Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem bírom ezt, csúszni fogok…d...

Nem bírom ezt, csúszni fogok…de tönkretesz?

Figyelt kérdés
Jogi egyetemre járok. Erasmuson voltam és most van az erasmus utáni vizsgaidőszakom. Úgy kell levizsgáznom, hogy ugye erasmus alatt az itteni órákra nem tudtam bejárni, illetve a mostani vizsgaidőszak alatt ugyanúgy be kell járni órákra, különben hiányzónak írnak be. Nem panaszkodni akarok vagy másban keresni a hibát, mert nyilván tudom hogy itt én vagyok a semmirekellő buta viszont egyszerűen mentálisan már nem bírom ezt tovább. Olyan tárgyat próbálok most szóbelire bemagolni, amiből egy szót sem értek. Sírok egész nap, mert teljesen kikészít. Úgy kelek és fekszem minden nap már egyébként az egyetem kezdete óta, hogy mi van ha esetleg egy évvel tovább tart nekem az egyetem. Nekem ez egyenlő azzal, hogy egy semmirekellő haszontalan vagyok, egy csalódás és nem tudom hogy hogyan dolgozzam ezt fel, mert egyre reálisabb, hogy valóban megcsúszom, mert képtelen vagyok ezt a tárgyat megtanulni. Az évfolyamomon mindenki egy zseni, 300 emberből egy embert ismerek, aki megcsúszott. Azon túl senki mást, sőt mindenki 3-as, 4-est, 5-öst kap…kivéve persze engem….Undorodom attól, aki vagyok. Mit csináljak, hogy ne omoljak össze mégjobban?
márc. 23. 01:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Én elte proginf-en (erasmus nélkül) csúszok (remélhetőleg csak) két félévet egy 6 szemeszteres képzésen. Bátyám elte jogon csúszik szintúgy 2 szemesztert jelenleg.


Tudom tudom semmitnemérő klisé, hogy ez nem számít, hogy ne másokhoz mérd magad stb stb. Megértem, én is utálom/utáltam ezt. Most nagy mindent megoldó bölcsességeket nem tudok nyújtani így 2:14-kor, de ha szeretnél, nyugodtan írj privátban, szívesen beszélgetek veled erről részletesebben:)

márc. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
19%

"Sírok egész nap, mert teljesen kikészít" - gyenge vagy


"Nekem ez egyenlő azzal, hogy egy semmirekellő haszontalan vagyok" - ez baromság, legalább felismerted a problémát, hiszti helyett kezelni kéne


"Az évfolyamomon mindenki egy zseni" - ez sem igaz, csak éppenséggel aki tudja magáról, hogy neki többet kell tanulnia, az bele is teszi a több energiát, mert van önismerete.


"Undorodom attól, aki vagyok" - semmi okod nincs undorodni. Legfeljebb az, hogy ilyen kishitű vagy és magadat korlátozod. Amúgy gyere át a BME-re. Itt nem kell magolni. Nem kell vizsgákra készülni. Félév közben kell meghalni, vizsgaidőszakban már csak alszunk meg bemegyünk vizsgázni. :D

márc. 23. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
19%
El kellene gondolkodnod, hogy ilyen mentálissal mihez is kezdesz majd a diplomáddal.
márc. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Erasmus sok szakon alapból 1 év csúszással jár. (Nekem ezért sem jött szóba) Aztán magánéleti okokból mégis csúsztam, de visszagondolva is úgy látom, nem tudtam volna többet vállalni és osztódni. Visszagondolva 1 év semmit sem számít. Legalább 2 évfolyamból vannak barátaim. (Ami jól jön a mindennapi munkaban)

Ha megtetted a tőled telhetőt és nem voltál link, el kell tudnod magadban rendezni ezt a dolgot.

márc. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

A többieknek jobb lesz az átlaga, de ők nem vállaltak be annyit, mint te. Most két félévet teljesítesz egy helyett, persze hogy kétszer olyan nehéz, mintha egy félévet teljesítenél. Dupla nehézség, ezért nem kell szégyenkezned akkor sem, ha ennek nem voltál tudatában.

Egy pszichológus tud segíteni.

márc. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Szokott lenni az egyetemeken pszichologiai tanacsadas, nezd meg, hogy nalatok van-e. Pont erre valo.

A masik, hogy kerj a szaktarsaidtol segitseget, hogy magyarazzanak el dolgokat, ugye irtad, hogy semmit nem ertesz a targybol.

Illetve nincs senki a kornyezetedben akivel tudsz errol beszelgetni? Szulok, baratok?

Szerintem legkevesbe mi tudunk segiteni a problemadon.

márc. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
És akkor mi van, ha csúszni fogsz? Amúgy én is így voltam 1 évben. Tanárira járok, 2 év csúszásban vagyok, amióta tudom, hogy más is szív, ráadásul olyanok is, akik sokkal pengébbek nálam, azóta egyáltalán nem stresszelek, az ember tegye meg, ami tőle telik, aztán annyi. Legfeljebb szakot vált, vagy otthagyja. Egyik se tragédia. Én, ha újrakezdeném ezerszer inkább szakmát tanulnék.
márc. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

sz.le, nem fog érdekelni senkit, majd meglesz a diploma és dolgozni fogsz és csá


Amúgy ezért én ezért nem értem az erasmus létét, megcsúszol miatta/stb...

márc. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
25%

Aki Erasmusra megy az tudja, hogy nagy valószínűséggel csúszik 1-2 félévet. Te aludtál eddig az egyetemen?

Másrészt pedig, ha ilyen ideggyenge vagy, nagyon rossz pályát választottál. Valószínűnek tartom, nem sokat fogsz ebben dolgozni, elmész majd egy sima hivatalba 160 nettóért papírt tologatni.

márc. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
A személyes gondjaidat máson töltsd ki kedves utolsó…
márc. 24. 17:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!