Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kavar ekkora vitát az,...

Miért kavar ekkora vitát az, hogy az iskolában a felvilágosítás része lehet-e a másság?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy miért jelentene problémát, ha a része lenne. Most nyilván nem mondaná senki a gyerekeknek, hogy legyenek a melegek, csak annyi kerülne szóba, hogy van ilyen, nem kell gúnyolni, és aki ilyen az, hogyan tehesse, azt amit biztonságosan. Pont ugyanerről van szó, ha a heterókról beszélünk, talán az elfogadás részt leszámítva, mert az heterok irányába szinte alap. Most nem tudom, hogy az alap hetero felvilágosítással együtt miért ne lehetne megemlíteni a másságot? Nem hiszem, hogy annyira ijesztő lenne a másságról is beszélni 12 éveseknek, miközben egyébként meg a nekik szóló felvilágosításon az abortusz folyamatáról szóló videó általános annak ellenére, hogy sokaknak az a felvétel traumatikus élmény marad.


És mindig hallom, hogy de a szülő dolga erről beszélni. Persze, csak nem minden szülő beszél erről, mert nem tud, vagy nem akar. Most például én nagyon megszívtam volna anyám mellett, ha nekem jött volna meg elsőnek az osztályba. Konkrétan anyu nekem azt csinálta, hogy egy szóval nem említette a menstruációt, dugdosta a betéteit, a használtat a mosógép mögött rejtegette, aztán amikor rákérdeztem azt mondta, hogy azért van ott, hogy apám ne lássa a kuka tartalmának a tetején. És nem egyedi, hogy ilyen prűden kezelik a szülők, másoktól is hallottam ehhez hasonló tapasztalatokat. És ez nagyon durva. Komolyan olyan szülőktől várjuk a szakszerű szexuális felvilágosítást, ahol az anyuka rejtegeti a betéteit, mert azt feltételezi, hogy az apuka megijedne egy használt betéttől a kukában? Ja meg amikor nekem jött meg, le lettem annyival rendezve, hogy nem dugunk fel semmit, nesze betét. És ez a szintű szülői felvilágosítás gyakori, csomó ismerősömtől hallok ilyeneket, egy csomó oldalon van ilyenekről beszámoló, és csak a legalapabb része a felvilágosításnak, mindenkivel megtörténő dologról van szó.

Meg ha már a szülő dolga a felvilágosítás. Az, hogy az iskolában is megtörténik, mi akadálya annak, hogy a szülő IS beszéljen a témáról a gyerekével? Semmi.

Ráadásul szerintem egy szülőnek azt is tudnia kell nyugodtan kezelnie, ha a gyereke a külvilágtól is kap infókat. Most, ha én szülő lennék, és nem tudnám értelmesen kezelni azt, hogy a gyerekem említ valami olyan témát, amit nem én mondtam neki, akkor én elég szr szülő lennék. Milyen épít ki valaki bizalmat a gyerekével, ha attól kell tartania, hogy a bizalom alapját a külső infók fogják megdönteni? Ha valaki nem tudja a gyereket ért külső infókat is kezelni, akár a másság témájától független, az inkább ne vállaljon gyereket, mert totál alkalmatlan.


Tehát én ezért sem értem a felháborodást a másság és iskolai felvilágosítás témában. Homokba dugjuk a fejünket, és elfelejtjük, hogy sok szülő a legalapabbakról is képtelen beszélni... Mellé még úgy is teszünk, mintha az a szülő, aki tudna beszélni a témáról, annak majd pont az szabna akadályt, hogy az iskolában is hallott erről a gyerek. Remek vonal. Eskü nem értem.



2021. júl. 5. 15:22
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Csak az interneten mindenki 18+-osnak mondja magát, ha ez felmerül kérdésként. Szóval ezzel nincs megoldva, ismét megmaradtunk látszat-intézkedésnek.

A gyerekzár meg nem kormány intézkedése, hanem a szülőé. Illetve szerintem nem fog a gyerek elzülleni attól, hogy nincs gyerekzár. Mert azért az átlag szülő nem igen használ gyerekzárat például 13 felett.


Illetve nekem nem az a fő gondom, hogy a törvény mit mond ki, hanem több kivetnivalóm van vele.

1. Pedofilokkal egy lapon említés.

2. Szubjektív a megfogalmazása és nem tényszerű. Nem mondja ki a törvény, hogy mit értenek népszerűsítés alatt, és azzal, hogy nincs konkrétan megfogalmazva, úgy élnek vissza, ahogy akarnak.

3. Szerintem nagyon rosszul van belőve az a 18-as korhatár. Nem 18 évesen veszi észre valaki, ha hetero vagy meleg. Mostanában egyre gyakoribb, hogy a kamaszok 12-16 éves koruk között vesztik el a szüzességüket. Most nyilván hasonló korban érdekli a szexualitás a mássággal élő embereket is, és hogy is mondjam, ezért nem ártana a felvilágosításban róluk is szót ejteni időben. (Mondjuk a felvilágosítás szexuális részét sem akkor és abban a formában kéne, ahogy most van, de ez mellékes)

