Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Teljesen tönkreteszem ezzel...

Teljesen tönkreteszem ezzel az életem?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Idén érettségizem. Az írásbelik már megvannak, most jönnek majd a szóbelik. 12 évig szinte végig kitűnő voltam, az utolsó 1-2 évben lett csak 2-3 négyesem év végén. Szóval becsületesen végigtanultam a 12 évet, volt hogy napi 15-18 órákat folyamatosan, de az utóbbi időben egyre nehezebben ment és kevésbé érdekelt. Eljutottam arra a pontra, hogy nem bírom tovább ezt az egészet. Jött az érettségi. Kb minden 50%-ra sikerült (kivéve a magyar, de nekem az alig számít). 430 pont felett kellene teljesítenem. De ez egyszerűen lehetetlen... Számolgattam és szóbelivel sem tudok annyit javítani, hogy ez meglegyen. Egyszerűen már nem érdekel semmi. Elvesztegettem 12 évet a tanulással a semmiért. Mi lesz így velem? Teljesen kilatastalannak latom az eletem. Utalok elni. En tenyleg mindent megtettem de semmi ertelme nem volt, csak az idomet fecsereltem vele..

2016. máj. 25. 19:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%

Nem rontod el az életed.

Ha ilyen sokat kellett tanulnod középiskolában a jó jegyekért ésaz érettségid csak így sikerült, akkor lehet jobb is, ha nem mész egyetemre, mert nem bírnád és feleslegesen pazarolnád ott az idődet és a pénzedet.

Keress inkább egy jó OKJ-s képzést.

Nem kötelező a diploma, anélkül is lehet élni, dolgozni. Nem is való mindenkinek.

2016. máj. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Jaj istenkém :(

Úgy sajnállak, és picit együtt is érzek veled bár nekem az irásbelik elég jók lettek viszont érzem hogy szóbelin elfogok csúszni.. Már most elegem van a tételekből.

Miket jelöltél meg? Nem lehet hogy valami olyan szakot előre rakj aminek kevesebb a pontszáma?

Vagy ha esetleg nem államira mennél hanem önköltségesre? Az biztosan alacsonyabb pontszámú

2016. máj. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Az sosem elvesztegetett idő, ha kihozod magadból a legtöbbet. Tényleg jobb lett volna, ha korábban kapsz valami reális képet arról, hogy mire elég, amire képes vagy, de 19 évesen se késő. Kezdj el nézelődni olyan szakmák között, ahova ez elég. Nem lesz mindenki agysebész, de attól még élhet boldogan.
2016. máj. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Mi lenne? Semmi tragédia nem történt. 430 pont fölött kéne teljesítened mihez? Az álmaidhoz vagy azért mert a szüleid beakarnak paterolni egy egyetemre amit nem is akarsz?


Mert ha te akarsz tovább tanulni, akkor no para, fogod és újraérettségizel amint lehet, addig meg dolgozgatsz valamit közben készülhetsz rá. Ha meg nem akarsz oda menni és nem érdekel, akkor belevágsz egy szakmába, vagy mész dolgozni valahol (bár egy érettségivel én csak külföldön melóznék).


Nem áll meg az élet, mert most mellé mentek a dolgok, van aki 30 évesen érettségizik újra és megy tovább...

2016. máj. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
49%

Amúgy ne haragudjatok de ez akkora taplóság ha ilyenkor azt irjátok hogy " nem mindenkinek való" " menjél szakmunkásba" stb..

Van fogalmatok róla hogy pl ez a lány mennyi energiát fektetett bele a tanulásba évről évre ha kitűnő volt. Hát elmondom hogy rohadt sokat, és az hogy a para, idegeskedés vagy bármi más miatt ez az érettségi egy picit félrecsúszott, nem kell szakmunkásba, vagy OKJ-re küldeni mert nyilván nem a két szép szeméért volt kitűnő. Szerintem Ő igenis egyetemre való...


19/L

2016. máj. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a bíztató válaszokat!

Orvosikat jelöltem meg szóval mindegyikre magas a ponthatár.

Azért ezek mellett döntöttem, mert már kiskoromban is ez volt az álmom.

Eddig a környezetemben mindenki azt mondogatta, hogy sikerülni fog, mert valójában okos voltam.

De történhetet valami, ami miatt mostanában lentebb ment ez a szint hirtelen.

Ez szörnyű, mert tudom, hogy régebben nem ilyen voltam.. És most látom ahogy az álmaim szertefoszlanak.

Írtátok, hogy jövőre megpróbálhatom megint, csak nem tudom ha most nem sikerül mennyi lelkierőm marad majd tovább bízni.

2016. máj. 25. 19:14
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
Ez az érettségi nem picit félrecsúszott, hanem konzisztensen mutatja, hogy a kérdező középiskola képzése gyenge volt.
2016. máj. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy te úgy érezted, hogy tanultál, de ezek szerint nem jól,nem megfelelően. Egyébként nem is lehet naponta 15-18 órát tanulni, mert fellép az agyi gátlás, amikor az bemenő ingerek nem tudják a megfelelő hatást elérni. A rövid távú memóriában tároltaknak át kell íródni a hosszú távú memóriába és ez csak alvás alatt történhet meg. Ráadásul nem mindenkinek van "fényképszerű" memóriája, van, akinek több oldalról kell ismereteket szerezni adott témában, hogy megértse a dolgokat. Én annak idején 3-4 kémia könyvet is átolvastam a kötelező egyen felül, hogy megértsem a dolgokat, mert én versmondásos alapon nem tudtam tanulni. Arra meg az embernek rá kell jönnie, hogy mi az, ami soha nem fog tudni megtanulni, mert egyszerűen nem olyan az agya, én a földrajzzal és a történelemmel voltam így.
2016. máj. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

7-es válaszoló.

Ez nem attól függ milyen az iskolában a képzés.

Én egy két éves képzést csináltam meg szakmunkás után.

Eredmény eddig:


Magyar 100/70

Töri: 75.5%

Angol: 117/95


Nem valami fényes eredmények de nekem ahhoz jó hogy szóbelivel talán sikerüljön felhozni.


Szóval annnyira nem függ attól hogy milyen iskolába járunk hogy az hihetetlen.

A kérdezőnek elcsúszott.

Ennyi és kész.

2016. máj. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
#9 ne haragudj, de látszik.
2016. máj. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!