Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet felkészülni a...

Hogyan lehet felkészülni a legjobban emelt kémia érettségire?

Figyelt kérdés
Elkezdtem készülni emelt érettségire kémiából és külön tanárhoz is járok, de nem igazán látom, hogyan fog ez sikerülni. Valaki aki már megcsinálta tudna segíteni pár tippel?

2020. júl. 12. 13:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Villányi Attila: Kémia összefoglaló nagyon sokat segít. Tömören, lényegretörően minden benne van. Ja, és bőven túl mutat az emelt szinten, de jól érthető.
2020. júl. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
#Engem is érdekelnének a kártyák :)
2020. aug. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
*#6
2020. aug. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 NintendoWIIU20150616 ***** válasza:
34%
Mihez szükséges magántanár a kémiánál? Nagyon le van butítva a követelmény.
2020. aug. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

#14

Idén leszel végzős, tök szuper, hajrá! De ettől még nem kellene rossz érzést kelteni a kérdezőben, aki elbizonytalanodott a felkészülés sikerességét illetően.

Én is ismerem a követelményt, helyenként tényleg nem vészes, ugyanakkor vannak témakörök, amik sokaknak problémát okoznak. Emiatt végképp nem jelenteném ki, hogy le van butítva az egész:D

2020. aug. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Egy jó tanár azért szerintem sokat segíthet. Én csoportos órákra jártam, nekem azért segített, elmondott olyanokat is ami nincs benne feltétlen a könyvben, meg így igazából azért sokkal könnyebb mint teljesen egyedül.
2020. aug. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 NintendoWIIU20150616 ***** válasza:
0%

#15

Nem állt szándékomban rossz érzést kelteni benne, csak nem értettem mihez szükséges tanár, ezért vártam magyarázatot, mondjuk a téma megnevezésével.

Eltaláltad, hogy végzős leszek, ennek ellenére "önszórakoztatás céljából" és a kitűzött célok elérése érdekében az egyetemi anyagot tanulom már tanár nélkül. Lehet írni, hogy f@szméregetés, csak igazolom, hogy nagyobb betekintést nyertem már a kémiába, mint a velem azonos korú, nem kémikusok.

Én is ott kezdtem, ahol mások [Akár a kérdező], szóval mindenki számára lehetséges a tudás felhalmozása.

2020. aug. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

“És a kitűzött célok elérése érdekében“ :D

Mindenkinek mást jelent a szórakozás, de egyetemi anyagot tanulni úgy, hogy még az érettségin se vagy túl,

szerintem több, mint felesleges. De te tudod.

Azt a kijelentést újra átgondolnám, hogy nagyobb betekintést nyertél a kémiába, mint mások. Elvégre nem ismered minden orvosira jelentkező diák tanulási szokásait, ugyebár.

2020. aug. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 NintendoWIIU20150616 ***** válasza:

#18

Ha valaki matematika tagozatos létére ki akar jutni a fiatal kémikusok világjátékára szerintem az mindenképpen becsülendő. Nekem ez a célom, azt gondolsz rólam, amit jónak látsz, ettől függetlenül eredményes a készülődésem eddig tanár nélkül. A motiváció belülről jön, nem azért készülök ilyen pályára, mert nyomna valaki. (Falusi "gyerek" vagyok, ha ez számít, egyszerű szülőkkel, nem orvosok/jogászok/politikusok.)


Az érettségiről inkább nem írnék, legyen elég annyi , hogy most tettem volna az emeltet, de a helyzet végett nem adódott lehetőség, de utólag megírva 1 óra 15 perc elég volt összesen 2 hibával. /Jöhetsz azzal, hogy nem ment élesbe + csalhattam, előbbi igaz-utóbbi nem történt/ Azért is jó, hogyha foglalkozik az ember komolyabb feladatokkal, mert így az emelt szinte már "bemelegítéssé" válik.


A kijelentésem azon személyekre utalt, akik nem kémia tagozaton tanulnak. De ha már pár diákolimpiás feladattal is elboldogulok, akkor nem hinném, hogy sok dolgot kellene átgondolni. Tapasztaltam a csoporttársak "tudását", akik orvosnak készülnek(Otthoni nyomás miatt), ami nem lesz belőlük, mert nincs meg se a szorgalom, se az érzék hozzá. A számomra unalmas kémia fakultációkon nem elmeredtem a semmiben, hanem figyeltem is. Én voltam a legrosszabb az egész csoportban az elején (Ki is nevettek, mert nem tudtam egy egyszerű keveréses feladatot), mert egy évvel később csatlakoztam, mégis lehagytam őket.


Engedd meg a kérdést, milyen szakon tanulsz? :)

Akár még ajánlani is tudnál szakirodalmat például a termodinamikai számításokhoz.

Az entrópiára vonatkozó számítások jelenleg még kifognak rajtam, ha változik a hőmérséklettel. Segítséged elfogadnám, ha felajánlod. :)

2020. aug. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 NintendoWIIU20150616 ***** válasza:
**Ha segítséget kérnek a társak, mindig segítek nekik. Én nem nézem le őket, ahogy ők tették velem.
2020. aug. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!