Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem bírom ezt, csúszni fogok…d...

Nem bírom ezt, csúszni fogok…de tönkretesz?

Figyelt kérdés
Jogi egyetemre járok. Erasmuson voltam és most van az erasmus utáni vizsgaidőszakom. Úgy kell levizsgáznom, hogy ugye erasmus alatt az itteni órákra nem tudtam bejárni, illetve a mostani vizsgaidőszak alatt ugyanúgy be kell járni órákra, különben hiányzónak írnak be. Nem panaszkodni akarok vagy másban keresni a hibát, mert nyilván tudom hogy itt én vagyok a semmirekellő buta viszont egyszerűen mentálisan már nem bírom ezt tovább. Olyan tárgyat próbálok most szóbelire bemagolni, amiből egy szót sem értek. Sírok egész nap, mert teljesen kikészít. Úgy kelek és fekszem minden nap már egyébként az egyetem kezdete óta, hogy mi van ha esetleg egy évvel tovább tart nekem az egyetem. Nekem ez egyenlő azzal, hogy egy semmirekellő haszontalan vagyok, egy csalódás és nem tudom hogy hogyan dolgozzam ezt fel, mert egyre reálisabb, hogy valóban megcsúszom, mert képtelen vagyok ezt a tárgyat megtanulni. Az évfolyamomon mindenki egy zseni, 300 emberből egy embert ismerek, aki megcsúszott. Azon túl senki mást, sőt mindenki 3-as, 4-est, 5-öst kap…kivéve persze engem….Undorodom attól, aki vagyok. Mit csináljak, hogy ne omoljak össze mégjobban?
márc. 23. 01:16
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
31%
#9 te is egy elviselhetetlen alak lehetsz
márc. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
50%

11


Miért, mert megmondom neki amit előttem is megtettek már? Hogy fog helyt állni egy tárgyaláson, egy jogi eset felett, hogy fogja a kudarcot, amiből reeeengeteg lesz tudni kezelni?

Ideje hogy segítséget keressen magának, mert nem egy mérnök, orvos, jogász, informatikus lett már pályaelhagyó az egyetem után, vagy épp kattant, esetleg öngyilkos jelölt. Felesleges éveket lexopnia azért, hogy aztán egy elvesztett ügynél, hibánál, egy durva ügyfél miatt, vagy épp egy tehetségesebb bojtár miatt esténként telesírja a párnáját és inkább elmenjen az Aldiba dolgozni, vagy a Mercedes gyárba 2-3 műszakba.


10


Kérdező, nekem nincsenek gondjaim, neked viszont vannak. Idősebb vagyok, több diplomával. Okosabb nem biztos, de tapasztaltabb vagyok. Nem lesz ez így jó, ahogy te ezt csinálod. Majd 40 évesen kapsz egy jó kis gyomorfekélyt az ilyen hülyeségeid miatt, vagy épp bélrákot. Megéri? 1 év csúszás miatt?

Durván fogalmazok, de vagy megérted, amit mondani akarunk, vagy folyatod tovább az idegronccsá válást és kipottyansz a jogi karról. Ha szépen és durván sem érted meg, nem lehet rajtad segíteni, mert nem tudsz olyan típussá válni, akinek ez a munka való.

márc. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

"Hogy fog helyt állni egy tárgyaláson, egy jogi eset felett, hogy fogja a kudarcot, amiből reeeengeteg lesz tudni kezelni?"


Édesanyám egy évet csúszott orvosi egyetemen mentális összeomlás miatt, harminc éve nyomja az ipart gond nélkül. És azért valljuk be, az orvosi szakma az egyik, ha nem legstresszesebb szakma ami létezik. De ez csak egy példa a sok közül. Nem ő volt az első vagy az utolsó ilyen egyetemista. Szóval kijelenteni, hogy ha a kérdező nem bírja az egyetemet, nagy eséllyel rossz szakmát választott, nettó hülyeség.


Ezzel ellentétben, habár én nem, bátyám és édesapám ügyvédek, nagyon sok haveruk jogász, _bőven_ van rálátásom a szakmára. Engem nem fogsz meggyőzni, hogy a jogi szakma hűderohadtmegterhelő. Maximum átlagos, a legtöbb esetben. (Az egyetem nehéz, az tény...)


