Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mekkora probléma lehet, ha...

Mekkora probléma lehet, ha egy kötelezően választható tárgyat nem tudok felvenni az ajánlott félévben?

Figyelt kérdés

2 olyan kurzus is van, amit nem tudtam felvenni és köt válnak van írva az első félévben. Az minimum 30 kreditem megvan szabadon választhatókkal, de hallottam már olyat is, hogy a kötelezően választható tulajdonképpen ugyanolyan, mint a kötelező, csak a név más. Az egyikről lecsúsztam (amit viszont nem is értek, mert ha kötelező, akkor ez elvileg nem is opció), a másikhoz pedig sokáig nem kaptunk időpontot emiatt én akkorra időzítettem egy szokásos heti orvosi kezelést, mire kiderült, hogy az óra dátuma is az lesz.

És kissé bestresszeltek ezek az infók, hogy akkor most a kötelezően választhatóból nekem igazából mindet kell választani? Vagy mi van, ha a következő félévben veszem fel azt, ami igazából mostanra volt ajánlott?



2022. szept. 7. 10:32
 1/6 Pelenkásfiú ***** válasza:

"kötelezően választható" azt jelenti, hogy mondjuk van 12 ilyen tárgy és abból 10-et teljesíteni kell. Bár valószínűleg kreditszámra van meghatározva, nem darabra.

Nézz esetleg olyat közülük, ami a következő félévre van ajánlva, de nem épül semmire.

2022. szept. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És akkor esetleg megcsinálhatom, hogy felcserélem a kettőt? És mondjuk most csinálom a 2. féléveset, akkor meg a mostanit?
2022. szept. 7. 14:04
 3/6 anonim ***** válasza:

A kötelezően választható tárgyak közül valóban a megadott darabot kell teljesíteni (nálunk a kötválok ugyanannyi kreditet értek, nem volt olyan, hogy egyik 5-t másik meg 3-at). Érdemes megnézni, hogy épül-e a most kimaradtakra valami, nehogy emiatt csússz.

Tapasztalatom szerint 1. félévben nagyon ritkán indulnak 2. féléves tárgyak. Inkább csak vizsgakurzus szokott ilyenkor futni.

Esetleg megéri futni egy kört a TO-val/oktatóval hátha bővítik a létszámot.

2022. szept. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nagyon el vagyok még veszve az egyetem világában...csak hogy biztos jól értem-e. Az említett két szakom "bevezetés a társadalomtudományokba néven fut. A mintaterv szerint összesen 39 kreditet kell összeszednem ezekből. És összesen 16 db van belőlük, tehát 48 kredit. És akkor ha jól értem a 6 félévemben bármikor ezekből 3-at kihagyhatok, amik nem épülnek egymásra
2022. szept. 8. 13:18
 5/6 Pelenkásfiú ***** válasza:
Pontosan.
2022. szept. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2022. szept. 8. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!