Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégium vagy ingázás?

Kollégium vagy ingázás?

Figyelt kérdés

Szűk 30km-re van tőlem az egyetem, ahová most vettek fel (pótfelvételin jelentkeztem)


Végülis buszok óránként, néha fél óránként járnak hazafelé átszállás nélkül, ráadásul az egyetem felé sem kell átszállnom mert 10-15 perc séta és ott vagyok az épületben.


Ráadásul kicsit introvertáltabb egyéniség vagyok. Tanulni pedig csak síri csendben tudok.


Viszont ugyebár ott van az is ellenérvként, hogy utazás leszív nagyon minimális mértékben is és sokszor csak örülök ha ledőlhetek az ágyba és pihenhetek.

Ebből kiindulva melyiket választanátok?



2021. aug. 29. 20:55
A kérdező szavazást indított:
Megszoknám a kolit, utazás utáni fáradtságot nem lehet soha megszokni
Inkább ilyen feltételekkel bejárnék és ha hazaértem valamivel felráznám magam
59 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
99%

A kolis jelentkezésről már amúgy is lecsúsztál, szóval mindegy.

Egyébként 30 km nem vészesen sok, a te feltételeiddel pedig nehéz lehet a koli. Én mondjuk imádom, de nem vagyunk egyformák.

2021. aug. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
99%
30 km nem sok, szerintem ingázással megoldható
2021. aug. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Én 25 kmt ingázok naponta gimibe. Nekem gáz, mert 1,5-2 óránként járnak a buszok, de így is jobban megéri, mint a koli. Osztálytársam koleszos és azt mondta, hogy ott nincs olyan, hogy magánélet mindig van valaki a sarkadba, nem tudsz egyedül lenni egy percre se...
2021. aug. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
30km az szerintem simán belefér még. Rengeteg ismerősöm ingázik ennyit naponta, 1 óra út oda, 1 vissza. Nekem volt hogy 60-70km-t kellett ingáznom ahol csak az odaút volt jobb esetben 2,5 óra rosszabban 3. Na ilyen távot többször már biztos nem vállalnék, 6 hónapnál nem is bírtam tovább.
2021. aug. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha alapvetően nem szeretnél kollégista lenni és nem nem riaszt el a sok utazás gondolata, akkor ingázz. Én nem feltétlenül vállalnám be ezt rendszeresen, még ilyen távolsággal stb. sem. Én csak ideiglenesen ingáztam egy ideig és bőven elég volt. Én kb. 47 km-re lakom az egyetemtől, két óránként járnak a vonatok és buszok (maga az út kb. 1 óra), illetve mindkét városban durván fél óra buszozással lehet eljutni A-ból B-be. Úgyhogy nekem így durván két óra az út, oda-vissza négy óra és ez csak maga az utazással töltött idő. Erre még nyugodtan rá lehet számolni a késéseket, a dugót, a baleset stb. miatti elterelést vagy, ha éppen korábban/később engednek ki az óráról és emiatt lekésem a járatot, meg kell várnom a következőt az állomáson csövezve. Ha valami miatt külön be kellett menni az egyetemre vagy a városba, ha volt valami elintéznivaló, ha volt valami plusz program, ha volt egy hosszabb lyukasóra, ha volt valami esti program vagy jobb lett volna ott is aludni stb., akkor ez mind külön macerát jelentett (külön be kell utazni, nincs hová hazamenni, mindig be kell ülni valahova vagy másnál kell csövezni, de az ember nem várhatja el stb.). Valamint én még az egy óra utazást sem éreztem elégnek arra, hogy pl. érdemben tanuljak vagy éppen aludjak a vonaton vagy hasonló. Úgyhogy nekem az ingázás emiatt soha nem volt megoldás hosszú távon, mert tudom magamról, hogy nem szeretném. Mindig kollégista voltam vagy albérletben laktam és lakok (ha nem vettek fel koliba), nekem úgy érzem megéri és egyébként a kollégiumban lakva sem volt soha problémám azzal, hogy ne tudtam volna pihenni, tanulni stb. (nálunk a koliban is voltak tanulószobák, az egyetemi épületekben is volt csomó "tanulós" hely, vannak könyvtárak, de egyébként a szobatársak sem tartózkodnak 0-24 a szobában és nem lógnak állandóan az ember nyakán, csomószor tök egyedül voltam bent én is). Nyilván alkalmazkodni kell stb., erről is szól a kollégium, de szerintem semmi elviselhetetlen nincsen benne.
2021. aug. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Nem tudom, hogy hova vettek fel téged; egy kicsit minden koli más, szóval ezt figyelembe véve olvasd az én tapasztalataim:


Nekem 1,5 óra otthonról bejutni, ugyanígy lehetnek hozzáadva még késések, stb, a koli meg 15 percre van gyalog a legmesszebbi épülettől, a legközelebbi 5 perc. Ugye az egyetemen minden szabad perc aranyat ér.