És már megbocsáss, az, hogy informatikust hozol fel példának stresszes munkakörnyezetre... Komolyan? Arra speciel nekem van rálátásom. Vagy az, hogy a mérnökit, mikor bármilyen ex-BMEst megkérdezel, azt fogja mondani, hogy az egyetem volt messze a legnagyobb szpás...

márc. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Elmondom hogy az a bajom, hogy mindenki azt várja tőlem, hogy majd milyen b@szott hamar elvégzem meg hogy én milyen okos vagyok és biztos megy és milyen ciki az, ha nem. Nem akarom anyám arcán látni a csalódottságot, nem akarom a barátaim arcán látni a kárörömöt, nem akarom a párom családjától hallgatni, hogy hát a gyerekük hamarabb megcsinálta a computer science kepzest. Igen az erdekel, hogy masok mit gondolnal rolam.
márc. 24. 21:17
 15/27 anonim ***** válasza:
És ez kit érdekel? Nálunk az egyetemen volt egy réteg, akik konkrétan mondták, hogy többet lehet kihozni az egyetemből 1-1,5 év csúszással, nem feltétlenül értettem egyet velük, de azóta is sikeresek, boldogok, nemcsak a szakmájukban. Az meg végképp nem érdekelne, a párom családja mit gondol. A párom a fontos, ha meg ő is úgy gondolja, akkor kalap-kabát.
márc. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Nekem a válaszaidból nagyon az jön le, hogy nem magadért csinálod ezt az egészet, hanem csak másokért.


És mivel valójában te nem ezt akarod, ezért kegyetlenül szenvedsz.


A kérdés inkább az, hogy szíved szerint mit tanulnál és miért nem inkább azt csinálod?

márc. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
14. Ezzel a hozzáállással sose leszel boldog. Én azt mondom, hogy inkább egy boldog autószerelő legyen az ember, mintsem egy boldogtalan mérnök.
márc. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"Édesanyám egy évet csúszott orvosi egyetemen mentális összeomlás miatt, harminc éve nyomja az ipart gond nélkül."


Én meg az ellenkezőjére láttam példákat. Kíváncsi vagyok azért anyád milyen orvos. ;) A bőrgyógyászom nekem is tök lazán mondta, hogy nem tudja mi bajom, keressek másik orvost.


"Engem nem fogsz meggyőzni, hogy a jogi szakma hűderohadtmegterhelő."


És akkor te kit érdekelsz Mr. Tökéletes, a tökéletes családoddal?

Pont azt erősíted meg a kérdezőben, hogy darab xart sem ér.


"És már megbocsáss, az, hogy informatikust hozol fel példának stresszes munkakörnyezetre... Komolyan? "


Igen, komolyan. Te meg vagy Mr. Tökéletes vagy, vagy egy darab sza...akarom mondani Excel mágus. :)

márc. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

> És akkor te kit érdekelsz Mr. Tökéletes, a tökéletes családoddal?


Nem az én családomról van szó tesó, hanem a sok másik ügyvédről, ügyészről és bíróról, akinek az életébe és munkájába ugyanúgy belelátok. Egy azaz (1) embert ismerek, akinek megterhelő a jogi szakma, annak is azért, mert sikeresen belekeverte magát a kormányközeli megkérdőjelezhető ügyekbe.


"Igen, komolyan."


Akkor egy informatikust sem ismersz. Fogadd el, hogy baromságokat beszélsz. Az szoftverfejlesztő az egyik LEG LAZÁBBAN tartott szakma jelenleg. És nem a kis random cégeknél, nagy multiknál mint a bosch, ericcson és társai, multiknál, ahol állítólag "hajszolják" az embert.


"akarom mondani Excel mágus."


Excel??? Ez ugye valami vicc volt. Trollkodsz. Tuti trollkodsz. Szerinted hány informatikus dolgozik Excelben? Ennél jobban nem tudod demonstrálni, hogy fogalmad sincs miről beszélsz. De nyugodtan, ásd tovább magad alatt a gödröt.

márc. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

19


"Szerinted hány informatikus dolgozik Excelben?"


Te biztosan. A hatalmas egóddal többre nem igazán lehetsz jó.

márc. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!