Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan jelenthetem be magam...

Hogyan jelenthetem be magam cigánynak?

Figyelt kérdés
idén fogok érettségizni és hallottam hogy aki cigány az 20 többletpontot kaphat... és az elég sok. szóval gondoltam hogy ráírom a jelentkezési lapra hogy cigány vagyok de azt nyilván leellenőrzik valahogy.. szóval kéne valami bizonyíték, de nem tudom hogy ez hogy működik. hogyan állapítják meg hogy cigány vagyok-e? megnézik a családfám? és ha mondjuk a dédapám cigány volt akkor én is lehetek az?
2011. szept. 16. 17:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

ha csak csalással tudnál bejutni, nem sokat maradnál ott

az én taktikám: 80-90 %-os érettségik, egy emelt töri, egy közép angol nyelvvizsga volt

illetve kaptam gyermekvédelmire pluszpontot... viszont az nem csalással ment, mivel évek óta kaptam

röviden azt mondanám, amivel tudsz élni, élj, de ne élj vissza az ilyenekkel! lehet, hogy egy olyan ember helyett kerülnél be, aki csalás nélkül szerezte meg a pontszámát. én spec nem is éreztem volna jól magam, ha ezzel növekedik a bejutási esélyem. és most kezdtem el az egyetemet.

tanulj! sokkal büszkébb lehetsz magadra, ha saját erődből érted el az eredményedet, még ha kevesebb pont is, mintha csalással együtt lenne magasabb pontod... az már nem is ugyanaz.

2011. szept. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!