Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem le a lustaságom...

Hogyan győzzem le a lustaságom? Fiatal vagyok, de mintha belefáradtam volna a tanulásba.

Figyelt kérdés

Konkrétan semmi dolgom. Orvosi egyetemre járok, az első évet nagyon nehezen, de megcsináltam, viszont azóta szenvedek.


Harmadjára vagyok másodikos, még mindig van 4 tárgyam, viszont már harmadjára vettem fel ezeket a tárgyakat.

Fizetősre is áttettek, ha abbahagyom a sulit, több, mint 10 millió ft tartozást kell visszafizessek, ami iszonyatosan terhel, maga a gondolat is.


Nagyon elterveztem az életem, sikeres voltam sportban, mindig ötös voltam, stb...

Ez megváltozott.



Régebben sosem tanultam, mert elèg volt egyszer hallani, max doga előtt belelapozgattam a könyvbe és tudtam 4-5 ösre mindent.


Viszont az egyetemen iszonyat nehéz az anyag, és semmi szorgalmam.

Amíg be kellett járni, annyira leszívott maga a figyelés, hogy suli és edzés után aludtam csak.

Otthon sosem tanultam.


Vizsgaidőszakban régebben reggeltől estig próbáltam tanulni, viszont most ott tartok, hogy hónapok óta úgy fekszem le, másnap kelek 9-kor és azonnal odaülök.


Ennek ellenére 11-12 kor kelek, ha oda is ülök, olvasok 2 mondatot és egyszerűen elkalandozok, nincs motivációm, legjobb esetben is max 4-6 oldalt haladok naponta, de nem megtanulva, csak elolvasva, kijegyzetelve max.


Konkrétan olvasni sem bírok már, és nagyon meg vagyok ijedve. Hiába vagyok itthon egész nap, egész héten, edzeni sem járok már, de nem haladok.


Stresszelek is, mert nem szeretnék kibukni, más szakma nem érdekel, csak ez, de nem tudtam, hogy ennyire nehéz lesz.

Kifordultam magamból, alvászavarom van, stresszelek, nincs étvágyam.



Most elkezdtem edzeni, hogy mozogjak és legyen étvágyam, jobb kedvem, szerintem ez jó kezdés, de ma is hazaértem 1-re, idáig az asztalomnál ültem, de csak haszontalan dolgokat csináltam a telefonomon, youtube, fb, insta, ilyesmi, ami nem is köt le, de képteen voltam haladni. Ma egy szót sem olvastam, pedig ott ültem 6 órán át.


Mit tegyek? Pszichológuson gondolkoztam már, de nem hinném, hogy segítene bármit is.

Egyszerűen lusta vagyok, de agyilag.


Ha dolgozni kell itthon, nagyon szeretek, fizikai munkában sem fáradok el, nyáron, amikor pénzt keresek, képes vagyok heti 5-6x is 12-14 órákat dolgozni vendéglátásban, és tudom, hogyha már orvos lennék, akkor sinen lenne az életem, de egyszerűen nem jutok el odáig.



Mit tegyek, hogy haladjak a tanulásban? Hogyan lehet fejlődni ebben?


2020. okt. 26. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
65%

Az okosabb srácok ezzel a jelenséggel szívnak, hogy nincs seggük, nem ismerik a módszereket, amelyekkel tanulni lehet, vázlatkészítés, ábrarajzolás, kulcsszavak, satöbbi - amelyeket a nehezebb felfogásúak már alkalmaznak egy ideje. És mikor szükség lenne ezekre a képességekre, hát... el kell ezeket sajátítani, bele kell szokni az igahúzásba.

Akinek végképp nem megy (de ez akarat kérdése, legyünk tisztába vele, normális ember ezt megugorja), az jó lesz a mekibe sütni a krumplit, krumplisütésre mindig szükség lesz.

Én hálistennek csak annyira voltam "brilliáns", hogy az általános iskola ment tanulás nélkül, a középiskola első és második osztályában szembesültem ezzel, aztán csak felfejlődtem csupa ötösre, és az egyetemen sem volt problémám.

2020. okt. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%

Veled meg csak nem is az van hogy buta vagy, hanem hogy lusta vagy mint a seg*em. Ezen nem lehet segiteni, csak ha tenyleg akarod. Nem olyan nehez am letenni azt a krva telefont. Ha neked annyira izgalmaz az insta, jobban mint hogy orvos lehess, akkor meg is erdemled hogy a kovi 10 (vagy nem tudom mennyi) evben vissza fizesd azt a 10 millat. Ezen pszichologus se tud segiteni. Elmehetsz ha akarsz, probald meg, de a dontest neked kell meghozni. Amugy nem mintha elhinnem hogy ez az almod, az embereknek az fontosabb mint a face altalaban. Es ismerem a tipusodat is. Kituno erettsegi, jajj de okos kisfiu/kislany, bekerult az orvosira, ja hogy itt nem eleg odafigyelni meg egyszer atlapozni a jegyzetet mint gimiben. :D Es akkor jon a sztori hogy te nem tudtad hogy ilyen nehez, meg mar lelki beteg vagy. Mibe? Konkretan semmit nem csinalsz, meg tanulni sem tanulsz, akkor mi nehez? Masok meg az eletuket adnak hogy orvosok lehessenek, feszt tanulnak, szorgalmasak. Te meg csak lebecolsz, mert azt hitted csoda gyerek vagy, aki csak figyel oran es aztan otosre vizsgazik.

Talan bas-d ki a telefont az ablakon es kezdj el olvasni.

2020. okt. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Ha dolgozni kell itthon, nagyon szeretek, fizikai munkában sem fáradok el, nyáron, amikor pénzt keresek, képes vagyok heti 5-6x is 12-14 órákat dolgozni vendéglátásban"

Olyankor boldog vagy, viszont ha tanulni kell, akkor meg boldogtalan. Választhatsz. Minél tovább huzod-halasztod, annál nagyobb összeget kell majd visszafizetned. Az orvosi nem lesz egyre kevésbé tanulós valami. És orvosként is folyamatosan tovább kell majd képezned magadat, máshogy semmit se ér.


Menj, és kezdj el dolgozni! És élj, ne temesd magad a könyvek alá, mert ez így kínszenvedés.

2020. okt. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!