Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nehéz egyetemen barátkozni?

Nehéz egyetemen barátkozni?

Figyelt kérdés

Múlt héten voltam elsősegély tanfolyamon,elég sokan voltunk,mint kb egy osztály. Ez 2szeri alkalom volt. Mind a 2szer páran szünetben kimentek cigizni,és többen bent voltunk a teremben,és senki nem szólt senkihez,de nem is akart. Én zárkozott személy vagyok,ez javulgat azért,persze ez nem is arra ment,hogy ismerkedjünk,csak mégis annyi ember tök csendben ült,telózott,amíg nem jött vissza az oktató,fura volt.

Elgondolkoztam,hogy egy egyetemen is általában ismeretlen emberek vannak egy teremben,és mi van,ha ott is ilyen nehezen megy,vagy a többség úgy dönt nem akar ő senkivel beszélni. Ez tudom nem egy középsulis osztályszint,ahol össze vannak zárva az emberek,és mondhatni muszáj beszélniük. Pont ezért gondolom ezt más rendszernek,a légkör feloldódik egy idő után?


2020. júl. 27. 18:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
97%

Csak és kizárólag az egyetemen ment nekem a barátkozás, ismerkedés, előtte 2 barátnőm maradt meg még gimiből, párkapcsolatom meg nem is volt soha azelőtt.

Ha kolis vagy, nyert ügyed van, ha pedig otthonról jársz, akkor is be tudsz illeszkedni, érdemes az egyetem berkein belül mindenféle rendezvényre, szociális eseményre elmenni, amire csak tudsz.

Az elsősegély tanfolyamot kàr idekeverni, mert az csak egy tanfolyam, sokféle életkorú és élethelyzetű emberrel, az egyetemen pedig rengeteg korodbeli, hasonló érdeklődési körű fiatallal találkozhatsz.

2020. júl. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem olyan nehéz ismerkedni, mert hát a közös szenvedés akarom mondani tanulás összehozza az embereket. Én a legtöbb emberkét úgy ismertem meg hogy együtt tanultunk (segítünk egymâsnak) és aztán látod hogy a másik jófej akkor le lehet szervezni más progikat is. Én azért azt figyeltem meg hogy az egyetemi barátságok sokszor nagyon mulandók, ha már nincsenek közös órák akkor megszakad a kapcsolat, de tudok példát az ellenkezőjére is. Szerintem ez miatt kicsit se kell aggódni, ha van igényed rá akkor biztos találsz társaságot is.
2020. júl. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
18%
Se gimiben, se egyetemen nem ment a barátkozás. Senki sem kíváncsi rám.
2020. júl. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
79%

Számszerűen több havert szereztem az egyetemen, mint általános és középiskolában összesen.

Igaz én kolis voltam, szóval jóval nagyobb volt a lehetőségem a szaktársakkal beszélgetni mintha otthonról jártam volna be. De óraközi szünetekben is elég könnyen ment az ismerkedés, pedig alapvetőleg elég introvertált vagyok, de pl anno cigiztem, szóval a dohányzóban is figyeltem ki jár még arra az előadásra, mint én, igy elég könnyű volt "közös témát" találni.

Gyakorlatokkor pedig általában 2-3 fős fix csoportokban voltunk a félév során, szóval valakivel mindig volt alkalom ismerkedni.

Egy-egy ZH/vizsga után pedig mindig összeverődtünk, mégha először ismeretlenekkel is, egy sörözésre.

Szóval szerintem akkor nem talál havert/barátot az ember ha nem akar. Sokkal könnyebb témát találni egy beszélgetéshez szerintem.. (pl elég geek téma, de mennyi emberrel tudtál középiskolában beszélgetni mondjuk a legújabb IT technológiáról, mint mondjuk a infós/mérnöki szakos hallgatótársaiddal..ugyehogyugye)

2020. júl. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
53%
Én nagyon könnyen barátkozom de egyetemen tennem kellett érte, hogy beszéljek emberekkel. 10-15 fős szemináriumokon számomra rémisztő, hogy mikor szünet van mindenki a mobilján lóg és ha bedobok valami témát akkor max 1 ember megy belel e beszelgetesbe a többi meg nagyon elfoglalt. Előadásokra meg csak bemegyünk meghallgatjuk kimegyünk... bezzeg az évfolyamcsoportokban megy a duma és rám irnak olyanok akik szemináriumokon nem szóltak hozzám csak köszönésnyit. Számomra kiábrándító és tényleg ijesztő, hogy némán ülünk 15en azonos érdeklődési körrel és korban...
2020. júl. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Én fővárosi suliba készülök,remélhetőleg felvesznek,ha már lehet jelentkezni,de ez azért lesz más,mert egy fővárosban ami tökre ismeretlen legalábbis a közlekedést megszokni egyedül,persze kollégista szeretnék lenni. Az egyikhez van koli,másiknál valamelyikhez kéne jelentkezni,de én már azt se bánnám,ha más sulisokkal lennék egybe,mert amit a #15-ös válaszadó is írt,reménykednék,hogy ez elkerülhető lenne,vagy hogy legalább ott lehet beszélgetni,vagy valakit találni,aki szintén szeretne várost járni kicsit,mert ilyen helyzetben van😂

Már tényleg kiszámíthatatlan,hogy hol mizu,vagy lehet szakfüggő.

2020. júl. 29. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!