Ti tanulnátok ezt?

Figyelt kérdés

Debrecenben tanulok az egyetemen, már nem sok van hátra fél lábba is kibírom, de ahogy közeledtem a tanulmányaim vége felé, egyre jobban érlelődik bennem, hogy nem erre vágyom. Imádok sütni főzni, de a családban már van szakács (testvérem) és ezért elgondolkodtam a cukrász szakmán. Előtte művészeti iskolába jártam, grafikusnak tanultam, így szerintem tudnék szép süteményeket, tortákat alkotni.

Félek, hogy a családom hülyének tartanak, hogy diploma után "szak" ilyenbe vágnék bele, de nem élvezem amibe belekezdtem. Szerintetek van jövője egy cukrászatnak? Debrecenbe lehet tanulni egyáltalán? Nagyon stresszes munka? (Pont a stressz miatt nem bírom a mostanit!) Köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 28. 17:03
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*szak = csak
2012. jan. 28. 17:04
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt tudom tanácsolni, hogy tanuld azt, amit szeretsz. És ma már lassan egy szakmával többre mész, mint egy diplomával. Ha van rá idő, pénz és energia, vágj bele.
2012. jan. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

mostanság nincs rá kereslett, legalább is itt Észak- Nyugat magyarországon.

És amúgy igen szteses ez a szakma is, bár függ, hogy hol dolgozol. Ha nagyobb cukrászdában, akkor hajtás van, de családi cukiban nem feltétlen.


Nekem 3 cukrász ismerősöm is van és egyik sem tud elhelyezkedni mert telített a szakma. Max külföld.

2012. jan. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Végezd el, majd azt csinálsz amit akarsz. Amugy van jogász , aki kamionozik.
2012. jan. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne? Egyébként nemrég olvastam cikket egy cukrászról, megkerestem neked: [link]

Én is egyetemista vagyok és idén végzek. Lesz egy jó kis szakmám, a család örül - és végre elkezdhetek azzal foglalkozni, amit tényleg akarok csinálni. Én zenész leszek :)

2012. jan. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én pont fordított helyzetben vagyok, most tanulok cukrásznak, de jövőre ha minden jól megy egyetem. :)

Viszont jó ha tudod, hogy ezzel csak akkor lehet jól megélni, ha menő cukrászda tulajdonos vagy. Alkalmazottként napi 12 óráznod kell még hétvégén is, az egyetlen ünnep a Karácsony, hajtás van és iszonyat elvárások, mindezt gyakorlatilag éhbérért. Én még tanuló vagyok, úgyhogy nekem talán csak fele ilyen durva, de a képzett cukrászainkon nagyon látom, hogy mennének a p1csába.

Összegzésképp: Csinálni, tanulni szeretem, mert szép szakma. Hogy valaha is ebben dolgozzak... elképzelhetetlen. :)

2012. jan. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam nyitok egy cukrászdát :) Kimegyünk barátommal valahova külföldre nyelvet tanulni és pénzt összeszedni, és ha összegyűlt a pénz nyitnék egy cukrászdát itthon. Viszont én meg az egyetemről tudnék 1000 rosszat mesélni. :)
2012. jan. 28. 18:15
 8/15 A kérdező kommentje:

Amúgy ha gondoljátok adhattok ötletet, mert ez még ma fordult meg először a fejemben :)

Szeretnék valami kreatívat csinálni, és utálnék egy irodában poshadni.

Valami ötlet?

2012. jan. 28. 18:17
 9/15 anonim ***** válasza:

Szép dolog ez a saját cukrászda ötlet... sokan esnek bele a csapdájába. Elárulom, hogy itt a gépek egyenként kb milliós tételek, egy márványasztal olyan 300000 környéke, hűtőkamra szintén kb másfél milla, és még semmi alapanyagod, eszközeid, sütőd, vevőpultod, asztalok, alkalmazottad (egyedül képtelenség csinálni, egy kis falusi cukrászdába is kell legalább 3 ember), és akkor még az épületről nem is beszéltünk.

Őszinte leszek, olyan 50-60 milla alatt belekezdeni nem érdemes. Persze lehet hitelből, de az ugye veszélyes. És akkor ugye még nem biztos, hogy befutsz (elég telített a piac).

Elárulom a mostani menő cukrászdák 90%-a a jó öreg szoci időkben kezdődtek az államosítások idejében.

2012. jan. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy az elképesztő munkaidő könnyen tönkreteheti a családi, szociális életedet, a szálló liszt az egészséged, a sok idióta aki meg időnként megfordul a vevők között pedig az idegrendszered.
2012. jan. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!