Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gólyatábor kihagyása?

Gólyatábor kihagyása?

Figyelt kérdés

Őszinte leszek, nagyon aggódom az egyetem miatt. Hamarosan le kell adni a jelentkezést gólyatáborba, amibe szinte biztos vagyok, hogy nem szeretnék menni. Több ok miatt, amit nem szeretnék részletezni. Attól tartok, hogy majd mindenki idegenkedni fog tőlem, lenéznek majd, stb. Nem lesznek barátaim, nem lesz senki akivel majd megtalálom a közös hangot. Van ilyen tapasztalata valakinek aki nem volt, hogy mennyire nehéz így beilleszkedni? Tudom, nagyon gyerekesnek tűnik a kérdés, de dolgozom azon magamba hogy kicsit több önbizalmam legyen. :)

20/L



2022. júl. 29. 18:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Én sem voltam tavaly gólyatáborban. Pótfelvételivel vettek fel, mire értesítettek, már megvolt a gólyatábor. Sosem ért emiatt retorzió, senki sem tette szóvá. Ugyanúgy beszélgettem csoporttársakkal és velem is épp olyan kedvesek voltak, mint azokkal, akik voltak gólyatáborban. Ó, és nem csak te nem mész. Simán belebotolhatsz olyan illetőbe, aki nem volt.
2022. júl. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
A szakpáramon 19-ből 17-en nem voltunk és láss csodát, megtaláltuk egymást az egyetemen. A gólyatábor valakiknek jó üzlet, nem érdemes elmenni.
2022. júl. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen ki lehet hagyni. A gólyatábor pár nap, az egyetem meg minimum 3 év. Nem fogja gyökeresen megváltoztatni az életed.


Viszont azt gondolom, ha a beilleszkedésen, barátkozáson aggódsz, akkor emiatt lehet hogy pont érdemes lenne elmenni. Ha nem megy neked annyira könnyen az ismerkedés, akkor minél hamarabb elkezded, annál jobb. Nekem személy szerint pozitív csalódás volt a gólyatábor, mindenki normális volt, nem kellett semmit csinálni, amit nem akartam, stb. A közösségépítésben az elején elég nagy szerepe van.

2022. júl. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is a Debreceni egyetemen leszek most elsős. Nekem csak szimplán nincs most annyi pénzem, hogy arra is költsek. Nyugi, nem vagy egyedül.
2022. júl. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Én is a DE-en voltam egyetemen és nem voltam soha táborban. Én mérnökin voltam és akik voltak gólyatáborban kb 99% nem tudta végig vinni képzést.
2022. júl. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Én is most leszek első éves a Debreceni Egyetemen, és eddig több embertől olvastam itt, más kérdésekben is, hogy nem jönnek.

A nővérem se volt régen, és ígyis tudott barátkozni. Szerintem nagyon gyerekes lenne, ha valaki emiatt nézne le. Gimibe se néztük le azokat, akik nem tudtak eljönni gólyatáborba. - én is leginkább a hivatalos ügyekben való segítség miatt megyek. :)

Én a kolitársam megismerésétől jobban parázok.

2022. júl. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%

A gólyatábort pont azok hagyják ki, akik miatt anno kitalálták: önbizalomhiányos, kishitű, kapcsolatteremtési problémákkal küszködő gyermeteg lelkületű leendő hallgatóknak, hogy így is megkönnyítsék a beilleszkedést.

Erre nem mennek el...

2022. júl. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%

Nekem nagyon jó volt, én inkább rábeszélnék mindenkit!

Amit a 7-es ír, annak sok a valóságtartalma!

2022. júl. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
14%

De jó, hogy pont azok pontoznak le, akik az életben nem voltak gólyatáborban, tehát azt sem tudják miről van szó, miért is csinálják és milyen azon részt venni... Gratulálok!

És ezeket vették fel egyetemre... no comment.

2022. júl. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Arya Stark421 válasza:
100%
Én is most leszek első éves hallgató a debrecenin. És én is kihagyom a gólyatábort. Egyébként is filóztam, hogy menjek e. De közbejöttek dolgok szóval így biztosan nem fogok tudni menni. Én is azt sajnálom, hogy a kolis társaimat nem fogom tudni hamarabb megismerni. De majd bepótolom később.
2022. júl. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!