Ha az lenne a törvényben, hogy 10 év alattiaknak korlátozza a szexualitásra vonatkozó témákat, és kifejezetten a gyerekcsatornákon tiltja ki a reklámokból a homoszexualitást, és konkrétan kimondja, hogy mi számít népszerűsítésnek, az még bőven elfogadható lenne. De az, hogy egy lapon kezeljük az LMBT-t és a pedofilokat, az nonszensz, pont annyira, mint az, hogy oké, hogy 8 éveseknek nem beszélünk annyira a másságról, de ezért megtiltani, hogy bárki kiskorú előtt előkerüljön a téma, az nagyon abszurd. Konkrétan egy kupacba raktuk az óvodásokat és mondjuk a középiskolásokat, hogy na van egy téma erre egyik kupac se áll készen, mert kiskorú. Pedig mind tudjuk, hogy az, hogy valamiről nem lehet beszélni egy óvodással, mert nem fogja fel, nem való neki olyan szinten, az nem azt jelenti, hogy egy 13-14-15-16-17 éves sem fogná fel, és nem lehetne vele beszélni róla, holott lehet, hogy az idősebb kamasz meg pont érintett lehet benne.

2021. júl. 7. 10:57
 22/23 anonim válasza:
53%

Mert rohаdtul ártalmas propaganda. A nemi identitás tinédzserkorban alakul ki (bár igyekeznek azt hazudni, hogy születésnél), s így a kiskorúak befolyásolhatóak.

Egyéb nagyon romboló hatása is érzékelhető az LMBTQ propagandának. Néhányat megemlítek ezek közül, mindegyik után jelölök forrást. Emiatt a liberálisok majd nem fognak tudni ellenérveket felhozni és lepontoznak.


- Nincs kőbe vésve születés előtt vagy kamaszkor előtt az identitás, ennek ellenére a propaganda egyik alappillére az a hamis állítás, hogy a meleg ember melegnek született. Holott a legmerészebb hipotézisek szerint is csupán 25%-ban okolhatóak a genetikai hajlamok, a többi környezeti hatás, neveltetés, társaktól jövő nyomás, etc.

[link]


[link]


- Az LMBTQ propaganda hatására veszélybe került a vallásszabadság. Finn országban pl letöltendő börtönt kértek arra a politikusra, aki a Bibliából idézett egy részt (Róma 1:24-27), ahol az Újszövetség tiltja a keresztények számára a homoszexualitást.

[link]


- Ezenkívül érdemes megnézni a Prideon vonuló személyeket. Elég sok a szivárványos Jézusként vonagló, vagy Bibliát nyalogató egyén. Őket el kell fogadni, de ők meggyalázhatják a keresztényeket.


- Az LMBTQ propaganda megfertőzi a gyerekeket. Mint említettem, pubertás kor előtt semmiféle identitásról szó sem lehet, ennek ellenére kiskorúakat vetnek nemi átalakító műtét alá, vagy ezt megelőzően hormonblokkolóval készítik elő a műtétre. [link]


- Kanadában az apa a kiskorú lányát 'lányomnak' szólította, ezért elzárással büntették, ugyanis az LMBTQ propaganda és az iskola pszichológus hatására épp fiúnak érezte magát. A hatóságok szerint a lányát lányának nevezni családon belüli erőszak. [link]


- A liberális országokban sérül a gondolát szabadság és a demokrácia. Azokat a személyeket, akik nem értenek egyet az LMBTQ propagandával, lazán elbocsáthatják a munkahelyükről.

[link]


- Transzvesztita versenyzők teszik tönkre a női sportokat, sőt szépségversenyeket is.

Kézilabda, súlyemelés, futás? Mindegyik sportban vannak már férfiak, akik nőként indultak és nyertek. Rengeteg példa van, most egyet linkelek. Szépségversenyt vagy dalversenyt is megnyernek, akkor is, ha egyébként nem ők lennének a befutók, de mivel LMBTQ személyek, ezért mindenképpen rájuk szavaznak.

[link]


- Megemlíthetjük a gyermekeknek szóló mesékben a totálisan oda nem illő meleg karaktereket.


- Azt már csak félve említem, a pedofilok hány százaléka meleg, (megsúgom, ha az emberek 8% meleg és a pedofilok 56%-a, akkor az nem 6%-al több).

Erről cikket nem találsz, mert ugye erről nem szabad beszélni szabad Nyugaton. Bár ha így haladunk, Magyarországon már lehetlesz. De 1-2 óra alatt kiszámolhatod, ha rászánod, egy kis kutatás ;)


Remélem kielégítő volt. No, ezt szeretnénk Magyarországon elkerülni. Aki meleg, az legyen meleg. Maradjon magánügy, ne tegyék közüggyé, s főleg ne próbálják befolyásolni a gyerekeket! Az iskolákban meg matek órán számolni tanítsak a gyerekeket, ne az omniszexualitást tárgyalják.

A magyar média nagy része még most is liberális és ömlik a ferdített infó, pl a kémia tanár panaszkodik, hogy nem taníthatja a transzszexualitásról a gyerekeket. Kérdem én, kémia órán minek?

Vagy megvertek két meleg orvost. Miért van kiemelve,hogy meleg, mikor 'báttya adjál cigit' emberek verték meg őket, akik nem is tudták, hogy melegek?



Összefoglalva, bár sosem szavaztam a Fideszre, de a magyar kormány döntése helyes. A melegeket sem bántottam soha, nem inzultáltam, nem szóltam be, ezután sem fogom. De a propagandájuk veszettül káros.

2021. júl. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
44%
#22 Maximálisan egyetértek veled!
2021. júl. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!