Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kilátástalan az életem, mihez...

Kilátástalan az életem, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, és még mindig egyetemista... 8 eve kezdtem el Pesten egy 5 éves képzést, de nem megy. Nagy nehezen elküzdöttem magam az utolsó évbe, de ősszel megint megbuktattak,így még egy év rájönne. Nincs párkapcsolatom, diakmunkán kívül semmi munkatapasztalatom... ha lenne motivációm,folytatnam az egyetemet... de kiégtem az évek alatt plusz onbizalmam a beka segge alá került, depresszioval, panikbetegseggel is küzdök. Mindezek az egyetem miatt alakultak ki. Ehhez hozza jarul, hogy a plusz 1 év 3 millio ft lenne( nagyon drága a képzés), persze diakhitelt kellene felvennem. Legutolso sorban pedig a sok kudarc miatt már nem szeretem a szakot, a tanarok is mar beskatulyaztak.

Mit csináljak? Ennyi idosen hagyjam abba? Semmi vegzettseggel, munkatapaszralat nelkul mihez kezdenék? Folytassam? Utálom mar az egeszet, szégyenlem, hogy lassan rám is igaz lesz, hogy "10 évet jart egyetemre...". Gondoltam ra, hogy kimegyek külföldre, mert itthon azt is szegyenlem, ha mekiben kötnék ki, es osszefutnek ismerősökkel. Egy kudarc az eletem, rament a mentális egészségem

Mit csináljak?



2022. ápr. 20. 20:55
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
55%
Én még nem hallottam olyan fogorvosról/orvosról aki szegény lenne.
2022. ápr. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
93%
Én ennyi alapján is büszke vagyok rád. Ez egy kegyetlen nehéz (de persze hálás) szak, ebben ismeretlenül is biztos vagyok, és egyáltalán nem csoda hogy megakadsz. Már az is remek hogy idáig eljutottál, és igen, itt már nincs visszaút, vagyis ne legyen. Az a 3 millió majd visszajön a munkádból. Nem baj hogy még mindig egyetemista vagy. Legalább a legértettebb ott a társaságban. Azt is megértem hogy kinyírt mentálisan, ez várható is volt sajnos.. Szerintem tarts egy szünetet, a tanulás örökre, vagy egy időre való abbahagyása elég jól visszahozza az életet az emberbe, ez tapasztalat. Kicsit felejtsd el, szüneteltesd és olyannal múlasd az időt, ami feltölt átmenetileg.
2022. ápr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
87%
Nehogy ott hagyd, csak meg rosszabb lesz. Mar a legutolso munkahelyre is kell diploma szinte. Szinte mindegy milyen csak legyen. A kormanyablakos, banki ugyintezoknek, posta is ugyintezoknek akik a pultba ulnek is van 80%. Tudod az atlag munka diploma nelkul most br 300-500 ezer, diplomaval 500-800 ezer fizetes. Az orvosok meg szimpla korhazban is tobbet keresnek. Hidd el, ha nincs lóvéd, akkor egesz eleted egy depresszió lesz, mert nincs penzed hol lakni, utazni, szinhazba menni,sot meg randizni sem. Es egy diplomas jo pasi a sajat koreibol valaszt, amibol te ki fogsz esni. Uj szakot tanulni rosszabb, tultelitodes mindenhol es kutya nem vesz fel szulokoru palyakezdo not. Orvos mindig kell, biztos penz, biztos allas.itt a covid, haboru szeleben hatalmas gazdasagi valsag kezdodik. Szerinted nem leszel depis ha ho vegen kajara se lesz penzed? Azt javaslom, ne hagy abba. Vegyel fel akkor hitelt es magantanarral tanulj, aki atrugdos. Utana egyenesbe hozod magad. Amugy meg sokan fogasszisztensbol lesznek fogorvosok, vegezz el egyet es suli mellett vallalj heti egy napot igy a munka erzete is megvan.
2022. ápr. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Èn eddig az ötödik munkahelyem körül járok , elég felelős pozicio de eddig asszem a kutya sem kérdezte meg tőlem, hogy mennyi idő alatt végeztem milyen eredménnyel.
2022. júl. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!