Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki úgy végezte...

Van itt olyan, aki úgy végezte el az egyetemet, hogy sosem ismételt vizsgát, mindig átment elsőre?

Figyelt kérdés

És hova járt milyen szakra?

^^


2022. dec. 14. 20:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

#10


Elvégeztem már egy Fizika BSc képzést, és most csinálom az MSct.


Igen lehet hogy nehéz kérdéseket tesz fel a tanár, és szívatni akar, de ha tudsz mindenre válaszolni, nem fog megbuktatni.

2022. dec. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
46%

Tárgyat nem buktam egyet sem, de volt, amiből ugyanabban a félévben kétszer mentem.


"Komolyan nem értem, miért kell ész nélkül lepontozni korrekt válaszokat. Igen, van olyan, aki nem bukott az egyetemen, mert tanult rendesen, és mellé egy csipet szerencséje is volt."


Ez aranyos. Képzeld, mi is tanultunk rendesen.

2022. dec. 15. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj, hogy a legtöbb szakon mindent a 7. és a 14. hétre basznak be, a vizsgaidőszak meg szakfügfő, hogy mire elég. Egy barátnőmnek alapjáraton volt 10-15 vizsgája egy átlagos félévben, volt amire nem volt egyszerűen idő felkészülni. A zh hetek meg úgy néznek ki, hogy van, hogy minden nap van valamilyen zh, van, mikor több is.


Nem a k.urva nagy tanuláson van a hangsúly, hanem hogy párhuzamosan kell összeszedned a tudásod olykor 4-6 tárgyból is, amit szinte egymással párhuzamosan kell visszaadnod és az első pá évben még csak közük sincs egymáshoz. Van, amikor priorizálni kell. Én is kurvára át tudnék menni mindenből, ha 30-35 kredit helyett 20-at vennék fel egy félévben.


Én nem kételkedem abban, ha valakinek sikerül, de az, hogy azon vergődtök, hogy rajtatok kívül senki sem tanul rendesen és azért nem megy át elsőre, több, mint bicskanyitogató.

2022. dec. 15. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a mérnökin akkor is előfordul hogy bukó a vizsga ha tanulsz. Pl mechanika, 60% tól kettes, és nincs részpont. Ezen kívül van egy tanár, tavaly mindenkit megbuktatott😂 Szóval megesik, de ez van.
2022. dec. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
54%

10. 🤣🤣🤣🤣

Ja persze... köztudottan...

Ilyen urbanus legendaknak felülsz?

2022. dec. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
84%

#14

Mérnökinfón is ugyanez a helyzet. 66%-tól volt kettes az archi2 és az egész anyag abból állt, hogy különböző processzorok adatait és neveit kellett memorizálni... Semmi értelme nem volt. Az első dolog erről a tanulni kellett volna gondolatmenetről, ami eszembe jutott, hogy "a k*rva anyádat". És akkor finom és nőies voltam.

2022. dec. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%
Alapszakon párszor buktam, bár a csoporttársaim közül 3-ról biztosan tudok, akik egyszer sem buktak semmiből, úgyhogy valószínűleg nem lett volna lehetetlen teljesíteni, de mivel amúgy is önköltségesen voltam, az átlagom annyira nem izgatott, inkább dolgoztam suli mellett. Utána két mesterdiplomát csináltam még, ott egyiknél sem volt hármasnál rosszabb jegyem.
2022. dec. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
82%
Biztos van, de én pl. életem első vizsgáján rögtön "megbuktam" (azért bukásnak hívni talán erős, hiszen másodjára átmentem, teljesítettem a tárgyat) és nekem esküszöm sokat segített lelkileg, hogy megvolt ez a tapasztalatom. Azóta jóval kevésbé rettegek a hasonló élményektől, már nem látom úgy, mint akkor, hogy úristen, ez a világ vége. Szerintem még olyan is van, amikor "direkt megbukni" is érdemes bemenni, ha például egyáltalán nem mond semmi használható infót a tanár, hogy milyen jellegű lesz a vizsga, miből érdemes tanulni. Csinálja ezt pár szaktársam, és nem akkora hülyeség. Egyrészt hátha mégis meglesz valami elfogadható jegyed, másrészt meg másodjára már legalább tudni fogod, nagyjából mire számíthatsz.
2022. dec. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!