Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tartós beteg vagyok. Azt...

Tartós beteg vagyok. Azt mondta egy volt koleszos csaj, hogy ő ugyanezzel a betegséggel könnyebben kapott kollégiumi helyet. Milyen papírt és hogyan kell beküldeni a jelentkezési lappal együtt?

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 01:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy volt-e nálunk ilyen lehetőség a kollégiumi jelentkezésnél, de abban viszont biztos vagyok, hogy a szoc. támogatásnál figyelembe vették a tartós betegséget (nem csak a hallgatóét, hanem még a Vele egy háztartásban élőkét is). Az orvostól kellett szerezni egy igazolást, amin szerepelt a betegség BNO kódja. A kódok alapján történt a besorolás. A BNO kódokat a következő oldalon találod meg: [link] Azt tudom tanácsolni, hogy a kollégiumi jelentkezési lapon biztosan van egy telefonszám (ha nincs, akkor google), hívd fel és biztosan segíteni fognak Neked. Sajnos amit kérdezel, az intézményenként változó.
2010. aug. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Már fáradt vagyok. Persze, hogy figyelembe vették, mert a kollégiumi jelentkezési pont az átlagodért kapott pontszámból és a szoc.pontokból állt össze. Így többletponthoz juthatsz és valóban könnyeben bejuthatsz. Arra viszont már nem emlékszem, hogy az első évben ez hogyan zajlott le. Nekem akkor max pontszámom volt (akkor még 120 volt), így alapból kaptam kollégiumot, mivel 95 ponttal be lehetett jutni arra a szakra. Telefonálj bátran, segíteni fognak!
2010. aug. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!