Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért ilyen rossz néhány...

Miért ilyen rossz néhány ember helyesírása?

Figyelt kérdés

Jó, nem mindenkinek, de a többségnek igen, még 18 éves korban is! Azért elszomorító szerintem, hogy még felnőtt korukra sem tudnak helyesen írni az emberek kb 50% -a.

12.-es vagyok, érettségi előtt állok, és az osztályomban van olyan tag, aki alig tud helyesen írni, pl osztálytársam ideadta a tételsorát, (töri), és olyan súlyos helyesírási hibák vannak benne, hogy csak na...

Pl:

Magyarország=magyar ország (kisbetűvel!!)

Ulászló= Uh László

Habsburg= Hapsburg

.

.

.

és még sorolhatnám...városokat/országokat kis kezdőbetűvel ír...


Én sem tudok tökéletes helyesírással írni, de szerintem ezek már nagyon durva hibák, főleg ebben a korban!


Itt, GYIK-en is néhány kérdés szinte hemzseg a helyesírási hibáktól, főleg a szerelem/szex témakörben.


2011. ápr. 17. 11:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Ismét...ország gyüllés ,gondolom ez országgyűlés akar lenni.
2011. ápr. 17. 12:06
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert szar a közoktatás. Érdekes módon egyik iskolában sem nagyon mennek rá a helyesírásra, mert az a rohadt fontos, hogy melyik költő mikor és mit alkotott, meg a nyelvtan elméletéről is ódákat zengenek, de hogy helyesen írni tanítsanak, az már nem megy nekik.
2011. ápr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, Schmitt Pál se tud helyesen írni, az állomás szót pl. egy 'l' betűvel írja, meg vagy 140 oldalba 15 helyesírási hibát találtak nála.


Magyar tanárnő múltkor ideadta a dolgozatot, nekem 5-ös természetesen, s mondta, hogy bevágott egy 1-t annak, aki:

- Magyarországot - > magyar országnak írta,

- Ady Endre vezetéknevét - > Adyinak.


Ez azért nagyon durva, hogy ott van abban a nyomorult, piti szöveggyűjteményben a név, a verscímek, minden és valaki képes elrontani. Az a baj, hogy az msn, a facebook chat meg egyéb oldalak tönkreteszik az ember helyesírását. Úgy gondolják, hogyha már a ("hogy szócskát h-nak rövidítik, akkor dolgozatban is megtehetik ugyanezt, holott SZIGORÚAN tilos!") Érettségin nagyon súlyos hibapontokat vonnak le ezekért, nálunk tanárnő - hiába mondja el, miképp kell írni a szavakat - elmondja ezerszer, hogy itt a nyár, egyes emberek gyakorolják már a helyesírást, mert tragédia. Például mikor valaki leírja a hülyét hüjének. Na ettől kiakadok. Kisbetűvel kezdi a mondatot és pontot rak a végére. :S


Egyébként az előző válaszolóhoz hozzátenném, hogy nem csak a közoktatás a hibás, hanem a tanulók is. Szerintük a tanulás már nem ér semmit, nem szent és ha mégis tanulnak, úgy gondolják már elég profik így belevetik magukat a végzős tananyagba. Holott a "hülye" szót se tudják leírni. (17/L)

2011. ápr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Válasz az én szemszögemből:


Sajnos sokan önmagukkal szemben nem támasztanak elvárásokat az igényességgel kapcsolatban (nem a külsőre gondolok). És ami rosszabb, azt hiszik, hogy ők igényesek. Nem hibáztatni akarok embereket, csak valahogy az ilyen dolgokról egyesek akarva akaratlanul megfeledkeznek, ami nekem szintén fura, hiszen felöltözni pl. senki sem felejt el.


Persze, akinek nem inge... Én magamról azt gondolom igényes vagyok, de hogy csak én látom e így, vagy valóban az vagyok, mindenki döntse el maga.


Tény, hogy sokan még a legegyszerűbb szavakban is hibát vétenek, de ha látjuk valakin, hogy szeretne változtatni, segítsünk neki.

2011. ápr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
hätt kerdeztmegg smichPÁl -t!!!!!!!!!!!4444
2011. ápr. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!