Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem fognak felvenni az egyetem...

Nem fognak felvenni az egyetemre! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma megtudtam az emelt érettségim pontos eredményét.

Szinte biztos hogy nem vesznek fel. Teljesen összedőltem. Hiába (lesz) kitűnő az érettségi bizonyítványom, nem lesz elég pontom a kiválasztott szakomhoz. Önköltségesre talán (egyáltalán nem biztos az) lenne pontom, de nem engedhetem meg azt magamnak, mindenképpen állami volt a cél.

Mit tegyek? Teljesen tanácstalan vagyok...

Öreg leszek ha 1 évet kihagyok? Lehet butaság, de 20 évesen a sok 18 éves között nem lenne fura?

Nem tudom az életkorok hogyan oszlanak el az egyetemen...


Illetve mit tegyek ebben az 1 évben? Ennyi szabadidőm soha nem volt, mint amennyi lesz most...



2022. jún. 13. 20:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
(10 vagyok) Az lemaradt, hogy a nyelvvizsga megnövelte a pontszámom 28 ponttal, ezzel valószínűleg már felvételt nyertem
2022. jún. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én "időben" kezdtem a pszichológiát, és simán voltak idősebb csoporttársaim. Voltak, akik már elvégeztek előtte valami más képzést, úgyhogy 22-23 évesen kezdték a pszichót, de olyan is volt, aki már 40 felé járt. Jó, ő valóban kilógott kicsit közülünk (több szempontból), de nehogy azt hidd, hogy látszik a többieken, hogy ők éppen 18, 20 vagy 24 évesek. Általában fogalmad sincs a többiek életkoráról, legfeljebb a közösségi oldalukról tudod meg, ha ismerősök lesztek. És ahogy más írta, egy nyelvi előkészítős osztályba járó diák könnyedén érettségizhet 20 évesen. Ja, és nem te vagy az egyetlen, akit nem vesznek fel elsőre, szóval ezáltal is lesznek bőven 20 év körüli csoporttársaid. Úgyhogy nyugi, még ha érdekelne is bárkit az életkor egyetemen, akkor sem lennél öreg. :)

Amúgy írtak már előttem tök jó dolgokat az időd eltöltésére, mint pl. a nyelvtanulást. A pszichológia MA diplomához jelenleg két nyelvvizsga kell (angolból és egy másik nyelvből), és tapasztalatból mondom, nem kellemes az egyetem alatt még nyelvet is tanulni. Ezen kívül: munka, önkénteskedés (pszichón szintén jól jöhet), utazás, ha belefér... Az viszont szerintem fontos, hogy ne "lustulj el" ezalatt az egy év alatt. Hidd el, nehezebb lesz egy ekkora szünet után visszaszokni a rendszeres (sőt, keményebb) tanulásba, ha azt az évet semmittevéssel töltöd. Nyilván nem azt mondom, hogy táblázd meg magad teljesen jövő szeptemberig, de legyél aktív, és csinálj olyan dolgokat is, amiket lehet, hogy kevésbé élvezel, de hasznosak lesznek a későbbiek szempontjából. Hajrá!

2022. jún. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem leszel öreg ezen ne aggódj. Idén vagyok 21, szakváltás miatt előröl kezdem. Kicsit vén rókának érzem már előre magam, de tudom, hogy senkit se fog érdekelni ez a 2 év. Nem fog ránézésre látszani, hogy idősebb vagy és ha szóba is jön az sem gáz, mert miért lenne?

Egyetemen megszűnnek az ilyen életkori dolgok. Mind egyetemisták vagyunk, mind ugyan abban a helyzetben, nem számít, hogy valaki 18 vagy 30. A doktoranduszokkal is ugyan úgy elhaverkodik az első éves BSc-s.


Jelenleg passzívon vagyok, tehát fél éve igazából semmi dolgom. Ez idő alatt tanultam nyelvet, kémiát (kémiára jelentkeztem, de más természettudományból van emeltem). Igyekeztem törödni az alakommal, szépségápolással, mostmár sokkal szebb gólya leszek, mint az első szakon :D

Ha újraérettségizel az jó pogram lesz arra tanulni. Tanulj nyelvet, foglalkozz magaddal kívül, belül. Azért szórakoz is, inkább most mint egyetemen tanulás helyett.

2022. jún. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%

Nem leszel öreg.

Másrészt simán lehet, hogy 2-3 év múlva újra gólya leszel. Pszicho szakra jártam, az évfolyam fele pályát váltott azóta. Jó agyú emberek jártak a szakra, látták, hogy telített a szakma és mocsokhosszú/drága a képzés a mesterszak után, inkább másra használták az eszük.


Ezzel nem lebeszélni akarlak, csak azt mondom, hogy kb 50% a valószínűsége minimum, hogy te is így döntesz. Ergo egyrészt simán lehetsz még idősebben gólya, másrészt lehet jobb lenne úgy felfogni ezt a dolgot, hogy okkal történt.

2022. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jókat írtak a többiek előttem, én is csak azt tudom javasolni: fordítsd a magad hasznára ezt az évet, tanulj pl a következő nyelvvizsgára, mert akár pszicho-ra, akár már képzésre pályázol a következő körben, könnyen lehet hogy 2 nyelvvizsgát fognak kérni a diplomához. Egyetem közben nyelvvizsgát szerezni nagyon nem könnyű - nyelvtanár vagyok, látom, mennyit szenvednek sokan, hogy összejöjjön a diplomához szükséges nyelvvizsga.
2022. jún. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést minden évben felteszi valaki (talán anno 2011-ben még én is feltettem), aki úgy érzi, hogy ezzel a jövője dőlt össze. Ezzel azt akarom mondani, hogy nem te vagy az egyetlen, aki így járt sőt, elmondanám neked, hogy mikor 2013-ban végül bekerültem egyetemre (2 évet hagytam ki), szembesültem vele, hogy a frissen végzett 18 évesek vannak kisebbségben és vannak nálam jóval idősebbek is. Kihagysz egy évet, nem nagy ügy. Pihensz, tanulsz a javítóra, nyelvvizsgázol - annyi mindenre ki lehet használni ezt az időt. Nem dőlt össze a világ, és a jövőd sem ment tönkre.
2022. jún. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!