Valóban nem annyira sok a 30 km, és megoldható, de szerintem a koli jobban megéri, és ha van jobb lehetőség, akkor miért ne válaszd azt. A bejutás nálunk a tanulmányi eredménytől is függhet, aki eléri a 4-es átlagot, az már tuti bejutott, akár messze lakik, akár a koli mellett.

A gimis és az egyetemi koli más, nálunk nagy a csend (ha olyan szobát foglalsz), a szobában is lehet tanulni, és a tanulószobákban is, sőt, könyvtár is van. (És ezek általában üresek.) A szobatársadnak is lesz egy csomó órája, így az is lehet, alig látjátok majd egymást. Aludni is szuper, pedig én érzékeny vagyok a zajokra. Emberekkel alig találkozni, általában elmegyünk egymás mellett a folyosón 6-tal napközben, de mindenki üveges tekintettel elvan a gondolataiban, beszélgetni egyikük sem hív.

Valóban, ha két óra között van 2 óra szünet, kényelmesen fel tudok menni a koliba, ugye tanulok, kicserélem a füzeteim, stb., ingázáskor viszont csak az egyik egyetemi épületbe tudtam bemenni leülni a folyosóra, és hurcolnom kellett magammal azt a rengeteg mindent, ami aznapra kellett. (laptop, dobozok, köpeny, füzetek, könyvek, ebéd, innivaló, töltő, stb.)


Hátrányok: elvesz az idődből az élelmiszervásárlás, főzés, amit otthon lehet, hogy más csinál. Nincs veled a kutyusod. :( A wc nálunk koeldukált.

Előnyök: a wc-t takarítják, nem neked kell. :) Mint egy hotel. Kényelmes, közel van, ad egy csomó plusz időt tanulni, az évfolyam krémje ott van 2 emelettel alattad, az emberek segítenek a tanulásban, ismerik a tanárokat, van előző éves jegyzetük...

2021. aug. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
én élvezem a kolit, de az tény, hogy síri csend nem biztos, hogy mindig lenne amikor tanulnál, úgyhogy neked lehet jobb választás az ingázás
2021. aug. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
6 éven át ingáztam napi 100 km-t plusz Bp-en is utaztam. A koli se lett volna nagyon közel az egyetemhez, annyi idő alatt hazaértem. Plusz nem zavart senki. Az évfolyamtársaim közül senki sem volt kolis, többen még többet utaztak mint én.
2021. aug. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
66%
Navétázást ( az ingázásnak úgy mondjuk Romániában) választanám. Én 15 km- re laktam az iskolától de több mint 1 óra volt beérni mert busszal, villamossal és gyalog is kellett menni. De mégis más, jobb ha mindennap otthon vagy mintha csak hétvégén.
2021. aug. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
87%

Az egyetemen nem kell heti 5 napot bent lenni, általában heti 2-3 napot kell bejárni (lehet hiányozni is).

Az ingázást választanám a helyedben, nem kell lakhatásért fizetni (ha távoktatás lesz, ugyanúgy kolis maradsz), a koli eléggé lepukkant (mondjuk alvásra jó, főzésre nem nagyon).

Én gólyaként kolis voltam, másodévtől bejárós (nem jutottam be a koliba, heti 3 nap, 120 km távolság, napi 4 óra utazás), de kibírható volt, mivel az egyetemen a vizsgaidőszakban nem kell bejárni, csak a szorgalmi időszakban, ami kb. 12 hét, amiből 3 hetet hiányozhatok és van olyan, hogy az óra elmarad, vagy nem kötelező a jelenlét.

Jobb is, hogy nem jött össze a koli, mivel a COVID-19 megérkezett és az egyetemi képzésem felét távoktatásban töltöttem, szóval felesleges lett volna, így utólag nézve.

2021. aug. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!