Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felmentés? Lehet kérni hogy...

Felmentés? Lehet kérni hogy ez ne legyen? Csak a gond van vele.

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. Pár hónappal ezelőtt kaptam matematika felmentést, anyukám kérte a vizsgálatot, mivel évek óta küszködünk a matekkal, nem akarta hogy szenvedjek és bugdácsoljak.

Azóta kaptam új tanárt aki sokkal jobb... mindent megértek nála.

Ugyanakkor lesz*rja a fejemet, órán észre sem vesz, mintha ott se lennék. Mindig dolgozok órán, írok a füzetbe,házit írok meg dolgozatokat ami ált. 2-es de volt már 3-as is ugye amit nem kapok meg.

Még nagyon sok hátránya van ennek a felmentésnek,úgy érzem hogy már menni fog enélkül is.

Következő évemre is szól ez a felmentés.

Valaki akinek van felmentése! Nem lehet kérni újabb vizsgálatot stb. hogy újra tanulhassam rendesen a matekot mint régen?


2011. dec. 16. 23:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az én fiam is enyhe fokban diszkalkuliás, kicsi kora óta vannak gondok, többször felmérték, mire másfél éve kaptunk róla papírt. Nincs felmentve, mert nem kértük a felmentést, de kezdek gondolkodni rajta, hogy esetleg jó lenne ismét felméretni és mégiscsak kérni a felmentést, mert jövőre érettségizik, és a matek különtanár mellett is bukásra áll.

Szerintem kérdezd meg az igazgatót, hogy mik a lehetőségek, hogy mégis osztályozva legyél.

2011. dec. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

szerintem elég érdekes ez a felmentés dolog,ahogy olvasom h emnnyien folyamodnak ilyen eazközökhöz... odáig teljesen rendben van. hogyha vki tényleg rászorul, ezzel nincs is semmi baj... de h vki csak azért kérjen ilyet h ne kelljen tanulni... ez ilyen problématologatás magunk előtt, az életben annyi oylan dolog van amit nem szeretünk vagy nagyon nehezen tudunk meglrteni, megcsinálni, mégis meg kell, hogy előrébb tudjunk lépni... akik ilyen módon végzik el a sulit h az a lényeg h átmenjenek, teljesen mindegy h mit tudnak vagy mit nem, kiváncsi lennék h képsbb a nagybetűs életben h érvényesülnek...

ezt persze nem a kérdező miatt írom, nem tudhatom h ő valóban rászorul-e vagy sem:)

2011. dec. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem népbetegség, csak a lusta diákok és a pénzsóvár iskolák ügyesen elért eredménye.

Mivel ha a gyereket diszkalkuliásnak nyilvánítják, onnantól nem bukik meg, és tanulnia se kell, mert ha nem sikerül a doga, akkor legfeljebb nem kéri a jegyet. Az iskola meg plusz pénzt kap minden egyes ilyen gyerek után, hiszen velük "külön foglalkozni kell", szóval neki is megéri, hogy minél több ilyen diákja legyen.

Az, hogy így elcseszhetik amúgy teljesen rendben lévő gyerekek életét, kit érdekel.


Öcsémet például azért nyilvánították disz-mindenfélének, mert ha nem volt elég érdekes a feladat, akkor nem csinálta meg. Természetesen sokkal könnyebb dolga van a tanárnak, ha egyszerűen azt mondja, hogy nem foglalkozik azzal, hogy a feladatai egy kicsit is érdekesek legyenek, ahelyett hogy belegondolna, hogy ez lehet egy jel, és talán kicsi gyerekeknek olyan feladatokat kéne adni, ami leköti őket. Persze az sokkal nehezebb, úgyhogy inkább elküldik vizsgálatra a gyereket, és azzal levan a gond. Pedig amúgy pont ezekkel a gyerekekkel kéne sokkal többet foglalkozni..

2011. dec. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Ezért kérdeztem hogy mi ez ,mert az én gyerekeimnél nem volt még ilyen.Igaz volt más.Ez ami most megy fájdalmas bosszantó.Nem szeretnék most sem diák ,szülő,tanár lenni.
2011. dec. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem régen is kb. ugyanannyi diszes gyerek volt mint most, csak akkor még nem írták le ezt az állapotot orvosilag. Most viszont, hogy hivatalosan is "állapot", sokan visszaélnek vele. Ez olyan, mint a leszázalékolás. Valószínűleg én is diszes vagyok a logopédus szerint (bár engem már 40 évesen nem mérnek fel, csak amikor a fiamat vittem, akkor került szóba), a suliban addig ment a matek, amíg vizuálisan elképzelhető volt az anyag. Onnantól, hogy elvonttá vált, képtelen voltam megérteni. A középiskolát végigszenvedtem, az érettségim kegyelemkettes volt, pedig különtanárom is volt. Tudom milyen az, amikor bármit csinál az ember, nem érti. De tény, hogy sokan visszaélnek manapság a lehetőséggel.
2011. dec. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!