Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igaz lehet az, vagy hallottato...

Igaz lehet az, vagy hallottatok arról, hogy beakarják vezetni kötelezően mindennap a tesi órát? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 20:45
1 2 3 4 5
 31/47 anonim válasza:

Azért gondoljatok arra is, hogy a legtöbb iskolában nem is igazán van nagy tornaterem, semmiképp sem megfelelő méretű.

A mi sulinkban 18 osztály van. Ha két osztály megy be, egyszerre a tornaterembe, akkor is napi 9 óra. Azt már nem is említve, hogy nem mindegyik suliban fér be két osztály egy tornaterembe. Tehát nem megvalósítható egyelőre.

2011. aug. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim válasza:

végre!!!!


bár nekünk is lett volna és ne egész nap bent kellett volna a könyvek fölött görnyedni!!!!


és bár minden munkahelyen is lenne 1 óra sport naponta!!!!

2011. aug. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 Kastenz válasza:
Szerintem is nagyon jó ötlet, bár tényleg nehéz kivitelezni anélkül hogy a gyerekek ne utálják meg a tesiórát, hiszen egyre több fiatal választja a számítógépet mint fő szórakozást stb. Csak jót tenne nekik ha mindennap aktívan mozognának ( beismerem engem is mindig zavart hogy utána büdösen menjek be órára meg kevés időd van öltözni stb.) Valahogyan megkellene találni az arany középutat és úgy viszont nagyon jó lenne.
2011. aug. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim válasza:
Hát igen, ezt is csak értelmesen érdemes csinálni. Kinek adottságai szerint és ezt a tanárnak illene kitalálni - sajnos legtöbbjük csak a menőket istápolja. A túlsúly a görcsölő "mennyit hízott a baba?" után bevásárláskor folytatódik a sok üres/ehetetlen/ál-készételekkel, ráadásul szegény szülők "csemegével" és üdítővel kedveskednek a gyereknek... Mikor lesz már büntethető az ilyen ételhelyettesítők forgalmazása? Hiába a káros-kaja-adó, ha a multik lefizetik a törvényt. Gyalogolni, kocogni azért az egész családnak jó lenne, főleg vacsi után, lefekvés előtt. Itt Kanadában többször körbefutják az iskolát, persze nyavalyog az unokám, de egyszer rossz idő miatt elmaradt a futóverseny és ő háborgott leghangosabban, hogy ezért edzettek??? Ki érti a tiniket???
2011. aug. 5. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
Ez a "kinek adottságai " szerint dolog hülyeség. Aki matekból összeadni tud jól az csak azt csinálja, aki szorozni, az meg csak szorozzon ? Azért , mert gyengébb valamiből nem lesz baja, mert csinálja. Nem kell annyira félteni a gyerekek lelkivilágát.
2011. aug. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 Dr. Kovács Apuka válasza:
Helyeslem.
2011. aug. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim válasza:
Szerintem azért akarják bevezetni, mivelhogy elég sok fiatal szeret egész nap vagy csak túl sokat gépezni (ahogy énis :P), és köztudott hogy a testnek kell a mozgás, amit a gép nem ad meg. Szerintem ezért akarják bevezetni, de én attolmég szeretem a tesit :D
2011. aug. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim válasza:
100%

Szerintem semmi értelme.

nekem elég volt az a 5km futás a sulitól a buszig :D , szerintem mindenkinek magának kellene eldöntenie hogy mennyit mozog...

2011. aug. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 rémuralom ***** válasza:
100%
Szerintem a tesiórák számát nem kell bántani, csak meg kell adni a gyerekeknek a tesiórán kívüli sportolás lehetőségét, és vonzóvá kell azt tenni a gyerekek számára. Sok iskolában van focicsapat, kézicsapat stb., atlétikaszakkör meg ilyenek - ez nagyon jó, csak ki kéne terjeszteni a lehető legtöbb sportágra, aztán kötelezővé tenni, hogy legalább egyet válasszon minden diák, és a választottat rendszeresen látogassa. Itt senki nem lenne megalázva, hiszen azt a sportot választaná mindenki, amelyik neki a legjobban fekszik (aztán persze ha közben rájön, hogy mégse, akkor bármikor válthat).
2011. aug. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

Utolsó: a probléma itt is a kötelezőn van szerintem. Annyi sportszakot úgyse tudnak fenntartani, amennyit a gyerekek szeretnének. Bár tény, hogy még mindig jobb megoldás.

A sportnapok (sportágválasztónap stb.) szerintem többet segítenének, hiszen ott sokkal több sportágból választhat, mint bármelyik iskolában valaha is fog tudni - és nem is kötelező. Elmegy, kipróbálgat dolgokat, azt ha tetszik neki csinálja, ha nem nem. A sportot tényleg nem lehet (nem érdemes) erőltetni, viszont aki szeret mozogni, az nem hiszem hogy nem fog...

2011. aug. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!