Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem fognak felvenni az egyetem...

Nem fognak felvenni az egyetemre! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma megtudtam az emelt érettségim pontos eredményét.

Szinte biztos hogy nem vesznek fel. Teljesen összedőltem. Hiába (lesz) kitűnő az érettségi bizonyítványom, nem lesz elég pontom a kiválasztott szakomhoz. Önköltségesre talán (egyáltalán nem biztos az) lenne pontom, de nem engedhetem meg azt magamnak, mindenképpen állami volt a cél.

Mit tegyek? Teljesen tanácstalan vagyok...

Öreg leszek ha 1 évet kihagyok? Lehet butaság, de 20 évesen a sok 18 éves között nem lenne fura?

Nem tudom az életkorok hogyan oszlanak el az egyetemen...


Illetve mit tegyek ebben az 1 évben? Ennyi szabadidőm soha nem volt, mint amennyi lesz most...



2022. jún. 13. 20:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Nyelvtanulás, munka, jogsi, felkészülés újabb érettségire.

Igen, borzasztó öreg leszel, ja nem.

2022. jún. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

20 évesen öreg? dehogy is.. van aki 22-23 évesen sőt afölött is elkezdik az egyetemet, és nappalin, emiatt ne aggódj

de még nincs minden veszve, az pl önköltségesre vesznek fel, igényelhetsz diákhitelt ami kamatmentes, vagy ha jól tanulsz időközben átsorolhatnak államira, sőt még ösztöndíjat is kaphatsz

2022. jún. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Milyen szak?
2022. jún. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
Nem, egyáltalán nem fura. Nálunk senki nem tudta ki hány éves, volt 40 feletti is, hárman voltunk 23 évesek mikor elkezdtük. Senkit nem érdekel a másik kora. Ez már nem általános és középiskola hogy ennyire számítsanak az évek.
2022. jún. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


#1

Jogosítványt idén csináltam meg, illetve van már egy középfokú nyelvvizsgám is... Lehet ideje lesz a 2. idegennyelvemet is nyomtani. Köszi az ötletet:)



#2 és #4

Sokkal jobban érzem most magam! Azt hittem ott is azért számít mennyi idősek vagyunk és az idősebb korosztály nagyon kilóg...


#3

Pszichológiát jelöltem be.

2022. jún. 13. 22:04
 6/16 A kérdező kommentje:

Hopp!

*nyomtani :)

2022. jún. 13. 22:05
 7/16 A kérdező kommentje:
Úgy látszik nem megy ez a szó. Nyomatni*😂
2022. jún. 13. 22:05
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

"Öreg leszek ha 1 évet kihagyok?"

XD

2022. jún. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
Ha van lehetőséged (jelentkezéskor megjelölted az önköltséges képzést), és oda felvesznek, akkor mindenképpen kezdd el önköltségesen! Már csak azért is, mert a Diákhitel 2 fedezi a tandíjat, és törlesztened csak végzés után kell elkezdeni. Utána pedig senki nem akadályoz meg abban, hogy jövő tavasszal újra felvételizz egy újabb emelt érettségivel ugyanoda, s így ha felvesznek, akkor beszámítják az elvégzett évedet és másodévtől államis lehetsz. Ha utánaszámolsz, az egy év plusz jövedelmed, amit pszichológusként szerzel eggyel több ledolgozott évvel, jóval több, mint amennyi tandíjat egy évre kifizetsz. De még ha a 3 éves alapképzést végig önköltségesen csinálod, a mesterképzésre már felvételizhetsz államira. 3 év tandíj nem olyan csillagászati összeg, s ha munkába állsz, legfeljebb a jövedemed 9%-át vonhatják le a diákhitel törlesztőrészleteként, ami azért tűrhető. Nem fogsz belerokkanni, s annyit megér, hogy nem kell parkolópályán lenned most egy évig, nem esel ki a tanulásból. Arról nem is szólva, hogy ha jövőre sem sikerülne államira bejutnod, akkor fölöslegesen hagytad ki ezt az évet. Iratkozz be költségtérítésesre, ha teheted, ez a jobb választás, hidd el!
2022. jún. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért lennél öreg 20 évesen? Vannak nyelvi előkészítős osztályból felvételiző diákok, ők veled egyidősek lesznek jövőre. Egyébként tavaly nekem sem volt elég pontom kitűnő létemre, végül nem mentem önköltségesre, hanem kihagytam egy évet és azalatt megtanultam a németet B2 szintre, és lenyelvvizsgáztam. (angol C1 volt a cél elsőnek, viszont nem járt volna érte többletpont az emelt miatt)
2022. jún. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!