddig sem volt, ő maga szeretne javítani, mielőtt még belekötne valaki...) Illetve azt kérdezném még, ha vki tudja, hogy a magatartás, szorgalom az hogy lesz osztályozva, vagy idén arra nem kapnak jegyet? Köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 25. 08:08
 1/5 chtt ***** válasza:
100%

Tanárja válogatja, nálam ez ötös (fordított esetben - első félév csupa ötös, második csupa négyes - négyes). Szerintem az nem is tanár, aki mereven átlagot néz, s nem a gyerek teljesítményét, hozzáállását.

Magatartáshoz nem tudok hozzászólni, de a szorgalom elég nyilvánvaló. Szerinted aki teszem azt 8-10 feladatból egyet-kettőt küldött be, azt is késve, összecsapva...? Sejtheted, hogy nem ötös szorgalmat javallunk néki. :)

2020. ápr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én az igazgatót kérdeztem meg, ő mondta, hogy az egész évet nézik. Tanárnénije lehet nem lesz ilyen szigorú, és az igyekezetet nézi. A szorgalomnál gondoltam, hogy lehet a határidőket nézik, vagy a szorgalmi feladatokat...de a magatartát nem tudom. Majd minket, szülőket kérdeznek meg, hogy milyen volt a gyerek!
2020. ápr. 25. 11:00
 3/5 chtt ***** válasza:

Persze, hogy az egész évet nézzük... meg mást is.

Csak azért szoktam megnézni az átlagot, nehogy rosszabbat adjak, ha az egész éves átlag mást mutat, mint amit egyébként adnék, mert ugye, a gyereknek jogai vannak (ahelyett, hogy klassz gyerekkora lenne:), de egyébként, ha megítélésem szerint az átlagánál többet tett, javított, szorgalmas volt stb., akkor nyugodt lelkiismerettel adom meg a jobb jegyet. Számomra elképzelhetetlen, hogy a fenti kombinációra négyest adjak. Bízzunk benne, hogy a tanár néni is így látja. Drukkolok. :)

2020. ápr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát, nem adta meg egyik tantárgyból sem, amiből 4es volt! Ő nem az igyekezetet nézte... Pedig nagyon hajtott, minden szorgalmit megcsinált... Ha tudtam volna, én is sokkal lazábbra vettem volna....

Magatartásból az első félévit kapták.

De ebből is csak tanulunk, már tudjuk, hogy nem lehet a félévit kijavítani év végére.

2020. jún. 15. 09:20
 5/5 chtt ***** válasza:
Szomorú, hogy ilyen is van. Nagyon sajnálom, hogy ilyen vaskalapos a tanár néni. :(
2020. jún. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!